Opis kierunku

Studia nadają kwalifikacje do wykonywania zawodu mediatora. Pozwalają na uzyskanie wpisu na listę stałych mediatorów sądowych na terenie całego kraju, co wymaga złożenia wniosku do Prezesa Sądu Okręgowego, jak również do wprowadzania procedur rozwiązywania konfliktów w biznesie i w organizacji (komisje antymobbingowe). Program jest zgodny z kwalifikacją rynkową z mediacji. 

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji tradycyjny nowy

Co zyskujesz?

  • Ćwiczenia w formie symulacji mediacji (odgrywania ról), w tym udział w mediacji „na żywo” prowadzonej przez zawodowego mediatora sprawią, że będziesz potrafił zastosować w praktyczny sposób techniki i narzędzia rozwiązywania konfliktów.
  • Zrozumiesz praktyczne zastosowanie podstaw prawnych mediacji oraz psychologicznych mechanizmów powstawania konfliktów.
  • Zdobędziesz umiejętność wyrażania, kontrolowania i rozumienia emocji. 
  • Twoje umiejętności komunikacyjne oraz kompetencje psychospołeczne ulegną znacznemu wzrostowi.

Dla kogo?

Studia skierowane są do:

  • osób zainteresowanych wzmocnieniem kompetencji zawodowych i zdobyciem wiedzy z zakresu psychologii konfliktu, podejmowania decyzji, negocjacji i mediacji, prawa oraz praktyki biznesowej,
  • osób zatrudnionych w organach administracji publicznej, jednostkach samorządu terytorialnego, szkołach i placówkach oświatowych,
  • kuratorów sądowych,
  • pracowników ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, domów pomocy społecznej,
  • osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z obsługą klienta,
  • radców prawnych, adwokatów, notariuszy, komorników,
  • doradców zawodowych, pracowników pionów prawnych i egzekucji zadłużeń w bankach,
  • pracowników firm consultingowych, działów HR, menedżerów wyższego i średniego szczebla,
  • właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw,
  • pracowników sądów, prokuratur, policji i innych służb mundurowych.
     

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Dobry mediator zna techniki mediacji, psychologię konfliktu i przepisy prawa, ale przede wszystkim – zna samego siebie, dzięki czemu może pomagać innym w budowaniu zaufania i wzajemnego zrozumienia. Studia podyplomowe mediacje sądowe i pozasądowe doskonale łączą wiedzę o charakterze interdyscyplinarnym z miękkimi umiejętnościami, dzięki czemu wszechstronnie przygotowują uczestników studiów do wykonywania zawodu, który – w zgodnej opinii specjalistów – jest zawodem przyszłości.

dr Ewa Kosowska-Korniak

Kierownik merytoryczny kierunku | Mediator sądowy, ekspert Uniwersytetu WSB Merito ds. mediacji i komunikacji

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku mediacje sądowe i pozasądowe na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 192
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Ewa Kosowska-Korniak

Doktor nauk prawnych, specjalista ds. Public Relations, dziennikarz, ekspert Uniwersytetu WSB Merito w Opolu ds. komunikacji i mediacji, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, ekspert WSB Merito ds. Mediacji Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media. Trener warsztatu Polskiego Towarzystwa...

Grażyna Górska

Mediator stały przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Opolu, Sieradzu i Świdnicy, założycielka i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych, właścicielka Kancelarii Mediacyjnej i Prawnej w Oławie, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, mediator w Ośrodku Mediacji...

Robert Kowalczyk

Specjalizuje się w szkoleniach biznesowych, zwłaszcza w zarządzaniu czasem według metodyki Quick Response Manufacturing oraz w zarządzaniu konfliktem i rozwiązywaniu konfliktów w biznesie. Doradca biznesowy, konsultant 4Results, były dyrektor i prezes zarządu spółek z kapitałem...

dr Anna Pawlak

Radca prawny, dr nauk prawnych. Specjalizuje się w szkoleniach prawniczych, z pasją i zaangażowaniem dzieląc się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym. Łączy prowadzenie Kancelarii Radcy Prawnego z pracą adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF