Błażej Sobala

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Błażej Sobala

Chłopak z gitarą

Błażej Sobala
absolwent kierunku Zarządzanie

Podziel się:

Zawsze marzyłem o gitarze akustycznej z prawdziwego zdarzenia. Gdy zobaczyłem, że amerykański muzyk Tyler Hilton ogłosił za pośrednictwem Youtuba konkurs na cover swojej piosenki nie zawahałem się ani minuty. To był przełom lipca i sierpnia 2008, a następnego dnia miałem wyjechać na Woodstock. Zacząłem szybko dzwonić po ludziach z zespołu. Połowa z nich niestety już wyjechała na wakacje. Udało mi się zorganizować jedynie okrojony skład i pojechaliśmy na salę nagrań. Nagraliśmy nasze trzecie podejście, bo uznaliśmy, że warto spróbować. Wróciłem do domu, wrzuciłem nagranie na Youtuba i pojechałem na Woodstock. Nie minął miesiąc i okazało się, że spośród dziesiątek coverów z całego świata, nasz wypadł najlepiej! Nie mogliśmy uwierzyć! Wygraliśmy płyty, plakaty i sygnowaną gitarę akustyczną, na której gram do dzisiaj.

Muzyka to moja pasja, moje hobby, moja żona, narzeczona, kochanka, mój wolny czas, moja praca. To najlepszy sposób na wyrażenie tego, czego nie można ubrać w słowa. Od 5 lat występuję na większych i mniejszych scenach. Nie wyobrażam sobie dnia, w którym miałbym przestać grać. Moim największym marzeniem jest zobaczyć i usłyszeć na żywo Johna Mayera.

Poza tym? To chyba nic nadzwyczajnego – wybudować dom, spłodzić syna, posadzić drzewo. To wszystko w akompaniamencie muzyki.