Zobacz inny kierunek

Zarządzanie projektem informatycznym WSB Wrocław - Studia podyplomowe

2 semestry naukirekrutacja zakończona
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

Rekrutacja zakończona. Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

Zarządzanie projektem informatycznym - studia w WSB we Wrocławiu 

Zarządzanie projektami jest szczególnie istotne w branży IT, gdzie z jednej strony występuje olbrzymia dynamika zmian technologii, potrzeb klientów i ekspansji na rynku, a z drugiej wypracowano wiele dobrych praktyk i standardów, jak choćby najpopularniejsze Scrum Master i PMBOK® Guide. Osoby kierujące projektami informatycznymi są coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy.

Zobacz nasz informator studiów podyplomowych w wersji elektronicznej.

foto233x134_35_0.jpg„Po 8 latach pracy u jednego pracodawcy podjęłam niełatwą decyzję o przebranżowieniu się i idąc za ciosem, zdecydowałam się rozpocząć studia w WSB na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym. Wybór studiów był dla mnie strzałem w 10! Wykładowcami są osoby z ogromnym doświadczeniem na rynku usług IT, którzy jednocześnie mają niezwykłą łatwość w prowadzeniu zajęć warsztatowych – co bezpośrednio wpływa na szybsze i przyjemniejsze przyswajanie wiedzy”. 

Anna Karnafel
Słuchaczka kierunku Zarządzanie projektem informatycznym

Cel
Celem studiów jest przygotowanie do pełnienia roli kierownika projektów informatycznych. Program realizuje dwie główne ścieżki kompetencyjne: PMBOK® Guide i Agile (PMI-ACP i Scrum). Ponadto zawiera bloki wykładowe dotyczące kompetencji miękkich i wiele godzin gier symulacyjnych (25% czasu nauki), w tym nagrodzone prestiżową nagrodą PMI Award.

Korzyści
Studia nie tylko zapewniają transfer wiedzy, ale i umiejętności jej wykorzystania w praktyce dzięki włączeniu do programu wielu gier symulacyjnych i warsztatów. Ponadto zapewniają gruntowne przygotowanie do zdania egzaminów certyfikacyjnych w dwóch uzupełniających się standardach: PMP i Agile. W ramach zajęć uczestnicy biorą udział w egzaminach próbnych na poziomie PMP, PMI-ACP oraz Scrum Master. Studia kończą się zdobyciem kwalifikacji do kierowania projektami w branży IT.

Słuchacze kierunku uzyskają nieodpłatny dostęp do Portalu Wiedzy Octigo, który zawiera m.in. próbne testy, w tym ponad 500 pytań z obszaru PMP, PgMP, Scrum, Six Sigma Green Belt, kilkaset artykułów oraz lekcji na temat zarządzania projektami. Celem portalu jest przedłużenie kontaktu z wiedzą również po zakończeniu studiów oraz ułatwienie przygotowywania się do egzaminów końcowych i certyfikacji. Więcej informacji na stronie.

Dodatkowy certyfikat

 • Nieodpłatny dostęp do Portalu Wiedzy Octigo, który zawiera m.in. próbne testy, w tym ponad 500 pytań z obszaru PMP, PgMP, Scrum, Six Sigma Green Belt, kilkaset artykułów oraz lekcji na temat zarządzania projektami.
 • Możliwość zdobycia certyfikatu PMI Agile Certified Practitioner.

Praktyczny charakter studiów
Aż połowa czasu studiów to praktyczne zajęcia takie, jak gry szkoleniowe i warsztaty oraz udział w grach szkoleniowych, umożliwiających praktyczne poznanie funkcjonowania zespołu projektowego w symulowanych sytuacjach:

 • Massawa – PMI Award 2007, najlepszy warsztat interaktywny - ISAGA 2014, komunikacja i współpraca w projekcie.
 • Scrum Droid – PMI Award 2014, zarządzanie zwinnym projektem.
 • Mayday Mayday – PMI Award 2009, zarządzanie ryzykiem w projektach.
 • Podróż dookoła świata – zarządzanie integralnością projektu.

