Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców weszły do kanonu powszechnie używanych narzędzi w procesie kształcenia na studiach.

 

Wyjątkowa sytuacja w 2020 roku, była dla nas wszystkich interesującym wyzwaniem, które oprócz niepewności, przyniosło szereg nowych doświadczeń i rozwiązań. Większość zajęć dydaktycznych realizowanych wiosną przenieśliśmy do świata wirtualnego, dokładając starań, by nasi studenci otrzymali pełnowartościową wiedzę i ciekawe, zajmujące wykłady i ćwiczenia.

Ostatnie miesiące to dla nas czas wytężonej pracy i wiele się nauczyliśmy! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Ci efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybrałeś.

 

Zobacz z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci, bez względu na to czy studiują w czasie epidemii czy w zupełnie normalnych warunkach:

82% studentów studiów wyższych w WSB było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Wirtualne laboratoria

VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure) czyli wirtualna infrastruktura desktopowa to rozwiązanie, które umożliwia zdalne korzystanie z pełnych zasobów naszych laboratoriów komputerowych.

 

Oznacza to, że studenci mogą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych online i realizować program kształcenia, w ramach którego zdalnie uczą się pracy w zaawansowanych środowiskach teleinformatycznych oraz na specjalistycznym oprogramowaniu - zgodnie z wybranym przez siebie kierunkiem studiów.

 

Więcej informacji o naszych wirtualnych laboratoriach znajdziesz na stronie VDI - Virtual Desktop Infrastructure.

1

Moodle

Z platformy korzysta ponad 60% instytucji edukacyjnych na świecie, kilkaset milionów użytkowników i ponad 100 lokalizacji językowych. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.

Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć,
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie,
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania,
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator,
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej,
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy kiedy chcesz  – potrzebny i tylko dostęp do Internetu.
   

Branżowe Symulacje Biznesowe

Innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej umożliwiające podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych mających wpływ na rozwój wirtualnej firmy w wybranej branży.  To gry edukacyjne, dzięki którym założysz i poprowadzisz z zespołem wirtualną firmę! Studenci studiów wyższych będą mieli okazję przećwiczyć prowadzenie własnego biznesu w ramach niektórych przedmiotów.

W trakcie gry będziecie:

 • zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe,
 • rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku,
 • analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski, i rozwiązywać  problemy, po to by przećwiczyć część zachowań online, zanim założycie własne działalności gospodarcze.
   

W jakich firmach i  branżach będzie można sprawdzić swoje siły: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.
 

MS Teams

Ta świetna platforma cyfrowa jest produktem Microsoft. To właśnie w niej w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy i każdej uczelni do lepszej współpracy z uczniami i studentami i do zwiększania ich zaangażowania. MS Teams jest jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie.

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi,
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”),
 • masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, który dostajesz od uczelni,
 • uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać.
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi,
 • zarówno Ty jak i Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.
   
Laptop

Instrukcja korzystania z MS Teams