Spotkania w szkołach

W tym roku, podczas warsztatów realizowanych przez Drużynę WSB w Państwa szkołach, pokażemy uczniom jak napisać dobre CV oraz jak „zabłysnąć” w czasie egzaminu ustnego lub rozmowy o pracę. Podamy praktyczne rady na opanowanie tremy w czasie wystąpień publicznych oraz podpowiemy jak budować dobre relacje w Internecie. Nie zapomnimy także o warsztatach ze wzmacniania kreatywności wśród uczniów, która jest podstawą skutecznego działania i odnoszenia sukcesów. Zapraszamy do współpracy!

Co otrzymają Państwo w ramach współpracy?

 • darmową wizytę w Państwa szkole, podczas której przeprowadzimy wybrane warsztaty 
 •  warsztaty przygotowane w oparciu o zasady kształcenia kluczowych kompetencji dla uczniów szkół średnich
 • warsztaty w atrakcyjnej, interdyscyplinarnej formie, wzbogacone dyskusją oraz materiałami dla nauczycieli
 •  warsztaty przeprowadzone w Państwa szkole przez profesjonalnie przeszkolonych z tego zakresu studentów Wyższej Szkoły Bankowej
 • zaświadczenie potwierdzające realizację warsztatu w Państwa szkole

Organizacja

Darmowe warsztaty dla uczniów szkół średnich.

Lista dostępnych warsztatów:

Warsztat 1. CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić?

Zdecydowana większość uczniów prędzej czy później wejdzie na rynek pracy, niektórzy zaczną ją już w przyszłym roku wraz z rozpoczęciem studiów, a i na pewno znajdą się uczniowie, którzy proces zarabiania na własne konto już zaczęli. Umiejętność wyróżnienia się w procesie rekrutacji daje znaczącą przewagę nad innymi dlatego celem warsztatu jest omówienie wybranych elementów CV, rozmowy kwalifikacyjnej oraz wizerunku w Internecie. Uczniowie po warsztacie będą wiedzieć, jak na początku swojej kariery zawodowej wyróżnić się spośród innych kandydatów w tych trzech obszarach.

 

W programie:

 • CV – przeżytek czy przyszłość? Podstawowe błędy popełniane w CV - wybór zdjęcia, błędy językowe, wypełnianie rubryki „zainteresowania”, itp.
 • Wizerunek w Internecie - gdzie szuka informacji przyszły pracodawca (Facebook, LinkedIn, Google etc.) oraz jak i po co dbać o wizerunek w wirtualnej rzeczywistości.
 • Rozmowa kwalifikacyjna – trzy elementy, dzięki którym można się wyróżnić.

Warsztat 2. Netykieta – jak budować dobre relacje w Internecie?

Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu osobistym i zawodowym. Wysokie kompetencje informatyczne w obszarze skutecznego porozumiewania się są i będą 
kluczowe tak w biznesie (w marketingu, mediach społecznościowych, komunikacji z klientami), jak również w budowaniu wizerunku i marki osobistej. Podczas warsztatu zostaną omówione zasady poprawnego zachowywania się w przestrzeni internetowej oraz przećwiczone sposoby reagowania na agresję czy hejt. 

 

W programie:

 • Zagrożenia w sieci – źródła i mechanizmy zagrożeń w komunikacji przez Internet.
 • Czym jest netykieta? Definicja, omówienie zasad poprawnego zachowania w komunikacji mailowej oraz w mediach społecznościowych.
 • Jak budować dobre relacje w Internecie? Komunikacja, która sprzyja budowaniu relacji i łagodzeniu konfliktów.

Warsztat 3. Kreatywność – jak wzmacniać swój potencjał?

Inicjatywa, przedsiębiorczość, innowacja – to podstawa skutecznego działania i sukcesu w biznesie oraz życiu osobistym i społecznym. Co się za tym kryje? Między innymi zdolność twórczego myślenia i działania. Zatem czym jest kreatywność i jak ją kształtować? Uczestnicy znajdą odpowiedź na te pytania podczas warsztatu. Dowiedzą się, dlaczego warto rozwijać własną twórczość i nauczą się, jak to robić na co dzień.

 

W programie:

 • Czym jest kreatywność? Definicja, przykłady, elementy twórczego myślenia.
 • Kiedy warto być twórczym? Czy kreatywność jest zawsze lepsza niż działanie szablonowe? Dyskusja.
 • Jak rozwijać własną kreatywność? Ćwiczenia praktyczne oraz wskazówki do kształtowania twórczego myślenia i działania.
WSB Wrocław, uśmiechnięta dziwczyna w słuchawkach

Warsztat 4. Wystąpienia publiczne - jak się nie dać tremie?

Bez wątpienia jedną z kluczowych umiejętności  w życiu społecznym i zawodowym jest umiejętność oddziaływania na innych poprzez skuteczne prezentacje i wystąpienia  publiczne. Nabycie wprawy w mówieniu do innych wraz z opanowaniem tremy daje nam duże możliwości. 

Podczas warsztatu uczniowie dowiedzą się, jak się przygotować i jak panować nad mową ciała, aby trema była czynnikiem mobilizującym, a nie dezorganizującym wystąpienie.

 

W programie:

 • Przygotowanie – kluczowe pytania (do kogo, po co, o czym, jak mówić?) oraz podstawowa struktura wystąpienia (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).
 • Wystąpienie – elementy mowy ciała (postawa, mimika, gestykulacja, kontakt wzrokowy), co robić, a czego unikać, aby dobrze wypaść przed słuchaczami.
 • Opanowanie tremy – czego się boimy i co zrobić, aby bać się mniej; przygotowanie i trening jako skuteczne metody niwelujące niepotrzebny stres.

Dodatkowe informacje

Materiał do warsztatów powstał we współpracy z psychologami i trenerami, dlatego ich merytoryka jest dostosowana do potrzeb i poziomu uczniów szkół średnich. Poruszane tematy zostały opracowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane w czasie wcześniejszych edycji warsztatów, przez samych uczniów.

 

Wszystkie spotkania poprowadzą studenci Wyższej Szkoły Bankowej, profesjonalnie przeszkoleni w tym zakresie.

Zaproponowane zajęcia odbędą się na terenie Państwa szkoły. Z uwagi na warsztatowy charakter prezentacji, spotkania wymagają zaangażowania uczestników.

 

Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, żeby realizowany program spełnił swoje cele i przyczynił się do rozwoju Państwa uczniów. Dodatkowo nauczyciel otrzymuje pakiet materiałów związanych z tematyką prowadzonych warsztatów, które stanowią ich rozwinięcie i mogą stanowić podstawę do kontynuacji tej tematyki np. w ramach lekcji wychowawczych.

Organizacja

Darmowe warsztaty dla uczniów szkół średnich.