Baza dydaktyczna

ikony-teb-2015-9.pngWyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu – Wrocławski Park Biznesu
Główny kampus Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu jest zlokalizowany w miejscu, które w pełni odzwierciedla jej tożsamość i edukacyjną „osobowość”.  Siedzibą WSB we Wrocławiu jest Wrocławski Park Biznesu, przy ul. Fabrycznej 29-31. Bardzo dobra komunikacja z centrum (bezpośrednie połączenie autobusowe z Rynkiem, Dworcem PKP i PKS, Nowym Dworem) to tylko jeden z argumentów na długiej liście atutów wrocławskiej WSB.

Baza dydaktyczna
Bazę dydaktyczną Uczelni tworzy aktualnie sześć budynków. Pięć spośród nich zlokalizowanych jest w głównym campusie przy ul. Fabrycznej i  jeden przy ul. Łąkowej 8 (w sąsiedztwie Rynku, ul. Świdnickiej i CH Renoma). Wszystkie obiekty znajdujące się w kampusie przy ul. Fabrycznej są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. We wszystkich budynkach znajdują się nowoczesne aule wyposażone w sprzęt audiowizualny, duże sale wykładowe (na ponad 100 osób), sale ćwiczeniowe oraz nowoczesne laboratoria komputerowe. Przy campusie przy ul. Fabrycznej znajduje się też bezpłatny parking.

Biblioteka i czytelnia
Każdy student spędza w bibliotece sporo czasu, zwłaszcza w trakcie przygotowań do sesji albo pisania prac zaliczeniowych. Biblioteka WSB we Wrocławiu dokłada starań, aby korzystanie z jej zasobów było proste i efektywne. Dlatego przez 7 dni w tygodniu zapewnia dostęp do zbiorów. Książki można zamawiać korzystając z elektronicznego systemu rezerwacji. Przed wejściem do biblioteki funkcjonuje  wrzutnia, czyli miejsce, w którym można zwrócić książki poza godzinami otwarcia wypożyczalni. Biblioteka i czytelnia WSB we Wrocławiu znajdują się w budynku A przy ul. Fabrycznej. Więcej

Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Cyfrowa WSB we Wrocławiu pozwala użytkownikom poprzez internet uzyskać dostęp do różnorodnych typów zasobów, głównie edukacyjnych obejmujących skrypty, podręczniki i monografie naukowe. Wykorzystuje ona oprogramowanie dLibra. Co ważne, Biblioteka Cyfrowa może dany tytuł udostępnić zdalnie setkom czytelników jednocześnie.

Dział Multimediów
W studiu nagraniowym Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu trwają ciągłe prace przy przygotowywaniu materiałów edukacyjnych, które mają podnieść jakość kształcenia. Powstają tu projekty i scenariusze, które następnie są krok po kroku realizowane. Od nagrania, poprzez obróbkę obrazu i dźwięku, aż do rezultatu ostatecznego, gotowego materiału edukacyjnego w pełni dostosowanego do potrzeb zarówno dydaktyków, jak i studentów.

Laboratorium magazynowe RFID
Aby w procesie kształcenia być jak najbliżej praktyki gospodarczej, na kierunku Logistyka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zostało uruchomione nowocześnie wyposażone laboratorium magazynowe wykorzystujące technologię RFID. W laboratorium są symulowane procesy magazynowe identyczne z tymi, które są realizowane w przedsiębiorstwach.
Zajęcia dydaktyczne w pracowni wspomaga następujące wyposażenie: bramka RFID, mobilny czytnik RFID, czytniki kodu kreskowego, drukarki kodu kreskowego z modułem RFID, wyposażenie magazynowe (paletki, regały, etykiety magazynowe, tagi RFID). Pracę w laboratorium wspomagają również narzędzia informatyczne: jeden z najbardziej profesjonalnych systemów zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP niemieckiej firmy SAP oraz specjalistyczne oprogramowanie RFID. To właśnie w tej pracowni studenci naszej Uczelni poznają tajniki gospodarki magazynowej realizowanej w każdym przedsiębiorstwie oraz dużym koncernie międzynarodowym.

Laboratorium Modelowania i Druku 3D
Od roku akademickiego 2014/2015 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zostało uruchomione Laboratorium Modelowania i Druku 3D. Druk 3D to technika wytwarzania zyskująca coraz większą popularność zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i w wielkich korporacjach. Jest szczególnie przydatna w procesie prototypowania oraz serwisu. Studenci w trakcie zajęć mają możliwość obejrzenia gotowych wydruków 3D, obserwacji pracy drukarki 3D, jak również skorzystania z maszyny i wytworzenia samodzielnie zaprojektowanego detalu. Dodatkowo uczą się modelować przy wykorzystaniu programów AutoCAD 3D oraz Inventor.

Strefy studenta
Odpowiedni wypoczynek jest bardzo ważny podczas nauki. Aby lepiej przyswajać wiedzę, dobrze od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Właśnie po to WSB we Wrocławiu stworzyła dla swoich studentów miejsca urządzone wygodnymi sofami i fotelami, z delikatnym oświetleniem i przytulnym klimatem.

Wirtualnie na Uczelni
WSB we Wrocławiu umożliwia studentom bezpłatny dostęp do internetu poprzez sieć punktów dostępowych WI-FI. Na uczelnianych korytarzach stoją kioski internetowe, z których można skorzystać w przerwach między zajęciami. Każdy student może otrzymać własne konto e-mailowe oraz miejsce na serwerze na własną stronę www. Kontakt przez całą dobę Extranet to wewnętrzny system internetowy, dzięki któremu z każdego miejsca przez 24 godziny na dobę student może sprawdzić ważne informacje dotyczące przebiegu nauki.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu stale doskonali ofertę edukacyjną dla osób niepełnosprawnych. Dowiedz się więcej.

E-indeks
WSB we Wrocławiu stosuje indeks elektroniczny. Studenci podkreślają praktyczność tego rozwiązania, wskazując m. in. korzyści:

  • oszczędność czasu – ponieważ nie muszą przychodzić na uczelnię, by uzyskać wpis do indeksu,
  • bezpieczeństwo – gdyż wszystkie oceny i zaliczenia przechowywane są w formie elektronicznej na serwerach uczelni,
  • wygodę – bo nie muszą zabierać indeksu na egzamin i w każdej chwili lub w każdym miejscu mogą sprawdzić swoje oceny.