Opis kierunku

Studia mają na celu jest dostarczenie praktycznej wiedzy o systemach SAP ERP i nabycie umiejętności niezbędnych do budowy oprogramowania w języku ABAP. Kurs jest zorientowany na umiejętności praktyczne, w czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu będzie poświęcona rozwijaniu umiejętności programistycznych. W czasie kursu poznasz jak pisać programy z użyciem technologii takich jak: Smartforms, IDOC, BAPI, BADI, rozszerzenia User-exit. Ostatnia część kursu będzie poświęcona najnowszym technologiom SAP, włączając SAP HANA i SAP HANA cloud.

WSB Wrocław, uśmiechnięta dziewczyna, w tle dwie osoby z laptopem

Certyfikat

Otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia ABAP – SAP ERP wydany przez WSB we Wrocławiu na podstawie licencji SAP.

Co zyskujesz?

 • Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie 30% dużych przedsiębiorstw i korporacji  światowych używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce odsetek jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%. Jest to fakt, który w połączeniu ze znajomością języka ABAP może dać Ci bardzo dużą przewagę na rynku pracy. W swoim portfolio będziesz mógł bowiem dodać umiejętność tworzenia oprogramowania dla SAP ERP. 
 • Duży nacisk w czasie tego kursu kładziemy na pisanie kodu i wspólne omawianie komponentów systemu. Pokażemy Ci też, jak stosować najlepsze praktyki w języku ABAP.
 • Otrzymasz indywidualne konto wraz z kluczem developerskim do systemu SAP z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się/uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez przeglądarkę internetową.
 • Otrzymasz dostęp do książek z wydawnictwa SAP PRESS: www.sap-press.com (ponad 100 pozycji w bibliotece WSB Wrocław).

Dla kogo?

 • Studia adresowane są do osób, które pracują z systemem SAP i chciałyby w przyszłości budować oprogramowanie dla SAP ERP. 
 • Studia dostarczą mocnych podstaw dla przyszłych programistów (jako początek drogi dla inżynierów) oraz praktyczne umiejętności dla osób, które korzystają z systemów SAP ERP i chciałyby nabyć wiedzę jak ten system modyfikować czy pisać dla niego rozszerzenia. 
 • Pomocna będzie podstawowa znajomość programowania w dowolnym języku programowania. Polecamy na początek Ruby albo Python. 
   

Dodatkowy wymóg

Studia skierowane są do osób, które posiadają znajomość podstaw programowania w dowolnym języku lub podstawową znajomość obsługi systemu SAP.

Tworzenie profesjonalnego oprogramowania dla SAP to obszar, który wymaga ciągłych inwestycji w zasoby w zakresie kompetencji zespołu programistycznego. Dziś już nie wystarczy znajomość języka ABAP. W związku z tym korzystamy z wypracowanego przez lata programu szkoleniowego, który umożliwia uzyskanie sprawnego i merytorycznego wsparcia w pozyskiwaniu i praktycznym wykorzystaniu zdobywanej wiedzy. 

Mateusz Szwajka

Wykładowca kierunku | Senior Konsultant ABAP, SI-Consulting Sp. z o.o.

W codziennej pracy jestem odpowiedzialny za zarządzanie zespołem Technologii SAP, którego główny trzon stanowią konsultanci ABAP. Jednocześnie pozostaję przy tym aktywnym wdrożeniowcem mającym bezpośredni kontakt z programowaniem. Te doświadczenia utwierdziły mnie w przekonaniu jak ważne są dobre podstawy i znajomość kluczowych technik programistycznych dostępnych w ABAP’ie dla osób, które chcą lepiej zrozumieć ten aspekt systemów SAP lub rozpocząć pracę na stanowisku konsultanta ABAP. Osoba posiadająca dobrą bazę jest w stanie szybciej przyswoić nową wiedzę i w krótszym czasie można ją skierować do pracy w ambitnych projektach.

Marek Garbacz

Dyrektor Technologii SAP, SI-Consulting Sp. z o. o.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 30 października
wpisowe
0 zł

Zapisując się do 30 października zyskujesz: 

 • 400 zł dzięki promocji we wpisowym.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Inżynieria oprogramowania dla SAP ERP i programowanie w języku ABAP w WSB we Wrocławiu (VI edycja).

 • 80% w formie ćwiczeń odbywających się w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP ERP
 • 20% w formie wykładu
   
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 192
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
mgr inż. Radoslaw Fuchs

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Doświadczony programista SAP ABAP, konsultant wsparcia rozwiązań biznesowych SAP, koordynator developmentu, dziesięcioletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach.

mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning...

mgr inż. Jarosław Grząślewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista ( konsultant techniczny ABAP )  w międzynarodowej firmie konsultingowej. W przeszłości także prowadzący zajęcia dla studentów  z matematyki oraz informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki...

mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle...

Mateusz Szwajka

Absolwent Politechniki Wrocławskiej.  Pracownik polskiej firmy konsultingowej SI-Consulting wchodzącej w skład grupy kapitałowej Impel. Zatrudniony jako senior konsultant ABAP. Odpowiedzialny przede wszystkim za planowanie, realizację i prowadzenie prac programistycznych po stronie...

Szymon Piechowiak

Absolwent Politechniki Poznańskiej.  Od 2008 roku pracownik polskiej firmy konsultingowej SI-Consulting wchodzącej w skład grupy kapitałowej Impel. Zatrudniony jako senior konsultant ABAP. Odpowiedzialny przede wszystkim za planowanie, realizację i prowadzenie prac programistycznych po...

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

Jolanta Tomczyk

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunkach Inżynierii Oprogramowania i Robotyki.  Zatrudniona na stanowisku konsultanta ABAP w firmie konsultingowej SI-Consulting. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z systemami typu ERP w tym SAP.  Odpowiedzialna za planowanie, realizację i...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL. Konsultant  wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.101
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF