Opis kierunku

To pierwsze w Polsce studia ściśle poświęcone wdrażaniu oraz programowaniu na platformach Apple. Po ich ukończeniu będziesz mógł uczestniczyć we wszystkich, aktualnie oferowanych przez Apple kursach autoryzowanych i  będziesz mógł ubiegać się o odpowiednią certyfikację. W toku studiów kursy autoryzowane zostają rozszerzone o autorskie zajęcia wprowadzające do ekosystemu (jeżeli nie miałeś z nim wcześniej kontaktu), a także przedmioty wprowadzające rozwiązania bardziej zaawansowane bądź mocno wybiegające w przyszłość (jak np. SwiftUI). Program studiów obejmuje umiejętności często poszukiwane na rodzimym rynku pracy, jak i te których szczególnie poszukuje się na rynku globalnym. Zajęcia prowadzą certyfikowani trenerzy Apple.

Co zyskujesz?

 • Nauczysz się wykorzystywać narzędzia wbudowane w system macOS oraz zasoby udostępniane przez Apple technikom.
 • Przygotujesz się go egzaminu certyfikującego Apple Certified Support Professional (ACSP) 10.15
 • Zdobędziesz wiedzę odnośnie wdrożeń urządzeń Apple w mikro, małych, średnich i dużych firmach oraz organizacjach.
 • Poznasz rozwiązania MDM (mobile device management) oraz usługę Apple Business Manager.
 • Dowiesz się, jak korzystać ze środowiska Xcode, nauczysz się składni języka Swift oraz poznasz wykorzystywane w Swift wzorce programistyczne.
 • Nauczysz się tworzyć natywne aplikacje dla Maca, iPhone'a oraz iPada korzystając z odpowiedniego SDK.
 • Zobaczysz, jak dzięki unikatowym technologiom oferowanym przez platformy Apple można automatyzować wykorzystanie aplikacji – tak by kluczowe procesy biznesowe były realizowane szybciej i bez pomyłek.
 • Pod okiem certyfikowanego trenera Apple oraz certyfikowanego dewelopera FileMaker będziesz miał okazję poznać potęgę rozwiązania Claris FileMaker (dostaniesz dostęp do platformy Claris FileMaker), które pomaga firmom i organizacjom na całym świecie usprawniać i automatyzować procesy biznesowe oraz wytwórcze.
 • Wybrani uczestnicy studiów otrzymają ofertę podjęcia praktyk w k7 – jedynym polskim podmiocie należącym do Apple Consultants Network posiadającym równocześnie status Apple Authorized Training Provider.

 

Certyfikaty

Ukończenie kursu „macOS Support Essentials” przygotowuje Cię do egzaminu certyfikacyjnego i otrzymania uznawanego globalnie certyfikatu Apple Certified Support Professional wymaganego do pracy w różnych kontekstach u partnerów Apple, a także w wielu dużych firmach. Jest to certyfikat poświadczający znajomość platformy Mac, uznawany za podstawowy certyfikat na ścieżce zawodowego administratora komputerów Mac.
 

Autoryzowane kursy Apple z programowania w Swift przygotowują do certyfikacji App Development with Swift Certification Level 1.

Dla kogo?

 • Kadra zarządzająca i osoby decyzyjne, które muszą mieć pojęcie o produktach i technologii Apple, żeby rozumieć procesy zachodzące w ich organizacjach oraz kompetentnie podejmować decyzje co do dalszego rozwoju infrastruktury bądź korzystających z niej produktów i usług (także wewnętrznych)
 • Profesjonaliści IT, którzy wdrażają urządzenia Apple i zarządzają nimi
 • Eksperci techniczni, którzy doradzają klientom przy wyborze urządzeń Apple
 • Programiści
 • Architekci oprogramowania
 • Konsultanci technologiczni
 • Konsultanci biznesowi zainteresowani automatyzacją procesów biznesowych oraz produkcyjnych/wytwórczych
 • Osoby chcące rozpocząć karierę w przestrzeni IT koncentrując się na technologii Apple

 

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami w murach uczelni. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie.

