Platforma Moodle

Moodle (ang. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) to środowisko nauczania zdalnego za pomocą sieci teleinformatycznych, dostępne przez przeglądarkę internetową. Część zajęć zdalnych typu e-learning w WSB we Wrocławiu  jest realizowana za pośrednictwem platformy Moodle. Do platformy wchodzimy po uprzednim zalogowaniu się do Extranetu, klikając przycisk  Moodle w górnym menu. 

 

Na platformie dostępne są:

  • Kursy e-learningowe do konkretnych przedmiotów realizowanych w danym semestrze, w tym kurs BHP oraz kursy z języków obcych 
  • Repozytorium to zbiór kursów e-learningowych, do których możesz zapisać się samodzielnie. Dostępne są tu manuale do kursów oraz materiały dodatkowe powiązane z kierunkiem studiów. Link znajdziesz w górnym menu. 

➡ Dostępny jest też film instruktażowy uczący poruszania się po platformie Moodle i Repozytorium. Aby go łatwo odnaleźć zaloguj się do Extranetu i otwórz ten link: https://moodle2.e-wsb.pl/course/view.php?id=50275.

 

Które zajęcia odbywają się w Moodle

O tym, które zajęcia odbywają się na platformie dowiesz się z Extranetu. Na planie zajęć w polu "Uwagi" każde zajęcia mają przypisane oznaczenie informujące o sposobie ich prowadzenia. Jeśli zajęcia mają poniższe oznaczenia, aby w nich uczestniczyć będziesz musiał zalogować do się do Moodle:

  • Moodle-R - zajęcia odbywają się na platformie Moodle, w czasie rzeczywistym, tj. w terminie określonym w planie zajęć,
  • Moodle-N - zajęcia odbywają się na platformie Moodle, ale o szczegółach i terminie ich przeprowadzenia decyduje prowadzący zajęcia.
     
Uczestnictwo w zajęciach online

Aby wziąć udział w zajęciach zaloguj się do Moodle zgodnie z planem zajęć a następnie odnajdź właściwy kurs. Wykładowca będzie dostępny na forum dyskusyjnym i przekaże uczestnikom materiały do pracy lub informacje, jak będą przebiegać zajęcia.

 

Upewnij się czy Twój adres e-mail podany w Moodle jest tym samym adresem, który podałeś w Extranecie. Sprawdzisz to przeglądając ustawienia swojego profilu w Moodle (po zalogowaniu ikona profilu jest widoczna w prawym górnym rogu ekranu). Wykładowca przez forum na Moodle może przesłać Ci informacje organizacyjne do zajęć lub zadania do opracowania - otrzymasz wówczas powiadomienie mailowe.

 

Wymagania sprzętowe

Platforma Moodle działa na urządzeniach mobilnych, jednak rekomendujemy korzystanie z niej na laptopach/komputerach co ułatwi uczestnictwo w zajęciach online. Do obsługi Moodle nie jest wymagana instalacja dodatkowych programów ani wtyczek. Platforma działa na wszystkich przeglądarkach, poza Microsoft Edge i Internet Explorer.

 

Logowanie

Zaloguj się do Extranetu i kliknij w górnym menu "Moodle", zostaniesz przekierowany do platformy. Możesz też będąc zalogowanym do Extranetu przejść do Moodle przez stronę: https://moodle2.e-wsb.pl/course/view.php?id=50275.

 

Pytania, problemy?

Napisz do nas na adres: e-learning@wsb.wroclaw.pl.