Nowy etap rozwoju

Rozbudowaliśmy kampus WSB we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej. W roku akademickim 2020/2021 otworzyliśmy nowy budynek, w którym pierwsze zajęcia rozpoczęły się jesienią 2020 r.


Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych na Dolnym Śląsku. Wraz z jego uruchomieniem rozpoczęliśmy nowy, niezwykły rozdział w historii naszej uczelni.

Znajdują się w nim sale dydaktyczne i wykładowe, sala konferencyjna oraz pracownie komputerowe, a także liczne udogodnienia dla studentów, takie jak kantyna, kiosk kawowy, punkt ksero, strefy relaksu i źródełka wody pitnej. Teren wokół zostanie zagospodarowany roślinnością i ławeczkami, nie brakuje również niezbędnych miejsc parkingowych.

Do budynku przeniesione zostały wszystkie działy administracyjne uczelni, które zajmują się bezpośrednią obsługą studentów. Są to między innymi Dziekanaty I i II stopnia, Dział Obsługi Finansowej Studenta, Biuro Karier, Dział Praktyk, gabinety Dziekana i Prodziekanów oraz Centrum Językowe FORWARD i Biuro Obsługi Osób z Niepełnosprawnością.

W obiekcie mieści się też pokój dydaktyków oraz działy administracyjne, z którymi na bieżąco współpracują wykładowcy, czyli Departament Obsługi Dydaktyki oraz Dział Planowania.

Nowy budynek WSB

Nowy budynek w liczbach:

8300 

Całkowita powierzchnia 4-kondygnacyjnego budynku.

8300 
m² powierzchni
58

Ilość sal dydaktycznych, w tym 10 specjalistycznych laboratoriów i 4 sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda.

58
sal dydaktycznych
2000

Ilość miejsc we wszystkich salach, w których jednocześnie będą mogli zasiąść studenci i wykładowcy.

2000
miejsc siedzących
1,5

Wielkość działki, na której stoi nowy budynek.

1,5
ha działka

Budynek wznosi się na wysokość czterech pięter, jego powierzchnia użytkowa wynosi 8300 m2. Znajduje się w nim 58 sal dydaktycznych w tym 4 duże sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda. Ilość miejsc siedzących w salach dydaktycznych pozwoli na jednoczesne przebywanie w obiekcie ponad 2000 studentów i wykładowców. 
 

Nowy budynek ulokowany jest na mierzącej 1,5 ha powierzchni działce, będzie prowadzić do niego droga dojazdowa a w bezpośrednim położeniu znajdzie się parking na 100 miejsc postojowych.

Nowy budynek WSB

Laboratoria i pracownie

W pełni wyposażyliśmy 10 rodzajów specjalistycznych laboratoriów oraz 38 pracowni komputerowych. Większość z nich wykorzystuje technologię wirtualnych pulpitów (VDI). Dzięki czemu jednocześnie możemy uruchomić 1000 wirtualnych stanowisk komputerowych.

 

POZNAJ NASZE LABORATORIA

Lokalizacja

Budynek znajduje się pod adresem ul. Fabryczna 14G. Jest usytuowany ok. 650 m na południe od budynku A, który mieści się przy ul. Fabrycznej 29-31 oraz ok. 300 m od budynku H przy ul. Fabrycznej 14.

Prowadzi do niego wyremontowana ul. Fabryczna, która ułatwia dojazd samochodem oraz komunikacją miejską. W bezpośrednim pobliżu budynku A utworzony został przystanek autobusowy skąd przejście na pieszo do nowego budynku zajmuje ok. 10 minut.

Dojazd na kampus umożliwia również połączenie kolejowe z kierunku Opola w stronę Legnicy. Stacja kolejowa Wrocław Muchobór znajduje się ok. 1,5 km od nowego budynku, trasa z niej wiedzie wyremontowaną ul. Otyńską, która przy skrzyżowaniu z ulicami Przemkowską i Babimojską łączy się z ul. Fabryczną. 

Pobierz mapę

Mapa kampusu przy ul. Fabrycznej

Nasz kampus znajduje się w obrębie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, terenu o ponad 100-letnich tradycjach przemysłowych. Jest to unikalny, jednolity obszar wpisany do rejestru zabytków. Część Parku, w której bezpośrednio ulokowany jest nasz nowy budynek, nosi nazwę „Obszar Pafawag” i posiada bogatą historię, która sięga lat 30. XIX wieku, kiedy to rozpoczęła tu działalność fabryka należąca do najstarszych producentów taboru szynowego w Europie. Tradycje te kontynuowała następnie Państwowa Fabryka Wagonów Pafawag, a dziś jej spadkobiercą są działające na terenie Parku nowoczesne zakłady Bombardier Transportation Polska.

Nowy budynek WSB

Obecna infrastruktura uczelni

Kampus WSB we Wrocławiu obejmuje 5 budynków (A, B, C, H oraz nowy budynek), wszystkie są zlokalizowane przy ul. Fabrycznej. W pobliżu kampusu znajduje się wiele biurowców, budynków przemysłowych i fabryk obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Wrocławskiego Parku Biznesu oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dla ponad 25 000 osób ta część miasta jest miejscem pracy i nauki. Drugiej takiej przestrzeni, przenikania się wielu inicjatyw i aktywności, nie znajdziesz we Wrocławiu.

Nowy budynek - galeria zdjęć

Strefa studenta
Przejście do budynku A i przystanku zajmie 10 minut.
Nowy budynek
Nowoczesna, wyróżniająca się architektura.
Sąsiedztwo terenów zielonych.
Nowy budynek - front
Liczne zewnętrzne miejsca spotkań, ławeczki i przestrzeń relaksu.
Strefa relaksu
Laboratorium komputerowe
Wyposażony w zaawansowaną infrastrukturę IT.
Laboratorium VR
Wyposażony w laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (innowacyjne studio XR dla designerów 3D).