Magda Sawicka

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Magda Sawicka

Brave Kids - równe szanse

Magda Sawicka
koordynatorka Brave Kids, studentka III roku TiR

Podziel się:

Moja przygoda z festiwalem Brave Kids rozpoczęła się w 2012 roku od ugoszczenia dziewczynek z Tanzanii. Uważam, że był to dla nas wszystkich jeden z najwspanialszych momentów w życiu. Od tej chwili wszystko się zmieniło. Mieszkanie z dziećmi z Tanzanii pod jednym dachem przyniosło mojej rodzinie wiele radości i przyjemności. Pokazywanie im naszego świata, dzielenie się każdym kawałkiem życia tutaj, przeżywanie różnych sytuacji sprawiło, że otworzyliśmy się na siebie i innych. Uczyliśmy je podstawowych rzeczy jak korzystanie z łazienki, jedzenie przy stole. Pokazywaliśmy atrakcje Wrocławia. Wspólne przygotowywanie różnych dań i jedzenie posiłków to była nas wielka przygoda. Z tego pobytu powinnam napisać książkę i mam nadzieję, że kiedyś to zrobię. Postanowiłam, że w kolejnym roku będę jeszcze bliżej Brave Kids. Moim marzeniem było bezpośrednie włączenie się w organizację. I to marzenie się spełniło!

W 2003 roku zostałam zaproszona przez organizatorów do przygotowywania Brave Kids we Wrocławiu i byłam koordynatorem rodzin goszczących. To było dla mnie wielkie wyzwanie i wspaniałe doświadczenie. Tym razem nie tylko byłam rodziną goszczącą (gościliśmy dziewczynkę z Izraela), ale także jednym z organizatorów. Kolejnym moim celem stał się Wałbrzych. Postanowiłam, że przeprowadzę się do Wałbrzycha i postawiłam sobie kolejne ważne wyzwanie: realizacja festiwalu w moim rodzinnym mieście. Organizatorzy projektu wyrazili zgodę i to sprawiło, że chce mi się działać jeszcze więcej! To kolejne wielkie wyzwanie i możliwość rozwoju projektu na teren, w którym nigdy dotąd nie było takich działań.

Od kilku miesięcy jestem w Wałbrzychu i tutaj przygotowuję miasto do przyjazdu dzieci z całego świata, tworzę wielki i dobry świat Brave Kids. Moim marzeniem jest wyjazd na dłużej do Afryki, by wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenia.

Brave Kids to festiwal, którego głównym celem jest spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych i młodzieżowych z całego świata, dla których praktykowanie sztuki jest formą pracy nad sytuacją społeczną. Festiwal funkcjonuje od 2009 roku i powiększa swój zasięg. Jest formą dialogu międzykulturowego, który pozwala na wyrównanie szans dzieci z różnych regionów świata.  Wiecej informacji: www.bravekids.eu/pl