 

  play.pngapps.png

Uczestnicy

Studia adresowane są przede wszystkim do kierowników projektów, członków zespołów projektowych oraz pracowników biur projektowych, jak i osób, które pragną zdobyć nowe kompetencje w interesującym obszarze biznesowym. Mile widziany są nie tylko pracownicy działów i firm IT od startupów do dużych korporacji, ale również ludzie, którzy zlecają prace zespołom informatyków (tzw. biznes, czy też product ownerzy).

Partner kierunku
Realizując studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym, współpracujemy z firmami z branży. Doświadczeni praktycy z tych firm prowadzą zajęcia i warsztaty ze słuchaczami.

logo_octigo_0.jpg

Program kierunku: 

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym w WSB we Wrocławiu

Miesiące nauki: 8
Liczba godzin: 128
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2

Wprowadzenie do zarządzania projektami (16 godz.)

 • Projekt-Proces-Zadanie, program, portfel projektów
 • Wprowadzenie do PMBOK® Guide, obszary wiedzy, grupy procesów
 • Miejsce projektu w organizacji
 • Rodzaje struktur organizacji, struktura organizacyjna projektu, RACI, OBS
 • Symulacja "Baza na Marsie"

Zarządzanie integralnością, gra symulacyjna "Podróż dookoła świata" (8 godz.)

 • Zmiany, rejestr zmian, integralność projektu

Obsługa MS Project (8 godz.)

 • Podstawowe i zaawansowane funkcje MS Project, harmonogramowanie, bilansowanie zasobów, śledzenie stanu projektu, wartość wypracowana, Przykład projektu wdrożenia systemu informatycznego
 • Przegląd narzędzi zarządzania projektami i portfelem projektów
 • Planowanie i monitorowanie wielu projektów w MS Project

Zarządzanie wymaganiami (8 godz.)

 • wprowadzenie do BABOK
 • Struktura metodyki BABOK Guide
 • Podstawowe techniki gromadzenia i analizy wymagań biznesowych

Komunikacja i współpraca w zespole projektowym IT (8 godz.)

 • komunikacja z klientem, rozwiązywanie konfliktów, cykl życia grupy, przywództwo

Gra symulacyjna Massawa (PMI Award 2007) (16 godz.)

 • Symulacja pracy w zespole projektowym
 • Wdrażanie planu zarządzania projektem

Wprowadzenie do zwinnego zarządzania projektami i Scrum (16 godz.)

 • Ewolucja metodyk zarządzania projektami IT, Zmienność wymagań a adaptacyjność procesów, Aspekty psychologiczne w zarządzaniu projektami IT
 • Rys historyczny, podstawowe pojęcia, opis cyklu rozwoju produktu, metody szacowania, wsparcie narzędziowe, Wybrane elementy metodyki Scrum: Planning poker, burndown chart, daily scrum, sprint review, retrospective
 • Scrum w większych projektach, Scrum of Scrum
 • Alternatywne metodyki zwinne
 • Certyfikacja PMI Agile Certified Practitioner

Gra symulacyjna "Scrum Droid" (8 godz.)

 • Praktyczne prowadzenie projektu w metodyce zwinnej
 • Praktyczne stosowanie technik i metod zwinnych

Gra symulacyjna "Mayday Mayday" (PMI Award 2009) (16 godz.)

 • Zarządzanie ryzykiem i zmianą w projektach

Przygotowanie do certyfikacji Scrum Master (8 godz.)

 • Podsumowanie metodyki Scrum
 • Próbny test Scrum Master, omówienie wyników

Przygotowanie do egzaminu PMP (16 godz.)

 • Przegląd procesów PMBOK® Guide,
 • Symulacja online
 • Ćwiczenia z wyliczania ścieżki krytycznej i wartości wypracowanej
 • Próbny test PMP, omówienie wyników

Forma zaliczenia:
Egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności oraz projekt lub case studies - indywidualnie lub zespołowo.

