WSB Wrocław, wykładowca. Stojąca kobieta w ciemnej marynarce i niebieskiej koszuli.
dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin

Dyrektor Centrum Lean Management działającego na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Doktor nauk ekonomicznych. Studia doktoranckie w Politechnice Wrocławskiej w Instytucie Organizacji i Zarządzania. Absolwentka Wydziału Inżynierii Ochrony Środowiska oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Stypendystka School of Applied Sciences, University of Glamorgan, Environmental Pollution Science, Wales – Great Britain. Pełniła funkcję menedżera kierunku inżynierii zarządzania w latach 2018-2021 oraz funkcję pełnomocnika Kanclerza ds. dydaktyki (2009), Dziekana Wydziału Zarządzania i Marketingu (2009-2012), Pełnomocnika Rektora ds. współpracy międzynarodowej (2012-2013) w Wyższej Szkole Menedżerskiej. W latach 2012-2017 wykładowca Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Od ponad 20 lat związana z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito)  jako wykładowca akademicki, gdzie prowadzi zajęcia m.in.: zarządzanie procesami, zarządzanie jakością w produkcji, zarządzanie zmianą w organizacji, narzędzia i metody Lean Management, Lean Office oraz warsztaty skutecznego lidera zespołów produkcyjnych. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych wydanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Poza działalnością akademicką zajmuje się konsultingiem, szkoleniami oraz organizacją warsztatów w zakresie problematyki Lean Management oraz Lean Thinking. W latach 2019-2020 koordynator pilotażowego programu studiów dualnych na kierunku inżynieria zarządzania realizowanych we współpracy z firmą Materialise SA Organizator spotkań branżowych na styku nauki i biznesu m.in.: Forum Industry 4.0 – w drodze do przyszłości. Twórczyni Centrum Lean Management, zarówno od strony merytorycznej jak i wdrożeniowej. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej wypromowała ponad 200 prac inżynierskich. Współpracuje z takimi firmami jak: Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o., Impel BS, Materialise SA, Sitech, Velux NM Polska Sp. z o.o., DPC Polska Sp. z o.o., Tarczyński SA, Dr. Schumacher Sp. z o.o., Joyson Safety System Poland Sp. z o.o. Prywatnie pasjonatka sportów ekstremalnych, podróży oraz zlotów motocyklowych. W pracy zawodowej i życiu prywatnym przyświeca jej myśl Petera Druckera „Nie ma nic bardziej nieefektywnego, niż robienie efektywnie rzeczy, których nie powinno się robić wcale”.

Rajmund Cybiński

Ponad 17 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej w zakresie metodologii Lean, Kaizen. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego i Politechniki Poznańskiej. Certyfikowany Green Belt i Black Belt, Inżynier Jakości, Socjolog. Prelegent kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji o tematyce Lean. Swoje doświadczenie zdobywał również podczas projektów optymalizacyjnych i szkoleń realizowanych w przedsiębiorstwach na terenie USA, Francji, Japonii. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z wdrażaniem TPM wg kompleksowego podejścia JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) jak również zespołowego rozwiązywania problemów (Problem Solving). Praktyka w projektowaniu i zarządzaniu systemem sugestii pracowniczych. W codziennej pracy w fabryce Mercedes-Benz zajmuje się szkoleniem pracowników w zakresie Systemu Produkcyjnego Mercedes i podejścia Lean jak również realizuje projekty Ciągłego Doskonalenia.

Maciej Pieńkowski
dr inż. Maciej Pieńkowski

Doktor nauk społecznych z dziedziny zarządzania i jakości. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (studia inżynierskie i magisterskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (studia doktoranckie). Stypendysta na wiodącej duńskiej uczelni Syddansk Universitet. Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie z zakresu ciągłego doskonalenia, lean management oraz zarządzania produkcją, nabyte w branżach automotive, elektrycznej, energetycznej oraz lotniczej. Obecnie kierownik wydziału w firmie Collins Aerospace oraz pracownik dydaktyczno-naukowy na Uniwersytecie WSB Merito oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty Lean Practitioner, Six Sigma Black Belt oraz Red X Journeyman. W swojej karierze przeprowadził ponad 50 projektów doskonalących w kraju oraz zagranicą. Jest również autorem licznych publikacji naukowych w tematyce modeli dojrzałości, lean management oraz podejścia procesowego. 

Radosław Tkacz
mgr inż. Radosław Tkacz

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku Inżynierii zarządzania. 
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, kierunku Technologia chemiczna oraz studiów podyplomowych: Zarządzanie jakością oraz Six Sigma i optymalizacja procesów. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt i Black Belt, Certyfikowany Lider Lean Manufacturing oraz auditor wewnętrzny ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 i ISO 50001:2018. Pracuje w dużej firmie produkcyjnej wspierając rozwój organizacji w obszarze Lean Six Sigma (rozwój kompetencji pracowników, lider projektów optymalizacyjnych, a przede wszystkim tworzenie kultury Lean Six Sigma) oraz Zintegrowanego systemu  zarządzania (ISO 9001, 14001, 45001 i 50001 – wdrażanie, utrzymanie, transfer, a przede wszystkim ciągłe doskonalenie systemu). Posiada ponad 1300 godzin doświadczenia jako trener, wykładowca i konsultant z zakresu Lean Six Sigma, jakość. Oprócz studiów inżynierskich prowadzi także zajęcia na studiach 2 stopnia oraz studiach podyplomowych z Zarządzania jakością. Obszar zainteresowań prywatnych i zawodowych to praktyczne zastosowanie „jakościowego’’ myślenia w rozwiązywaniu problemów i doskonaleniu procesów (SPC, MSA, FMEA i inne). Fan muzyki w wersji ,,na żywo”. Dla sprostowania – nie potrafi grać na żadnym instrumencie i dla dobra wszystkich nie próbuje tego zmieniać.

Kamila Gościniak-Wronkowska
mgr inż. Kamila Gościniak-Wronkowska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz szkoły trenerów Moderator. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt. Doświadczenie zawodowe zdobywała w obszarach administracji publicznej, pracy w HR. Od niemal 8 lat związana z obszarem lean w przedsiębiorstwach z branży automotive a wolnych chwilach rozwija kreatywne podejście szkoleniowe jako konsultant wspierając organizacje w ciągłym doskonaleniu. Wykładowca studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów na kierunku Inżynierii Zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.
 

Rafał Buchta

Jego droga do szkoleń zaczęła się w 2001 roku cyklem Train the Trainer, prowadzonym przez trenerów z Troll@Partner. Od roku 2001 trener wewnętrzny w Volkswagen Motor Polska, to czas intensywnego rozwoju z zakresu konstruowania i prowadzenia szkoleń, budowania relacji z uczestnikami spotkań biznesowych oraz koordynowania projektów szkoleniowo-doradczych. Przez ponad 18 lat związany z branżą Automotive (optymalizacja procesów, eliminacja marnotrawstw, Problem Solving, workshop'y, itp.) Od 2006 związany z OpenCOMM© (Komunikat Otwarty), za pomocą nowatorskiej metody skutecznej komunikacji zdobywa doświadczenie i stale pogłębia wiedzę w tej dziedzinie. Od 2010 konsultant Stowarzyszenia ds. Badania Pracy i Organizacji Przedsiębiorstw REFA w zakresie Programu 5S oraz TPM. Ma za sobą wiele projektów wdrożeniowych w różnych branżach przemysłowych. Praktyczne podejście i wiedza fachowa zalicza się do atutów Rafała jako trenera/ szkoleniowca.