Serdecznie zapraszamy na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2020/2021. 


Uroczystość odbędzie się online w specjalnej filmowej odsłonie w poniedziałek
12 października 2020 r. o godz. 13:00.


Film będzie można obejrzeć w każdym dogodnym momencie od daty premiery.
Aby uruchomić film odśwież stronę.

Inauguracja

Zapraszamy na film

W filmie inauguracyjnym zobaczymy

Przemówienie Jego Magnificencji Rektora

Do tradycji akademickiej należy otwarcie roku akademickiego przemówieniem wygłoszonym przez Jego Magnificencję Rektora. Zapraszamy do wysłuchania przemówienia prof. dr. hab. inż. Jacka Mercika, który opowie o najważniejszych wydarzeniach minionego roku akademickiego oraz o planach na rok 2020/2021.
Quod bonum felix faustum fortunatumque sit!

Mercik Rektor _new
Co Twój mózg wie o pieniądzach w świetle neuroekonomii?

Wykład inauguracyjny pt. "Co Twój mózg wie o pieniądzach w świetle neuroekonomii?" wygłosi prof. dr hab. Marian Noga, który opowie jak działa ludzki mózg i w jaki sposób uwarunkowania naszego układu neurologicznego wpływają na podejmowanie decyzji finansowych. Zapraszamy na wykład interdyscyplinarny z pogranicza nauk kognitywnych i ekonomii.

 

Marian Noga 2

Prof. dr hab. Marian Noga

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Dyrektor działającego na uczelni Instytutu Współpracy z Biznesem. Senator IV i V kadencji, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekspert w Narodowym Centrum Nauki, komentator ekonomiczny TVN, członek Team Europe - zespołu ekspertów informujących o funkcjonowaniu i polityce Unii Europejskiej. W pracy naukowej zajmuje się teorią wzrostu gospodarczego, polityką fiskalną i monetarną, ekonomicznymi aspektami ochrony środowiska. Wspaniały mówca i interlokutor, charyzmatyczny wykładowca ceniony i lubiany przez studentów.

Nagrody i wyróżnienia

Do tradycji w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu należy, że podczas uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego wręczane są nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia przedstawicieli naszej społeczności akademickiej. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu filmu poświęconego właśnie tym nagrodom. 

Nagrody i wyróżnienia IRA 2020

Rozwój kampusu WSB

Ten rok akademicki otwiera nowy rozdział w naszej działalności. Z końcem września 2020 r. uruchomiliśmy jeden z najnowocześniejszych w Polsce obiektów dydaktycznych przenosząc do niego prowadzenie większości zajęć oraz pracę działów obsługujących studentów. Budynek „G” powiększył kampus WSB przy wyremontowanej ul. Fabrycznej, zapewniając nam nowoczesną i komfortową infrastrukturę. Aranżując wnętrza obiektu sięgnęliśmy do historycznego charakteru tej części Wrocławia, której tradycje przemysłowe sięgają XIX w. To jednak jeszcze nie koniec naszych planów. Zapraszamy na wideo wycieczkę, podczas której opowiemy, jak powstał budynek i co wydarzy się w przyszłości.