Komfortowe warunki studiowania

Wiemy, jak duży wpływ na komfort studiowania ma odpowiednia infrastruktura. Każdego roku staramy się więc modernizować obiekty i dostosowywać je do Twoich potrzeb. W WSB czekają na Ciebie nowoczesne laboratoria komputerowe wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz przestrzenie do wypoczynku i nauki. Budynki dostosowaliśmy również do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

Nasza uczelnia mieści się w 6 budynkach dostosowanych do Twoich potrzeb. 5 z nich zlokalizowanych jest w kampusie przy ul. Fabrycznej. W pobliżu znajduje się wiele fabryk, biurowców, budynków parków technologicznych i parków biznesu, obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Technologicznego (siedziba aż 166 firm!) i Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dla 20 000 osób to miejsce pracy i nauki. W żadnej innej przestrzeni we Wrocławiu, nie przenika się tyle aktywności i inicjatyw i nie ma takiej kumulacji biur i uczelni. Dodatkowo teren ten położony jest w pobliżu dworca Wrocław Mikołajów i Wrocław Muchobór. Szósty z budynków należących do WSB znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Rynku. 

Dzięki temu, że budynki znajdują się w dobrze skomunikowanej części miasta, na zajęcia dojedziesz wygodnie i na czas. Zawiozą Cię na nie autobusy MPK linii 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149, 609, 206 i 249, które zatrzymują się na żądanie na przystanku „Wyższa Szkoła Bankowa”.

 

Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz. 

Dodatkowo WSB jest pierwszą na Dolnym Śląsku uczelnią, której studenci mogą wspólnie dojeżdżać na zajęcia, korzystając z serwisu inonecar.com. Dzięki wspólnym podróżom mogą też lepiej się poznawać, podróżować wygodnie, a przy okazji oszczędzać. 


Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na www.inonecar.com/wsb i dodać ogłoszenie wspólnego dojazdu, niezależnie od tego czy jesteś kierowcą czy pasażerem.

 • Dodajesz ofertę przejazdu lub zapytanie o wolne miejsce. 
 • Kontaktujesz się z innym użytkownikiem bezpośrednio przez serwis. 
 • Ustalasz czas i miejsce spotkania, podział kosztów przejazdu oraz inne szczegóły, np. dostępność miejsca na bagaż lub możliwość palenia.
 • Stawiasz się w uzgodnionym dniu, w umówionym miejscu i wyruszasz we wspólną podróż. Jeśli jesteś pasażerem pamiętaj o przygotowaniu odliczonej gotówki dla kierowcy. 
 • Po zakończonym przejeździe wystaw ocenę towarzyszowi podróży.
korzystaj z laboratoriów komputerowych i specjalistycznych, np. RFID, CISCO, SAP Next-Gen, MAC, biblioteki, czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe (w tym również dla osób z niepełnosprawnościami) i punktów ksero (z możliwością skanowania)
na terenie uczelni udostępniamy bezpłatne Wi-Fi
w przerwach między zajęciami zrelaksuj się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach studenta, wyposażonych w wygodne kanapy i stoliki, a w cieplejszych porach roku w zielonej części naszego kampusu w otoczeniu trawy i drzew
mamy sklepiki z jedzeniem i kawą, automaty z przekąskami i napojami oraz bistro, w którym zjesz ciepły (także wegetariański) obiad

WSB bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień:

 • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • możliwości nagrywania zajęć i wykorzystania posiadanych przez uczelnię lub własnych urządzeń dodatkowych, np. powiększalnika, dyktafonu
 • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
 • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki i czytelni oraz przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych 
 • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
 • wsparcia w aktywizacji zawodowej.
   

Technologia i nauka

Na naszej uczelni wykorzystujemy nowoczesne technologie, by uczynić naukę wygodniejszą i efektywniejszą. 
Wszyscy nasi studenci mogą korzystać z:

 • platformy edukacyjnej Moodle, gdzie wykładowcy umieszczają materiały z zajęć 
 • Microsoft Office 365 – całego pakietu Office oraz usług w chmurze
 • Microsoft Imagine – subskrypcji oprogramowania światowego lidera w branży IT, a w niej pełnych wersji: systemów operacyjnych, baz danych, środowisk – czyli wszystkiego, co jest potrzebne do realizacji celów edukacyjnych
 • Microsoft Imagine Academy – autoryzowanych szkoleń elektronicznych z produktów firmy Microsoft
 • Oprogramowania specjalistycznego, dedykowanego kierunkom oraz specjalnościom z oferty np. Corel Draw Graphic Suite, Photoshop Elements, Adobe Premiere Elements, SAP, Płatnik, Symfonia FK, Reset R2 FK, JIRA, SAP R3, SAP HANA, SDL Trados Studio i wiele innych, które znajdziesz w opisie specjalności.