Wykładowcy: 

Wykładowcy studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym w WSB we Wrocławiu

Wykładowcy na studiach podyplomowych to doświadczeni praktycy o ugruntowanej pozycji w swoim środowisku zawodowym. Są wśród nich przedsiębiorcy, właściciele firm, konsultanci, trenerzy i eksperci w takich dziedzinach, zarządzanie, jak marketing i sprzedaż, finanse, coaching. Omawiają oni zjawiska i procesy na przykładach zaczerpniętych z własnej pracy zawodowej, dzięki czemu słuchacze poznają nowoczesne rozwiązania stosowane w prawdziwym życiu gospodarczym.

dr Marcin Żmigrodzki
Kierownik merytoryczny kierunku oraz studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu "Six Sigma, Optymalizacja procesów", PgMP, PMP, zdobywca nagród PMI Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014 i PMI Poland 2010 Product Award, Microsoft .NET Initiative 2003, praktyk z ponad 10-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i programami, menadżer w sektorze finansowym, IT i produkcyjnym, finalista konkursu Polish Project Excellence Award 2010, autor wielu artykułów na temat zarządzania projektami, wykładowca na konferencjach, autor książki "Zarządzanie projektami małymi kroczkami" i pierwszej aplikacji edukacyjnej na iPhone i Android z zakresu zarządzania projektami, właściciel firmy Octigo.

Paweł Gąsowski
Trener biznesu i coach. Koordynator i kierownik programów unijnych POKL. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachingu MODERATOR. Członek Toastmasters Polska. Specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania personelem, wystąpień publicznych i miękkich aspektów zarządzanie projektami. Koordynator i twórca programów rozwojowych w korporacjach. Twórca szkoleniowych gier strategicznych z zarządzania projektami – nagrodzony przez Project Management Institute w 2007, 2009, 2013 za najlepsze szkolenie roku.

Przemysław Skrzek
Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w dziedzinie informatyki, zarządzania i finansów. Praktyk i entuzjasta nowoczesnych metod zarządzania, doświadczony architekt i twórca systemów informatycznych klasy enterprise. Od 2009 roku odpowiedzialny za strategię rozwoju i prowadzenie kluczowych projektów w Cohesiva Sp. z.o.o. jako prezes Zarządu.

Piotr Dorosz
Przedsiębiorca, współzałożyciel i udziałowiec InTENSO Sp. z o.o., spółki tworzącej i wdrażającej nowoczesne technologie na potrzeby biznesu. W spółce odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą i strategią firmy. Bogate doświadczenia związane z pozyskiwaniem wymagań, modelowaniem i projektowaniem systemów oraz zarządzaniem projektami informatycznymi i inwestycyjnymi. Brał udział w wielu projektach i przedsięwzięciach biznesowych realizowanych między innymi dla: BZWKB, Credit Agricole, ING Bank Śląski, HSBC Bank Polska. Współtwórca i udziałowiec kilku przedsięwzięć i spółek internetowych – między innymi SerwisPrawa.pl, JakoscObslugi.pl, AgroVIP.pl, JakaPensja.pl oraz InLabs (projekty mobile i społecznościowe) oraz od niedawna Revenue Labs (systemy wspierające i automatyzujące obszar marketingu). Absolwent wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej oraz Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Ceny studiów na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym w WSB we Wrocławiu

Sprawdź jak płacić mniej dzięki dofinansowaniom unijnym!

Kwoty w tabeli to ceny po odjęciu obowiązującej promocji w czesnym.

 

8 RAT1 RATA
790 zł6320 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji - Studia Podyplomowe

bud. A, p.101, INFOLINIA: 71 758 22 30

  • ul. Fabryczna 29-31
  • 53-609 Wrocław
  • PON - PIĄ:
  • 08:00 - 16:00
  • tel. 71 376 23 70
  • fax

Javascript is required to view this map.
51.11313816.981923