Zasoby biblioteki

Oprócz dostępu do głównego katalogu biblioteki umożliwiliśmy naszym czytelnikom korzystanie z zasobów elektronicznych - baz danych i czasopism w wersji on-line. 

 

ZALOGUJ SIĘ do katalogu głównego używając:

  • numeru karty bibliotecznej (numer czytelnika nadany w bibliotece)
  • hasła nadanego w bibliotece (po zalogowaniu hasło można zmienić).

Dzięki temu, że korzystamy z sieci HAN (Hidden Automatic Navigator), możesz przeglądać zawartość baz np. z domu lub z dowolnego miejsca na świecie!

Bazy online i e-czasopisma

NASBI - Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

 

To internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków, która działa na zasadach podobnych do tradycyjnej biblioteki.

 

IBUK LIBRA 

Platforma e-booków wydawnictw tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wolters Kluwer Polska, IMPULS, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, wydawnictwa uniwersyteckie z zakresu nauk ekonomicznych, humanistycznych, społecznych, matematyczno-przyrodniczych, prawa, medycyny, sportu.

 

Aby założyć spersonalizowane konto myIBUK wystarczy zalogować używając dane swojego konta bibliotecznego (numer karty czytelnika i hasło). 

 

UWAGA! Książki dostępne na platformie IBUK Libra można czytać bez zakładania konta myIBUK.

 

LEX Twoje idealne miejsce pracy (dawniej System Informacji Prawnej LEX OMEGA)

 

Program dla profesjonalistów poszukujących szerokiej i aktualnej informacji prawnej. Zawiera szeroki wybór dokumentów, w tym pełną bazę orzecznictwa sądowego i administracyjnego, piśmiennictwa prawniczego i źródeł prawa polskiego. Najważniejsze cechy programu to: stale poszerzana i uaktualniana baza dokumentów autorskich, codzienna aktualizacja, łatwe przeszukiwanie rozbudowanej bazy informacji za pomocą słownika, haseł i filtrów oraz możliwość personalizacji programu poprzez dodawanie dokumentów do ulubionych czy opatrywanie ich własnymi notatkami.

 

Serwis HR ( został włączony do "LEX Twoje idealne miejsce pracy")

 

Narzędzia i wiedza, jak realizować procesy HRM, by wspierały osiąganie celów biznesowych firmy w zgodzie z obowiązującym prawem. Pomaga rozwiązywać codzienne problemy, dostarcza inspiracji do wdrażania projektów HRM oraz narzędzia do ich realizacji. Zawiera gotowe procedury, przykłady dokumentów, studia przypadków, porady, raporty rynkowe oraz narzędzie do zarządzania szkoleniami Gen - kreator szkoleń.

Serwis INFORLEX 

 

Baza pełnotekstowa zawierająca teksty aktów prawnych, orzecznictwa, komentarzy oraz teksty artykułów publikowanych w prasie fachowej wydawanej przez Wydawnictwo INFOR  dotyczącej finansów, podatków, księgowości i kadr. 

 

LEGALIS 

 

To kompleksowa baza prawa polskiego, zawierająca akty prawne z Dzienników Ustaw, Monitorów Polskich i dzienników urzędowych, orzecznictwo sądów, wyjaśnienia urzędowe, wzory pism oraz moduły: KC, KPC, KK, KPK, KSH, KPA, Podatki, Prawo Pracy i Zamówienia Publiczne.  

 

 

EBSCO

 

Najobszerniejsza (głównie anglojęzyczna) pełnotekstowa baza z zakresu nauk: ścisłych, humanistycznych, społecznych, psychologii, edukacji, nauk ekonomicznych, biznesu, informatyki, techniki, biologii, chemii, fizyki, nauk medycznych, biomedycznych i innych. Rejestruje zawartość czasopism naukowych (około 8.000 tytułów), streszczenia książek, raportów, materiałów konferencyjnych itp.

 

ELSEVIER

 

Zawiera elektroniczne wersje czasopism wydawanych przez wydawnictwo Elsevier (jedno z największych światowych wydawnictw naukowych). Oferuje dostęp do blisko 1.650 tytułów bieżących (z rocznikami archiwalnymi do 1995 roku) oraz do ponad 370 tytułów niekontynuowanych. 

SPRINGER

 

Pełnotekstowa baza wydawnictwa Springer, która umożliwia przeszukiwanie i przeglądanie prawie 1.200 tytułów czasopism w formie elektronicznej z wielu dziedzin. Baza daje możliwość dostępu do spisów treści, streszczeń oraz pełnych tekstów artykułów (archiwum dostępne od 1996 roku).

ISI WEB OF KNOWLEDGE

 

Platforma tworzona przez firmę Thomson Reuters. Pozwala na dostęp dp następujących baz: Science Citation Index Expanded (od 1945), Social Sciences Citation Index (od 1956), Arts & Humanities Citation Index (od 1975), Conference Proceedings Citation Index-Science (od 1990), Conference Proceedings Citation Index-Social Science & Humanities (od 1990). W bazach indeksowanych jest blisko 23.000 czasopism.

 

SCOPUS

 

To tworzona przez Wydawnictwo Elsevier baza abstraktów i cytowań z recenzowanych publikacji: czasopism, książek naukowych i materiałów pokonferencyjnych. Zapewnia wszechstronny przegląd światowych wyników badań naukowych z dziedziny nauk ścisłych, technologii, medycyny, nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych.

SCIENCE

 

Czasopismo udostępniane z serwera wydawcy American Association for the Advancement of Science. Licencja krajowa pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwum od 1997 roku.

 

 

NATURE

 

Czasopismo udostępniane z serwera wydawcy Nature Publishing Group (NPG). Od września 2010 roku czasopismo udostępniane w ramach ogólnokrajowej licencji akademickiej (w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki). Licencja krajowa pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i czterech roczników archiwalnych (w 2010 r. dostęp do roczników 2006-2010, w 2011 dostęp do roczników 2007-2011 itd.).

WILEY

 

Kolekcja Wiley-Blackwell obejmuje blisko 1400 tytułów czasopism Wydawnictwa John Wiley & Sons Ltd (Wiley) i Blackwell Publishers. Zakres tematyczny to nauki ścisłe, humanistyczne i społeczne.

 

Rynek Turystyczny

 

Pismo biznesu turystycznego jest branżowym miesięcznikiem (najstarszym w Polsce, ukazującym się już od 1992 roku), który obejmuje zagadnienia niezbędną do prowadzenia firmy turystycznej. Publikuje materiały o charakterze poradnikowym,informacyjnym, analitycznym.

Hotelarz

 

Najlepszy i najpopularniejszy miesięcznik dla hotelarzy w Polsce. Ukazuje się nieprzerwanie już od 1962 roku. Według raportów Związku Kontroli Dystrybucji Prasy od lat jest niekwestionowanym liderem sprzedaży w segmencie prasy hotelarskiej w kraju. 

Media & Marketing Polska 

 

Wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.