Opis kierunku

Studia stanowią ciekawą ofertę edukacyjną  kierowaną do nauczycieli wszystkich przedmiotów na wszystkich etapach edukacyjnych. Celem studiów jest więc przygotowanie do nauczania języka polskiego jako obcego w szkole na każdym etapie kształcenia oraz do nauczania języka polskiego jako obcego na kursach dla cudzoziemców (w tym imigrantów). Podczas wykładów i zajęć warsztatowych w module lingwistycznym zdobędziesz umiejętności nauczania sprawności językowych oraz przyswoisz podstawy gramatyki niezbędne w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Moduł kulturowy dostarczy wiedzy w zakresie kształcenia kulturowego oraz umiejętności łączenia zagadnień kulturowych z językowymi.

Certyfikat

Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia Dwujęzyczność w nauczaniu wydany przez WSB we Wrocławiu.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz kwalifikacje do nauczania języka polskiego jako obcego na wszystkich etapach edukacyjnych.
 • Podniesiesz kompetencje zawodowe zdobywając wiedzę i umiejętności w zakresie wszystkich sprawności językowych w nauczaniu języka polskiego jako obcego.
 • Uzyskasz podstawową wiedzę z zakresu kształcenia kulturowego i nabędziesz umiejętności łączenia zagadnień kulturowych z językowymi.
 • Wykorzystanie na zajęciach nowoczesnych technologii informacyjnych w rozwijaniu umiejętności i kompetencji językowych oraz kulturowych.
 • Zajęcia realizowane są przez doświadczonych wykładowców, specjalistów w zakresie literaturoznawstwa, językoznawstwa oraz glottodydaktyki.              
 • Praktyczna forma prowadzonych zajęć, przejrzysta i przyjazna organizacja toku studiów.

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do nauczycieli wszystkich przedmiotów na wszystkich etapach edukacyjnych, absolwentów studiów wyższych (licencjackich i magisterskich) posiadających uprawnienia pedagogiczne.  
 • Studia te w szczególności powinny zainteresować nauczycieli, którzy  rozumieją potrzeby edukacyjne obcokrajowców i będą potrafili wspierać uczniów w zakresie językowym i kulturowym.

Dodatkowy wymóg

W procesie rekrutacji kandydaci powinni złożyć oświadczenie potwierdzające posiadane przygotowanie pedagogiczne.

Języka ojczystego uczymy się naturalnie. A jeśli dla uczniów język polski jest obcy? Jak im pomóc nauczyć się płynnej wymowy, stosowania skomplikowanej gramatyki? Jak poznać sposoby i metody kształcenia naszego trudnego dla obcokrajowców języka? Taką okazję dają studia podyplomowe "Nauczanie języka polskiego jako obcego", adresowane do nauczycieli wszystkich przedmiotów, którzy będą wspomagali uczniów z różnych krajów w przyswojeniu nowego dla nich języka. Glottodydaktyka, logopedyczne ćwiczenia i różnego rodzaj metody to elementy studiów, które pozwolą na efektywne kształcenie językowe obcokrajowców.

Krystyna Dworecka

Kierownik merytoryczny kierunku

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 12 sierpnia
700 zł
taniej

Zapisując się do 12 sierpnia zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki promocji we wpisowym.

Jeśli jesteś absolwentem WSB zyskujesz więcej, aż 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.
   

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 240 + 60 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 15
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Stefania Jagło
dr Bronisława Ogonowski
Krystyna Dworecka

Kierownik kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz Zespołem Aspergera. Nauczyciel, pedagog, specjalista w dziedzinie oligofrenopedagogiki, nauczyciel dyplomowany, II stopień specjalizacji zawodowej. Wieloletni dyrektor szkoły z oddziałami...

Jolanta Wilczyńska

Pedagog, nauczyciel, wieloletni dyrektor szkoły, glottodydaktyk. Absolwentka filologii polskiej – (specjalizacja nauczycielska) na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach : Zarządzanie oświatą i Dydaktyka języka polskiego jako obcego.  Posiada duże...

dr Stefania Jagło

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka filologii polskiej z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka studiów podyplomowych „Przygotowanie kadry do prowadzenia kształcenia ustawicznego na odległość” na Uniwersytecie...

dr Bronisława Ogonowski

Absolwentka studiów filologii polskiej, pedagog, diagnosta, terapeuta. Doktorat uzyskała na Uniwersytecie Opolskim. Wieloletni nauczyciel języka polskiego, specjalista         w zakresie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach, mający liczne sukcesy w kształceniu językowym osób z...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.101
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF