Nowy etap rozwoju

Rozbudowaliśmy kampus WSB we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej. W roku akademickim 2020/2021 otworzyliśmy nowy budynek, w którym pierwsze zajęcia rozpoczęły się jesienią 2020 r.


Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych na Dolnym Śląsku. Wraz z jego uruchomieniem rozpoczęliśmy nowy, niezwykły rozdział w historii naszej uczelni.

Znajdują się w nim sale dydaktyczne i wykładowe, sala konferencyjna oraz pracownie komputerowe, a także liczne udogodnienia dla studentów, takie jak kantyna, kiosk kawowy, punkt ksero, strefy relaksu i źródełka wody pitnej. Teren wokół zostanie zagospodarowany roślinnością i ławeczkami, nie brakuje również niezbędnych miejsc parkingowych.

Do budynku przeniesione zostały wszystkie działy administracyjne uczelni, które zajmują się bezpośrednią obsługą studentów. Są to między innymi Dziekanaty I i II stopnia, Dział Obsługi Finansowej Studenta, Biuro Karier, Dział Praktyk, gabinety Dziekana i Prodziekanów oraz Centrum Językowe FORWARD i Biuro Obsługi Osób z Niepełnosprawnością.

W obiekcie mieści się też pokój dydaktyków oraz działy administracyjne, z którymi na bieżąco współpracują wykładowcy, czyli Departament Obsługi Dydaktyki oraz Dział Planowania.

Nowy budynek WSB

Nowy budynek w liczbach:

8300 

Całkowita powierzchnia 4-kondygnacyjnego budynku.

8300 
m² powierzchni
58

Ilość sal dydaktycznych, w tym 11 laboratoriów i 4 sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda.

58
sal dydaktycznych
2000

Ilość miejsc we wszystkich salach, w których jednocześnie będą mogli zasiąść studenci i wykładowcy.

2000
miejsc siedzących
1,5

Wielkość działki, na której stoi nowy budynek.

1,5
ha działka

Budynek wznosi się na wysokość czterech pięter, jego powierzchnia użytkowa wynosi 8300 m2. Znajduje się w nim 58 sal dydaktycznych w tym 4 duże sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda oraz 11 laboratoriów komputerowych. Ilość miejsc siedzących w salach dydaktycznych pozwoli na jednoczesne przebywanie w obiekcie ponad 2000 studentów i wykładowców. 
 

Nowy budynek ulokowany jest na mierzącej 1,5 ha powierzchni działce, będzie prowadzić do niego droga dojazdowa a w bezpośrednim położeniu znajdzie się parking na 100 miejsc postojowych.

Nowy budynek WSB

Lokalizacja

Budynek znajduje się pod adresem ul. Fabryczna 14G. Jest usytuowany ok. 650 m na południe od budynku A, który mieści się przy ul. Fabrycznej 29-31 oraz ok. 300 m od budynku H przy ul. Fabrycznej 14.

Prowadzi do niego wyremontowana ul. Fabryczna, która ułatwia dojazd samochodem oraz komunikacją miejską. W bezpośrednim pobliżu budynku A utworzony został przystanek autobusowy skąd przejście na pieszo do nowego budynku zajmuje ok. 10 minut.

Dojazd na kampus umożliwia również połączenie kolejowe z kierunku Opola w stronę Legnicy. Stacja kolejowa Wrocław Muchobór znajduje się ok. 1,5 km od nowego budynku, trasa z niej wiedzie wyremontowaną ul. Otyńską, która przy skrzyżowaniu z ulicami Przemkowską i Babimojską łączy się z ul. Fabryczną. 

Pobierz mapę

Mapa kampusu przy ul. Fabrycznej

Nasz kampus znajduje się w obrębie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, terenu o ponad 100-letnich tradycjach przemysłowych. Jest to unikalny, jednolity obszar wpisany do rejestru zabytków. Część Parku, w której bezpośrednio ulokowany jest nasz nowy budynek, nosi nazwę „Obszar Pafawag” i posiada bogatą historię, która sięga lat 30. XIX wieku, kiedy to rozpoczęła tu działalność fabryka należąca do najstarszych producentów taboru szynowego w Europie. Tradycje te kontynuowała następnie Państwowa Fabryka Wagonów Pafawag, a dziś jej spadkobiercą są działające na terenie Parku nowoczesne zakłady Bombardier Transportation Polska.

Nowy budynek WSB

Obecna infrastruktura uczelni

Kampus WSB we Wrocławiu obejmuje 5 budynków (A, B, C, H oraz nowy budynek), wszystkie są zlokalizowane przy ul. Fabrycznej. W pobliżu kampusu znajduje się wiele biurowców, budynków przemysłowych i fabryk obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Wrocławskiego Parku Biznesu oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dla ponad 25 000 osób ta część miasta jest miejscem pracy i nauki. Drugiej takiej przestrzeni, przenikania się wielu inicjatyw i aktywności, nie znajdziesz we Wrocławiu.

Nowy budynek - galeria zdjęć

Strefa studenta
Przejście do budynku A i przystanku zajmie 10 minut.
Nowy budynek
Nowoczesna, wyróżniająca się architektura.
Sąsiedztwo terenów zielonych.
Nowy budynek - front
Liczne zewnętrzne miejsca spotkań, ławeczki i przestrzeń relaksu.
Strefa relaksu
Laboratorium komputerowe
Wyposażony w zaawansowaną infrastrukturę IT.
Laboratorium VR
Wyposażony w laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (innowacyjne studio XR dla designerów 3D).