Staże, praktyki, praca

Dzięki nawiązanym kontaktom z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci i absolwenci WSB we Wrocławiu mają dostęp do wielu ciekawych ofert praktyk, staży i pracy stałej oraz czasowej. 

 

W każdym roku akademickim z różnych form pośrednictwa praktyk, staży i pracy prowadzonych przez Biuro Karier korzysta ponad 1000 studentów.

Praktyki

Biuro Karier zajmuje się organizacją praktyk obowiązkowych i dobrowolnych.

 

Dzięki praktykom możesz:

  • zdobyć doświadczenie zawodowe, które zaprocentuje w przyszłej pracy,
  • zweryfikować swoje predyspozycje zawodowe,
  • zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy,
  • zdobyć referencje zawodowe.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu obowiązkowych praktyk studenckich można znaleźć w Extranecie w zakładce Praktyki studenckie.
 

Staże, praca

Szukasz pracy lub chcesz zmienić obecną? Skorzystaj z bazy ofert staży i pracy Biura Karier, w której znajdziesz wiele interesujących ofert pracy dorywczej i stałej oraz ciekawe możliwości stażowe. 

 

 

Zarejestruj się na platformie JobTeaser, aby mieć możliwość aplikowania na oferty. 

 

  

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod numerem 381. 

 

Kontakt 

Magdalena Kuczyńska-Czubak 

Główny specjalista ds. rozwoju kariery 

e-mail: magdalena.kuczynska-czubak@wsb.wroclaw.pl 
tel. 71 376 23 61 

 

 

Spotkania z pracodawcami

Jeśli chciałbyś mieć bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą, możesz wziąć udział w poniższych inicjatywach Biura Karier.
 

GPS-gdzie po studiach? Pracuj w ...

Spotkania online pracodawców ze studentami i absolwentami prezentujące zakres działalności firmy oraz jej procesy rekrutacyjne (w formie prezentacji, szkoleń specjalistycznych, warsztatów rekrutacyjnych, webinarium itp.).

 

PERSPEKTYWA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII NA PRZESTRZENI LAT WRAZ Z TECHNIKAMI SPRZEDAŻY - Firma Wolna Energia Sp. z o.o  | 08.12.2021 | Więcej >

Szybkie rekrutacje z Biurem Karier

Projekt zakłada przeprowadzenie rekrutacji online przez pracodawcę. Rekrutacja dotyczy konkretnej oferty zgłoszonej w systemie pośrednictwa pracy Biura Karier. Spotkanie odbywa się w ustalonych godzinach zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Studenci i absolwenci mają możliwość złożenia dokumentów aplikacyjnych i wzięcia udziału we wstępnej selekcji.

Projekty pracodawców

Projekty realizowane przez pracodawców dedykowane dla studentów i absolwentów:

  • Festiwal Pracy Jobicon| 20-21.10.2021 więcej >
  • Capgemini Software Solutions Center w WSB I 20.10.2021 więcej >
  • Made in Wroclaw | 20.10.2021 więcej >
  • Konferencja "Innowacje, trendy, kompetencje przyszłości| 20.10.2021 więcej >

Przewodnik „Pracodawcy 2020/21”

Zapraszamy na stronę naszego partnera.

Dla studenta

Przewodnik „Pracodawcy 2020/21” to jedna z najważniejszych publikacji adresowanych do studentów i absolwentów, umożliwiającą młodym ludziom wybór zawodowej drogi. To cenne źródło informacji o dostępnych miejscach pracy, stażach, praktykach, a także kulturach korporacyjnych i oczekiwaniach organizacji od kandydatów. Dzięki nim poszukujący pracy mogą lepiej przygotować się do rozmów rekrutacyjnych, poznać organizację i porównać oferty prezentowane przez różnych pracodawców. 
W najnowszym wydaniu Przewodnika „Pracodawcy” studenci znajdą m.in. artykuł o tym, jak napisać idealne CV, jak oczarować rekrutera na rozmowie rekrutacyjnej czy jak wykorzystać czas na studiach w 200%, angażując się w działalność organizacji studenckich.  
Dodatkowo, na studentów czekają także profile najlepszych pracodawców oraz odpowiedzi na często nurtujące ich pytania. 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją - przewodnik "Pracodawcy 2021/21"

 

Przewodnik Pracodawcy 2020/21

„Masz staż” w Wyborcza.pl

WSB została partnerem programu Wyborcza.pl „Masz staż”. Dzięki temu, jeśli jeszcze nie masz, możesz uruchomić prenumeratę Wyborcza.pl oraz wziąć udział w konkursie i wygrać płatny staż w jednym z działów gazety!

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Staż wyborcza