Opis:

Dzięki wykorzystaniu rzeczywistych modeli silników spalinowych z możliwością wykorzystania aplikacji rozszerzonej rzeczywistości -  AR (augmented reality) studenci w praktyczny sposób mogą poznać zagadnienia związane z metodą TPM. Podczas zajęć uczestnicy w zespołach realizują przegląd prewencyjny urządzenia symulowanego przez model silnika, a następnie przygotowują listę niezbędnych czynności i arkusze instrukcyjne w postaci jednopunktowych lekcji (OPL).

 

W kontekście SMED studenci poznają zagadnienia związane z przebiegiem warsztatów mających na celu redukcję czasu przezbrojenia maszyn. Doświadczenie polega na przezbrojeniu modelu wykonanego z płytek poliwęglanu symulujących rzeczywiste urządzenie produkcyjne, a następnie zgodnie z krokami metody samodzielnie przeprowadzić warsztat usprawniający proces wymiany rdzenia. Korzyściami wynikającymi z  praktycznego poznania obu metod jest zarówno nabycie umiejętności realizacji działań podwyższających efektywne wykorzystanie maszyn poprzez redukcję strat dostępności, a także wzrost świadomości związanej z technicznym i organizacyjnym zapewnieniem niezawodności.

 

 

Trener: Marek Szeweła

Specjalista ds. Lean w przemyśle motoryzacyjnym. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z wdrażaniem narzędzi Lean Management w obszarach produkcyjnych i okołoprodukcyjnych. Od początku kariery związany z wdrażaniem i usprawnianiem metody TPM. Od ponad pięciu lat realizuje projekty związane z Mapowaniem Strumienia Wartości na produkcji i warsztaty MAKIGAMI w obszarach administracyjnych.  Rozwijając się jako trener wewnętrzny nabrał doświadczenia w szkoleniach z zakresu ergonomii, 5S, pracy zgodnej ze standardem, szczupłego wytwarzania, pracy zespołowej, czy też TPM. Na swoim koncie posiada ponad 1000 godzin szkoleniowych doświadczenia trenerskiego i wykładowego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Uczelni Jana Wyżykowskiego w Lubinie i Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

WSB logo media