Co zyskujesz studiując prawo w biznesie w WSB?

Specjalności w tym kierunku są dofinansowane ze środków Funduszy Europejskich. Oznacza to, że poza promocjami wynikającymi z regulaminu promocji możesz zapłacić mniej o 675 zł na drugim i trzecim roku studiów, czyli 1 350 zł łącznie mniej.  Dowiedz się więcej o zasadach rekrutacji.

Wiedzę i umiejętności  łączące prawo z praktyką gospodarczą, które przygotują do pracy w przedsiębiorstwach oraz w instytucjach państwowych i samorządowych, dając jednoczesną możliwość rozwoju akademickiego i zawodowego.

Program kształcenia został opracowany w sposób zapewniający dostosowanie się do zmieniających warunków o charakterze społeczno-gospodarczym i – co się z tym bezpośrednio wiąże – oczekiwań rynku pracy.

Zajęcia prowadzone są przez praktyków oraz wykładowców z dużym doświadczeniem, dzięki czemu studenci mają możliwość poznania zarówno teorii, jak i praktyki.

Możliwość odbycia praktyk, staży zawodowych i szkoleń w działach prawnych, organizacyjnych i finansowych liczących się na rynku podmiotów prywatnych oraz w instytucjach publicznych.

Nasi studenci mają dostęp do Systemu Informacji Prawnej, dzięki czemu mogą uczyć się i pracować w oparciu o realne dane na temat aktów prawnych, orzeczeń, komentarzy itp.

Kluczowe cechy kierunku:

Promocja
dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego
Waga
praca na case studies - kazusach prawnych
Laptop
zajęcia z wykorzystaniem elektronicznych baz informacji prawnej
prawo w biznesie = 60% prawa + 40% biznesu
Medal
symulacje posiedzeń mediacyjnych (sprawy gospodarcze, cywilne i rodzinne)

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 30 września
czesne już od
385 zł
360 zł
miesięcznie

Zapisując się do 30 września, zyskujesz:

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów
  • dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 885 zł taniej , zyskujesz:

  • 800 zł zniżki w czesnym, rozliczanej na pierwszym roku studiów
  • 85 zł zniżki w opłacie wpisowej. 

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Swobodnie poruszać się po najważniejszych zagadnieniach z obszaru prawa, finansów, rachunkowości oraz zarządzania.
Pracować w zespołach projektowych.
Samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą lub podjąć pracę w dowolnej branży na stanowiskach związanych z obsługą prawną przedsiębiorstwa oraz w innych pionach, w tym zarządczych.
Rozumieć cele biznesowe przedsiębiorcy i otoczenia, w którym funkcjonuje, oraz logikę strategii rozwoju przedsiębiorstwa, projektów i procesów biznesowych, a także sposób zorganizowania przedsiębiorstwa.
Właściwie interpretować i stosować w praktyce przepisy prawa z obszarów powiązanych z biznesem, m.in. prawa działalności gospodarczej, prawa spółek handlowych, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego czy też prawa zobowiązań.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Mediacje i arbitraż
Niestacjonarne Dofinansowane Nowość Rekrutacja zakończona
od 375 zł 400 zł
Prawo w zarządzaniu
Niestacjonarne Dofinansowane
od 375 zł 400 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

  • Prawo pracy i cywilne
  • Rachunkowość w biznesie
  • Procedury pozyskiwania funduszy UE

Wykładowcy

prof. zw. dr hab. Wiesław Bokajło
dr Tomasz Kopyściański

Specjalista z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autor i współautor opracowań biznesowych podejmowanych we współpracy z instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami oraz jednostkami sektora finansów publicznych, dotyczącymi przeprowadzenia audytu finansowego, opracowania...

mec. dr Tomasz Gaweł

Radca prawny. Od 2007 adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, w latach 2007-2010 dziekan Zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu WSB, wcześniej adiunkt na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), kierownik studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu...

prof. zw. dr hab. Wiesław Bokajło

Historyk, politolog, europeista – wypromował 19 doktorów. Specjalista z zakresu historii myśli politycznej, prawnej i ekonomicznej, filozofii politycznej, teorii demokracji, federalizmu i polityki regionalnej, integracji gospodarczej UE, psychologii politycznej, międzynarodowych stosunków...

dr hab. Agnieszka Dejnaka, prof. nadzw. WSB

Prof. nadzw., absolwentka studiów MBA. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Zarządzania i Marketingu w WSB we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z zakresu reklamy, e-komunikacji marketingowej, badań i analiz rynku oraz e-marketingu. Praktyk z zakresu marketingu i marketingu...

prof. zw. dr hab. Marian Noga

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Senator IV i V kadencji, od 2004 do 2010 członek Rady Polityki Pieniężnej. Obecnie Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu i wykładowca uczelni, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Komentator ekonomiczny TVN. W pracy...

dr Radosław Kamiński

Od 2008 roku doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Stopień uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim, na podstawie pracy: Samorząd terytorialny jako forma decentralizacji administracji publicznej w Polsce. Historyczne tło, polityczne przetargi, efekty. Swoje główne...

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Pobierz stronę do PDF