Opis kierunku

Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Podczas studiów zdobędziesz praktyczną wiedzę o systemach SAP ERP oraz umiejętności niezbędne do budowy oprogramowania w języku ABAP. Kierunek jest zorientowany na umiejętności praktyczne - w czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu będzie poświęcona rozwijaniu umiejętności programistycznych. W czasie studiów dowiesz się jak pisać programy z użyciem technologii takich jak: Smartforms, IDOC, BAPI, BADI, rozszerzenia User-exit oraz zapoznasz się z najnowszymi technologiami SAP, włączając SAP HANA i SAP HANA cloud.

WSB Wrocław, uśmiechnięta dziewczyna, w tle dwie osoby z laptopem

Co zyskujesz?

 • Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie 30% dużych przedsiębiorstw i korporacji światowych używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce odsetek jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%. Jest to fakt, który w połączeniu ze znajomością języka ABAP może dać Ci bardzo dużą przewagę na rynku pracy. W swoim portfolio będziesz mógł bowiem dodać umiejętność tworzenia oprogramowania dla SAP ERP. 
 • Duży nacisk w czasie studiów kładziemy na pisanie kodu i wspólne omawianie komponentów systemu. Pokażemy Ci też, jak stosować najlepsze praktyki w języku ABAP.
 • Otrzymasz indywidualne konto wraz z kluczem developerskim do systemu SAP z możliwością logowania 24/7, abyś mógł szkolić się i uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez przeglądarkę internetową.
 • Otrzymasz dostęp do książek z wydawnictwa SAP PRESS (ponad 80 pozycji w bibliotece WSB we Wrocławiu).

Certyfikat

Otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia ABAP – SAP ERP wydany przez WSB we Wrocławiu na podstawie licencji SAP.

Dla kogo?

 • Studia adresowane są do osób, które pracują z systemem SAP i chciałyby w przyszłości budować oprogramowanie dla SAP ERP. 
 • Studia dostarczą mocnych podstaw dla przyszłych programistów (jako początek drogi dla inżynierów) oraz praktyczne umiejętności dla osób, które korzystają z systemów SAP ERP i chciałyby nabyć wiedzę jak ten system modyfikować czy pisać dla niego rozszerzenia. 
 • Pomocna będzie podstawowa znajomość programowania w dowolnym języku programowania. Polecamy na początek Ruby albo Python. 
   

SAP Next-gen

W styczniu 2018 roku WSB we Wrocław jako pierwsza uczelnia wyższa w Polsce dołącza do programu SAP Next-Gen. SAP Next-Gen jest platformą dla ekosystemu SAP (firm i partnerów) wokół uczelni wyższych dla wspólnych projektów innowacyjnych studenckich i naukowych. Łączymy trzy elementy: wiedzę praktyczną, pomysłowość i energię środowiska akademickiego WSB oraz technologię i doświadczenia SAP, aby budować innowacyjne rozwiązania na przyszłość i podejść do obecnych problemów w zupełnie nowy sposób. W ramach SAP Next-Gen studenci WSB będą mieli dostęp do oprogramowania SAP, nie tylko SAP HANA czy SAP Cloud, oraz również SAP Leonardo, pozwalającej kreować innowacyjne z użyciem:  Internetu Rzeczy, Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego, Predykcji, Big Data, oraz Blockchain.

Wymagania

Studia skierowane są do osób, które posiadają znajomość podstaw programowania w dowolnym języku lub podstawową znajomość obsługi systemu SAP.

Studia niestacjonarne (tradycyjne)

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Tworzenie profesjonalnego oprogramowania dla SAP to obszar, który wymaga ciągłych inwestycji w zasoby w zakresie kompetencji zespołu programistycznego. Dziś już nie wystarczy znajomość języka ABAP. W związku z tym korzystamy z wypracowanego przez lata programu szkoleniowego, który umożliwia uzyskanie sprawnego i merytorycznego wsparcia w pozyskiwaniu i praktycznym wykorzystaniu zdobywanej wiedzy. 

Mateusz Szwajka

Wykładowca kierunku | Senior Konsultant ABAP, SI-Consulting Sp. z o.o.

W codziennej pracy jestem odpowiedzialny za zarządzanie zespołem technologii SAP, którego główny trzon stanowią konsultanci ABAP. Jednocześnie pozostaję przy tym aktywnym wdrożeniowcem mającym bezpośredni kontakt z programowaniem. Te doświadczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, jak ważne są dobre podstawy i znajomość kluczowych technik programistycznych dostępnych w ABAP dla osób, które chcą lepiej zrozumieć ten aspekt systemów SAP lub rozpocząć pracę na stanowisku konsultanta ABAP. Osoba posiadająca dobrą bazę jest w stanie szybciej przyswoić nową wiedzę i w krótszym czasie można ją skierować do pracy w ambitnych projektach.

Marek Garbacz

Dyrektor Technologii SAP, SI-Consulting Sp. z o. o.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku inżynieria oprogramowania dla SAP ERP i programowanie w języku ABAP w WSB we Wrocławiu (VII edycja).

 • 80% w formie ćwiczeń odbywających się w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP ERP
 • 20% w formie wykładu
   
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 192
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Barczyński
WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
Witalij
Mateusz Szwajka

Absolwent Politechniki Wrocławskiej.  Pracownik polskiej firmy konsultingowej SI-Consulting wchodzącej w skład grupy kapitałowej Impel. Zatrudniony jako senior konsultant ABAP. Odpowiedzialny przede wszystkim za planowanie, realizację i prowadzenie prac programistycznych po stronie...

mgr inż. Radoslaw Fuchs

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Doświadczony programista SAP ABAP, konsultant wsparcia rozwiązań biznesowych SAP, koordynator developmentu, dziesięcioletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach.

mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning...

mgr inż. Jarosław Grząślewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista ( konsultant techniczny ABAP )  w międzynarodowej firmie konsultingowej. W przeszłości także prowadzący zajęcia dla studentów  z matematyki oraz informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki...

mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle...

Szymon Piechowiak

Absolwent Politechniki Poznańskiej.  Od 2008 roku pracownik polskiej firmy konsultingowej SI-Consulting wchodzącej w skład grupy kapitałowej Impel. Zatrudniony jako senior konsultant ABAP. Odpowiedzialny przede wszystkim za planowanie, realizację i prowadzenie prac programistycznych po...

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

Jolanta Tomczyk

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunkach Inżynierii Oprogramowania i Robotyki.  Zatrudniona na stanowisku konsultanta ABAP w firmie konsultingowej SI-Consulting. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z systemami typu ERP w tym SAP.  Odpowiedzialna za planowanie, realizację i...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka w WSB we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

mgr inż. Witalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

Biuro czynne w sobotę 18.03 w godz. 9:00-13:00.

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: PL 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF