E-uczelnia

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, czyli przyjazna E-uczelniamasz_to_w_czesnym.jpg
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu to uczelnia przyjazna studentom. Aby ułatwić Ci naukę, zapewnić stały, szybki i łatwy kontakt z dziekanatem oraz dostęp do ważnych informacji, WSB zintegorwany system wirtualnej obsługi studenta. Wszystko po to, żebyś czuł się na naszej uczelni naprawdę komfortowo.

dobra_organizacja_0.pngExtranet – wirtualny przewodnik studenta
Nasz wewnętrzny serwis internetowy powstał po to, by maksymalnie ułatwić komunikację między studentami a uczelnią. Nieważne w jakim miejscu się znajdujesz – siedzisz wygodnie na kanapie w domu lub w kawiarni – po załogowaniu się do systemu w każdej chwili możesz sprawdzić:

 • swój plan zajęć
 • e-indeks
 • terminy sesji organizacyjnych
 • najświeższe informacje ze wszystkich działów uczelni
 • informacje na temat złożonych przez Ciebie podań i przyznanych Ci stypendiów
 • obowiązujące na uczelni dokumenty (regulaminy, harmonogramy roku akademickiego itp.)
 • bieżące informacje o Twoich płatnościach
 • informacje o dyżurach wykładowców
 • wzory podań oraz standardy pisania pracy dyplomowej

zaloguj_sie_extranet.pngSprawdź jak działa extranet WSB we Wrocławiu!

 

E-indeks, czyli oceny online
WSB we Wrocławiu to uczelnia, która idzie z duchem czasu, dlatego nie musisz stać w kolejce do dziekanatu ani nosić przy sobie indeksu. Wyposażymy Cię w elektroniczny indeks, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć sprawdzisz swoje wpisy i oceny. Nie będziesz musiał przejmować się, że zapomniałeś indeksu na egzamin, bo po prostu nie będzie Ci potrzebny.

Dzięki e-indeksowi:

 • sprawdzisz wszystkie oceny i zaliczenia, które odnotowywane są w elektronicznym systemie na serwerach Uczelni
 • nie musisz stawiać się na uczelni w wyznaczonym terminie tylko po to, aby zdobyć wpis
 • masz możliwość sprawdzania swoich ocen i uzyskania elektronicznych wpisów
 • oszczędzasz czas i nerwy

Elektroniczna legitymacja studencka (ELS)
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu stawia na funkcjonalne rozwiązania dlatego oprócz tradycyjnej, drukowanej legitymacji studenckiej, otrzymasz jej wersję elektroniczną. ELS, czyli Elektroniczna Legitymacja Studencka spełnia także dodatkowe funkcje:

 • Możliwość integracji z Wrocławską Kartą Miejską URBANCARD
 • pełni funkcję karty bibliotecznej.

Źródło:  „Badanie opinii studentów, absolwentów, pracodawców i pracowników WSB 2014”, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia sp. z o.o.

Bezprzewodowy internet (WI-FI)
Na terenie całej Uczelni możesz korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu o transferze do 100 Mb/s. We wszystkich budynkach możesz się do niego podłączyć za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WLAN. Twoje wiadomości i przesyłane pliki, dzięki najnowszej technologii, będą „poruszały się” w sieci z prędkością do 108 Mb/s.

Kioski internetowe z dostępem do Extranetu
Na terenie naszej Uczelni znajdują się kioski internetowe, w których szybko zalogujesz się do extranetu i sprawdzisz czy jesteś na bieżąco z wydarzeniami na wrocławskiej WSB.

extranet.png

Wiedza w zasięgu ręki
Poszukiwanie książek, materiałów czy informacji nigdy nie było takie łatwe. Dzięki elektronicznym bazom danych, wirtualnym czasopismom oraz katalogowi bibliotecznemu poszukiwanie wiadomości to czysta przyjemność. 
Więcej informacji o wirtualnych bazach danych znajdziesz w zakładce Biblioteka.

Microsoft IT Academy Advancedmsita_member_logo_small.jpg
Studenci WSB we Wrocławiu skorzystać mogą z możliwości jakie daje program Microsoft IT Academy Advanced (ITA) – oznacza to dostęp do oprogramowania i materiałów szkoleniowych firmy Microsoft, które umożliwiają zdobycie międzynarodowych certyfikatów. Oprogramowanie to można pobierać i instalować na prywatnych komputerach, wykorzystując tylko do nauki oraz własnych projektów edukacyjnych, m.in. w obszarze zarządzania projektami. Dowiedz się więcej.