Komfortowe warunki studiowania

Wiemy, jak duży wpływ na komfort studiowania ma odpowiednia infrastruktura. Każdego roku staramy się więc modernizować obiekty i dostosowywać je do Twoich potrzeb. W WSB czekają na Ciebie nowoczesne laboratoria komputerowe wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz przestrzenie do wypoczynku i nauki. Budynki dostosowaliśmy również do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

Nasza uczelnia mieści się w 5 budynkach dostosowanych do Twoich potrzeb. Wszystkie budynki zlokalizowane są przy ul. Fabrycznej.

 

W 2020 roku oddaliśmy do użytku jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych na Dolnym Śląsku. Wraz z jego uruchomieniem rozpoczęliśmy nowy, niezwykły rozdział w historii naszej uczelni.

 

NOWY BUDYNEK WSB

 

W pobliżu kampusu WSB znajduje się wiele fabryk, biurowców oraz budynków parków technologicznych i biznesu, obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Technologicznego (siedziba aż 166 firm) i Wrocławskiego Parku Przemysłowego. W żadnej innej przestrzeni we Wrocławiu nie przenika się tyle aktywności i inicjatyw.

Nowy budynek

Dodatkowo teren ten położony jest w pobliżu dworca Wrocław Mikołajów i Wrocław Muchobór.

 

Dzięki temu, że budynki znajdują się w dobrze skomunikowanej części miasta, na zajęcia dojedziesz wygodnie i na czas. Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz. 

Studenci WSB mogą wspólnie dojeżdżać na zajęcia, korzystając z serwisu inonecar.com.


Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na www.inonecar.com/wsb i dodać ogłoszenie wspólnego dojazdu, niezależnie od tego czy jesteś kierowcą czy pasażerem.

 • Dodajesz ofertę przejazdu lub zapytanie o wolne miejsce. 
 • Kontaktujesz się z innym użytkownikiem bezpośrednio przez serwis. 
 • Ustalasz czas i miejsce spotkania, podział kosztów przejazdu oraz inne szczegóły.
 • Stawiasz się w uzgodnionym dniu i miejscu i wyruszasz we wspólną podróż. Jeśli jesteś pasażerem, pamiętaj o przygotowaniu odliczonej gotówki dla kierowcy. 
 • Po zakończonym przejeździe wystaw ocenę towarzyszowi podróży.

W WSB:

Możesz korzystać z laboratoriów komputerowych i specjalistycznych, np. RFID, CISCO, SAP Next-Gen, MAC, w tym laboratorium wirtualnych (VDI).
Połączysz się z bezpłatną siecią Wi-Fi.
W przerwach między zajęciami zrelaksuj się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach studenta, wyposażonych w wygodne kanapy i stoliki, a w cieplejsze dni w zielonej części naszego kampusu w otoczeniu kwiatów i drzew.
Znajdziesz sklepiki z jedzeniem i kawą, automaty z przekąskami i napojami oraz bistro, w którym zjesz ciepły (także wegetariański) obiad.

WSB bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień:

 • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • możliwości nagrywania zajęć i wykorzystania posiadanych przez uczelnię lub własnych urządzeń dodatkowych, np. powiększalnika, dyktafonu
 • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
 • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki i czytelni oraz przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych 
 • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
 • wsparcia w aktywizacji zawodowej.
   

Technologia i nauka

Na naszej uczelni wykorzystujemy nowoczesne technologie, by uczynić naukę wygodniejszą i efektywniejszą. 
Wszyscy nasi studenci mogą korzystać z:

 • Platformy edukacyjnej Moodle, gdzie wykładowcy umieszczają materiały z zajęć.
 • Microsoft Office 365 – darmowego pakietu Office oraz usług w chmurze.
 • Laboratoriów komputerowych i specjalistycznych, np. RFID, CISCO, SAP Next-Gen, MAC, Lab Powered by Nokia, w tym wirtualnych laboratoriów (VDI)
 • Microsoft Imagine – subskrypcji oprogramowania światowego lidera w branży IT, a w niej pełnych wersji: systemów operacyjnych, baz danych, środowisk – czyli wszystkiego, co jest potrzebne do realizacji celów edukacyjnych.
 • Microsoft Imagine Academy – autoryzowanych szkoleń elektronicznych z produktów firmy Microsoft.
 • Oprogramowania specjalistycznego, np. Corel Draw Graphic Suite, Photoshop Elements, Adobe Premiere Elements, SAP, Płatnik, Symfonia FK, Reset R2 FK, JIRA, SAP R3, SAP HANA, SDL Trados Studio i wiele innych, które znajdziesz w opisach specjalności.