Miłosz Staszewski 2

Jako konsultanci Apple na co dzień widzimy jak bardzo – zarówno na rynku rodzimym, jak i szerzej w regionie EMEIA – brakuje osób posiadających odpowiedni zestaw kompetencji dot. wdrażania i oprogramowania platform Apple. Kierunek studiów programowanie i administrowanie platformami Apple ma za zadanie umożliwić nowym osobom zdobycie odpowiedniego zestawu umiejętności z tego właśnie zakresu. Na tok studiów składają się autoryzowane szkolenia Apple, przygotowujące m.in. do uzyskania certyfikacji Apple Certified Support Professional oraz kursy autorskie. Ta druga grupa przedmiotów zapewnia z jednej strony "łagodne wejście" w świat platform Apple tym, którzy dotychczas z nimi nie pracowali, jak również rozwija zagadnienia bardziej zaawansowane. Przygotowując program istotny nacisk położono na technologie takie jak AppleScript lub Claris FileMaker – niesamowicie przydatne w codziennej praktyce zawodowej, ale często pomijane w popularnych programach szkoleniowych.

Miłosz Staszewski

Wykładowca kierunku | Certyfikowany trener techniczny Apple dla ścieżki wsparcia, wdrożeniowej, serwisowej oraz programistycznej. Wieloletni certyfikowany specjalista Apple

Jolanta Soja2

Produkty Apple stają się coraz bardziej popularne. Jest to trend globalny, a nie widoczny wyłącznie w Europie czy w Polsce. Istotnym segmentem apple’owego ekosystemu, w którym wciąż brakuje specjalistów jest rynek usług programistycznych. Program kierunku „Programowanie i administrowanie platformami Apple” został stworzony tak, by uwzględniać umiejętności powszechnie wymagane od potencjalnych pracowników, jak i najnowsze trendy oraz wiedzę specjalistyczną promowaną przez Apple i poszukiwaną na rynkach zachodnich. Kolejną zaletą jest duża ilość zajęć laboratoryjnych, pozwalających zdobyć praktyczne umiejętności i przekonać się, jak sprawnie można tworzyć aplikacje na iPhone’a, iPada albo Maca.

Jolanta Soja

Wykładowca kierunku | Certyfikowana trenerka Apple, certyfikowana specjalistka Apple, certyfikowany deweloper FileMaker, mentor w k7. Programistka w szeregu międzynarodowych projektów dla platform Apple

Jaromir Kopp

Platformy i sprzęt Apple nabierają coraz większego znaczenia, a rozwijający się rynek cierpi na brak wykształconych specjalistów. Kierunek programowanie i administrowanie platformami Apple idealnie i wszechstronnie wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie. Zajęcia prowadzą najlepiej wykształceni praktycy, którzy zrealizowali i wdrożyli dziesiątki projektów IT związanych z Apple dla klientów z całego świata. Absolwent odnajdzie się na stanowiskach IT związanych z administracją systemami Apple, przetwarzaniem danych oraz w firmach zajmujących się programowaniem i tworzeniem rozwiązań, niemal od razu, dzięki zdobytej wiedzy ugruntowanej zajęciami praktycznymi pod okiem najlepszych fachowców.

Jaromir Kopp

Redaktor mojmac.pl, współautor poradników Apple macOS, deweloper Apple oraz wykładowca WSB

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 30 września
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku programowanie i administrowanie platformami Apple w WSB we Wrocławiu.

 • 60% w formie ćwiczeń - będziesz wykonywał zadania / ćwiczenia w pracowni komputerowej na najnowszych wersjach macOS, iOS oraz narzędzi deweloperskich
 • 40% w formie...
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Miłosz Staszewski 2
Jolanta Soja2
Krzysztof Hadaś
Adrian Walaszek
Miłosz Staszewski

Certyfikowany trener techniczny Apple dla ścieżki wsparcia, wdrożeniowej, serwisowej oraz programistycznej. Wieloletni certyfikowany specjalista Apple. Współtwórca k7, jedynego polskiego podmiotu równocześnie należącego do Apple Consultants Network oraz posiadającego tytuł Apple...

Jolanta Soja

Certyfikowana trenerka Apple dla ścieżki programistycznej oraz certyfikowana specjalistka Apple, która posiada dziesięcioletnie doświadczenie jako deweloper w szeregu międzynarodowych projektów dla platform Apple. Wiodący trener i mentor Swift w k7, autorka wielu kursów i materiałów...

Krzysztof Hadaś

Trener Apple oraz certyfikowany specjalista w zakresie programowania na platformy Apple za pomocą języka Swift oraz iOS SDK. Posiada wieloletnie doświadczenie, zdobyte podczas udziału w międzynarodowych projektach, zarówno w tworzeniu oprogramowania, jak i implementacji procesów temu...

Adrian Walaszek

Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki na kierunku Inżynieria oprogramowania. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu komputerami Apple na dużą skalę (10k+). Przeprowadzał wdrożenia w firmach z sektorów: finanse, ubezpieczenia, media zarówno w Polsce jak i w krajach...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF