Opis kierunku

Celem podyplomowych studiów Lean Management w produkcji i usługach jest dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy na temat koncepcji Lean Management oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się popularnymi w praktyce narzędziami takimi, jak: 5S, Kaizen, VSM, SMED, TPM, Raport A-3, TWI, FMEA i in. w środowisku zarówno produkcyjnym, jak i usługowym. Obecnie koncepcja ta cieszy się dużą popularnością, ponieważ firmy dążąc do podnoszenia efektywności ukierunkowują się na eliminację różnego rodzaju marnotrawstwa i obniżkę kosztów realizacji procesów. Słuchacze studium otrzymują praktyczną i aktualną wiedzę na temat istoty, narzędzi, przebiegu oraz uwarunkowań wprowadzania koncepcji Lean Management.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz kompleksową, aktualną wiedzę z zakresu budowania stabilności procesu produkcyjnego, metod jego doskonalenia, a także definiowania i eliminowania wszelkiego rodzaju marnotrawstwa. 
 • Nabędziesz przydatne umiejętności stosowania najpopularniejszych narzędzi Lean Management, będziesz miał okazję zapoznać się z możliwościami ich zastosowania w pracy biurowej i administracyjnej. 
 • Możesz brać udział w warsztatach i sesjach rozwijających pracę zespołową i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów produkcyjnych. Dzięki tym warsztatom rozwiniesz również takie umiejętności, jak budowanie poprawnych relacji w zespole oraz komunikowanie się z osobami z różnych działów i szczebli zarządzania. Na warsztatach omówimy realne sytuacje pokazujące zastosowanie wybranych narzędzi Lean Manufacturing. 
 • Kadrę dydaktyczną wspierają trenerzy mający wieloletnie doświadczenie w projektach wdrożeniowych Lean takich firm, jak Lean Enterprise Institute i Akademia Białego Kruka.
   

Dla kogo?

 • Studia adresowane są przede wszystkim do osób pracujących w przedsiębiorstwach produkcyjnych, na różnych szczeblach zarządzania, którym tematyka Lean Manufacturing nie jest znana zupełnie lub znana w ogólnych zarysach. 
 • Mile widziani są również właścicieli małych firm produkcyjnych oraz osoby zainteresowane nisko kosztowymi sposobami podnoszenia efektywności realizowanych działań. 
 • Program studiów zainteresować może też osoby przygotowujące się do objęcia stanowisk lidera zmian, członka zespołu wdrożeniowego Lean, członka projektu Kaizen czy Lean Manufacturing Managera. 
   

Wybrałam studia podyplomowe w WSB ze względu na pracę. Kiedy zaczęto wprowadzać pojęcie Lean w firmie, bardzo mnie to zaciekawiło, postanowiłam, że dowiem się o nim czegoś więcej, żeby pomóc firmie przy wprowadzeniu tego procesu na całym obszarze produkcyjnym. Zajęcia w WSB były prowadzone w bardzo ciekawy sposób – więcej praktyki niż teorii, co jest bardzo przydatne. Można tu spotkać bardzo ciekawych ludzi, jak i wiele się od nich nauczyć. Jednym słowem – polecam. 

Weronika Kotlińska

Absolwentka kierunku Lean Manufacturing

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 30 września
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 30 września zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki promocji we wpisowym.

Jeśli jesteś absolwentem WSB zyskujesz więcej, aż 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.
   

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Lean Management w produkcji i usługach w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Renata Brajer-Marczak
Tomasz Kanikuła
Bartosz Misiurek
Kamil Torczewski
Michał Prasał
dr Renata Brajer-Marczak

Doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych, specjalista w dziedzinie procesowego zarządzania w przedsiębiorstwie.Regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne: wykłady i ćwiczenia związane z zarządzaniem procesami wytwórczymi i logistycznymi, systemami zarządzania jakością oraz procesowym...

Tomasz Kanikuła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydział Mechaniczny, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Od 2004 roku doskonali swoje umiejętności w obszarze Lean Management. Początki kariery zawodowej to praca w Bosch Układy Hamulcowe, gdzie poznawał praktyczne aspekty wdrażania TPM....

Bartosz Misiurek

Prezes Zarządu w firmie Leantrix sp. z o.o. (www.leantrix.com), która dostarcza systemy informatyczne wspierające wdrażanie Lean Management (min. system wspierający wdrażania standaryzacji pracy wg programu TWI). Prezes Polskiego Stowarzyszenia Certyfikowanych Trenerów TWI...

Kamil Torczewski

Członek Zarządu i współwłaściciel Akademii Białego Kruka – firmy będącej od wielu lat jednym z liderów polskiego rynku szkoleń Six Sigma, Lean oraz Human Sigma. Od 11 lat pracuje z ludźmi – początkowo jako trener Six Sigma, następnie konsultant w obszarze rozwiązywania...

Michał Prasał

Doświadczony Manager Lean Management z kilkunastoletnią praktyką w międzynarodowych koncernach motoryzacyjnych. Główne kompetencje dotyczą planowania, wdrażania, nadzoru i ciągłej poprawy systemów produkcyjnych. Ekspercka wiedza praktyczna i teoretyczna w zakresie filozofii Kaizen....

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.101
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF