Staże, praktyki, praca

Dzięki nawiązanym kontaktom z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci i absolwenci WSB we Wrocławiu mają dostęp do wielu ciekawych ofert praktyk, staży i pracy stałej oraz czasowej. 

 

W każdym roku akademickim z różnych form pośrednictwa praktyk, staży i pracy prowadzonych przez Biuro Karier korzysta ponad 1000 studentów.

Praktyki

Biuro Karier zajmuje się organizacją praktyk obowiązkowych i dobrowolnych.
Dzięki praktykom możesz:

  • zdobyć doświadczenie zawodowe, które zaprocentuje w przyszłej pracy,
  • zweryfikować swoje predyspozycje zawodowe,
  • zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy,
  • zdobyć referencje zawodowe.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu obowiązkowych praktyk studenckich można znaleźć w Extranecie w zakładce Praktyki studenckie.
 

Staże, praca

Szukasz pracy lub chcesz zmienić obecną? Skorzystaj z bazy ofert staży i pracy Biura Karier, w której znajdziesz wiele interesujących ofert pracy dorywczej i stałej oraz ciekawe możliwości stażowe.

 

Jak skorzystać ze stażu/pracy?

  • wypełnij kwestionariusz osobowy dostępny w Extranecie w zakładce Biuro Karier / Pośrednictwo Pracy  
  • jeśli zarejestrujesz się w Biurze Karier szczegóły ofert pracy/staży sprawdzisz w Extranecie w zakładce Biura Karier / Projekty Biura Karier / Oferty praktyk, staży, pracy

Wiele firm składa w bazie danych Biura Karier interesujące oferty rekrutacyjne. Zachęcamy do zapoznania się z bazą ofert.

 

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod numerem 381.

Spotkania z pracodawcami

Jeśli chciałbyś mieć bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą, możesz wziąć udział w poniższych inicjatywach Biura Karier.
 

GPS-gdzie po studiach? Pracuj w ...

Spotkania online  pracodawców ze studentami i absolwentami prezentujące zakres działalności firmy oraz jej procesy rekrutacyjne ( w formie prezentacji, szkoleń specjalistycznych, warsztatów rekrutacyjnych,  webinarium  itp.). 

 

 

Szybkie rekrutacje z Biurem Karier

Projekt zakłada przeprowadzenie rekrutacji online przez pracodawcę. Rekrutacja dotyczy konkretnej oferty zgłoszonej w systemie pośrednictwa pracy Biura Karier. Spotkanie odbywa się w ustalonych godzinach zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Studenci i absolwenci mają możliwość złożenia dokumentów aplikacyjnych i wzięcia udziału we wstępnej selekcji.

Przewodnik „Pracodawcy 2020/21”

Przewodnik „Pracodawcy 2020/21” to jedna z najważniejszych publikacji adresowanych do studentów i absolwentów, umożliwiającą młodym ludziom wybór zawodowej drogi. To cenne źródło informacji o dostępnych miejscach pracy, stażach, praktykach, a także kulturach korporacyjnych i oczekiwaniach organizacji od kandydatów. Dzięki nim poszukujący pracy mogą lepiej przygotować się do rozmów rekrutacyjnych, poznać organizację i porównać oferty prezentowane przez różnych pracodawców. 
W najnowszym wydaniu Przewodnika „Pracodawcy” studenci znajdą m.in. artykuł o tym, jak napisać idealne CV, jak oczarować rekrutera na rozmowie rekrutacyjnej czy jak wykorzystać czas na studiach w 200%, angażując się w działalność organizacji studenckich.  
Dodatkowo, na studentów czekają także profile najlepszych pracodawców oraz odpowiedzi na często nurtujące ich pytania. 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją! 

Więcej pod linkiem - https://bit.ly/przewodnik2020

Przewodnik Pracodawcy 2020/21