XVIII edycja konkursu “Pokaż nam język” - długo oczekiwany start!

Już po raz 18. serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język”! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych oraz wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę. Tegoroczna edycja ruszyła 20 kwietnia (piątek)  i rozpoczyna się od rejestracji Szkolnych Komisji Konkursowych.

2018 został ogłoszony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego temat przewodni konkursu brzmi: „Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”.

Procesy przygotowań do niego, są w tym roku wyjątkowe. Start rozgrywek w dogodniejszym dla wszystkich terminie uniemożliwiło nam unijne rozporządzenie RODO. Zastąpi ono obecnie obowiązującą ustawę o ochronie danych osobowych, wprowadzając tym samym nowe regulacje, które wejdą w życie 25 maja 2018 roku. Zabezpieczenie danych, które Państwo nam powierzacie do przetwarzania, i przestrzeganie prawa zawsze było dla nas ważnym elementem realizacji działań. Dlatego bez wahania wdrożyliśmy do systemów informatycznych zmiany, które pozwolą spełnić kryteria wynikające z nowych przepisów.

To nie wszystkie zmiany, które pojawiają się w tej edycji konkursu. W tym roku:
● do grona organizatorów konkursu dołączyła Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu,
● uczestnicy zmierzą się tylko w dwóch etapach rozgrywek - teście rozgrywanym online i finale ogólnopolskim,
● zwiększyliśmy do 100 liczbę pytań w teście na I etapie konkursu,
● finaliści, zanim rozpoczną debatę, napiszą esej na zadany temat zamiast wypełniać test w pierwszym dniu II etapu.

Rezygnacja z drugiego etapu szkolnego wiąże się oczywiście ze wspomnianymi zmianami prawnymi i późniejszym niż zwykle rozpoczęciem obecnej edycji. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu rozgrywek mogą zapoznać się Państwo w regulaminie konkursu i na stronie www.pokaznamjezyk.pl.

Na czerwcowy finał konkursu uczestników zaprosimy do stolicy Wielkopolski, czyli do Poznania, gdzie rozegra się pojedynek o indeks Wyższej Szkoły Bankowej lub Wyższej Szkoły Filologicznej oraz o inne, atrakcyjne nagrody.
Życzymy powodzenia podczas zmagań konkursowych!

Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane przez prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza - Przewodniczącego Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język”.

30-04-2018