Maja Borkowska

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Maja Borkowska

Wiem co jest naprawdę ważne dla ludzi

Maja Borkowska
absolwentka studiów podyplomowych Nowoczesny marketing

Pochodzę z małej wsi, w której moi rodzice jako jedyni mieli telefon. No, nie do końca jedyni, był jeszcze jeden telefon w leśniczówce. Skutkiem było to, że przez nasz dom przewijał się tłumy sąsiadów. Byli o każdej porze dnia i nocy, w każdym dniu tygodnia, chcieli zadzwonić lub czekali na telefon.

Ktoś dzwonił do kogoś.

Kogoś wołano do telefonu.

Czasem po kogoś biegłam.

Czasem kogoś mijałam w korytarzu.

Czego bym jednak nie robiła, słyszałam wszystkie historie opowiadane przez naszą wieś. Ktoś się rodził, ktoś umierał. Coś było do załatwienia, jakaś rada do wysłuchania. Była też słuchawka, w którą wielu przyszło się wypłakać. Taka mała Polska lat 70 i 80. I cała w domku jednorodzinnym moich rodziców. A ja w swoim pokoju na piętrze chcąc czy nie chcąc słyszałam historie całej tej Polski. Ale raczej chcąc, bo ciekawiło mnie to, o czym ludzie rozmawiali. Słuchałam ich i dopowiadałam sobie te historie. Pewnego dnia odebrałam telefon. Dzwoniła mama pani Grażynki i poprosiła mnie abym przywołała ją do telefonu. Sprawa była bardzo pilna. Pilna, rodzinna i bardzo ważna. Pani Grażynka wbiegła ze mną do domu i rozpoczęła rozmowę. I tak oto dowiedziałam się, że mamie Pani Grażynki udało się kupić jej materiał w różyczki na sukienkę. Pamiętam, że długo czekałam, co też Grażynka uszyje sobie z tego materiału, a kiedy to zobaczyłam byłam bardzo rozczarowana.

Kim jest teraz Maja? Zajmuje się marketingiem i sprzedażą w Vet Steps. Jest absolwentką studiów podyplomowych z „Nowoczesnego marketingu” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i mamą 12-letniego Juliana. Umie słuchać ludzi, obserwować, rozmawiać i opowiadać. Wie też, co jest naprawdę ważne dla ludzi. Ma w tym niezrównane, wieloletnie doświadczenie.