Tydzień Przedsiębiorczości - zajęcia dla maturzystów


 

Tydzień Przedsiębiorczości
Bezpłatne warsztaty, wykłady i gry biznesowe dla maturzystów

13-16.11.2018 r., Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31, budynek B.

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w listopadzie Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu udostępnia ponad czterdzieści godzin bezpłatnych zajęć dla uczniów. Na wydarzenie zaproszeni są uczniowie dolnośląskich szkół średnich z klas maturalnych. Będzie to dla nich okazja do poszerzenia wiedzy w interesujących obszarach oraz przyjrzenia się kierunkom studiów, o których wyborze zadecydują już w przyszłym roku. Tydzień Przedsiębiorczości to propozycja urozmaicenia lekcji przedsiębiorczości przeprowadzanych w szkołach oraz dodatkowa inspiracja dla nauczycieli szukających nowych tematów zajęć i sposobów pracy z młodzieżą.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu. - Warto wspierać wszelkiego rodzaju akcje i przedsięwzięcia, które dostarczają rzetelnej i aktualnej wiedzy na tematy dotyczące przedsiębiorczości czyli te, które skierowane są na rozwój nie tylko młodego pokolenia ale także nauczycielimówi Piotr Świędrych, Dyrektor OKE we Wrocławiu.

Zaproponowane przez uczelnię zajęcia obejmą tematykę szeroko rozumianej przedsiębiorczości, nowych technologii oraz zagadnienia z obszarów IT, logistyki, marketingu, filologii, prawa, bezpieczeństwa, finansów i rachunkowości a także turystyki i rekreacji.

ZAPISY

Zapisów na zajęcia dokonują nauczyciele poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: tp@wsb.wroclaw.plW treści wiadomości prosimy o podanie: 

  • Nazwy szkoły i miejscowości,
  • Ilości uczniów,
  • Wieku uczniów,
  • Profilu klasy,
  • Imienia i nazwiska, adresu email i telefonu do nauczyciela sprawującego opiekę nad klasą w dniu odwiedzin w WSB we Wrocławiu.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator odpowiada na nadesłane wiadomości w ciągu 24 h.
 

PROGRAM TYGODNIA PRZEFDSIĘBIORCZOŚCI
Wykaz dostępnych zajęć wraz z opisami - poniżej

 

CZWARTEK
15.11.2018
Godz. 10:00-11:00

Temat: Wykład w języku angielskim "Być kobietą. Brytyjska moda damska na przestrzeni wieków"
Prowadzący: dr Bojana Bujwid-Sadkowska | Kierunek: Filologia (specjalność: filologia angielska)
W przeszłości bycie en vogue  lub przynajmniej bycie przyzwoicie ubranym było w zasięgu niewielu, głównie klasy wyższej i średniej. Mówić o modzie brytyjskiej to zatem mówić również o warstwach społecznych. Popatrzymy więc na to, co nosiło się i nosi na ulicach Londynu, a w co ubierała się i ubiera arystokracja. Spojrzymy nie tylko na to, jakie fasony czy trendy dominowały w poszczególnych okresach, ale również jakie materiały i dodatki cieszyły się popularnością. Wszystko oczywiście w języku angielskim!
Forma zajęć: wykład w języku angielskim. Czas: 45 minut. Maksymalna ilość uczestników: 40.

Godz. 13:00-14:00

Temat: Zarządzanie zapasami – gra logistyczna
Prowadzący: dr Damian Ostrowski | Kierunek: Logistyka

Gra strategiczna, której uczestnicy poznają specyfikę branży logistycznej poprzez zarządzanie zapasami (towarem) i prognozowanie popytu w odniesieniu do realiów rynkowych. Uczniowie będą pracować w grupach opracowując wylosowane case studies.
Forma zajęć: gra symulacyjna. Czas: 45 minut. Maksymalna ilość uczestników: 30.

Temat: Aplikacja na iPhon’a w 40 minut? To możliwe!
Prowadzący: Jaromir Kopp | Kierunek: Informatyka

100 miliardów dolarów w ciągu 10 lat. Tyle Apple wypłacił deweloperom sprzedającym aplikacje na iPhone’a i iPada, a ta kwota stale rośnie. Może by warto spróbować coś z tej kwoty uszczknąć dla siebie? Na warsztatach przetestujemy nasze możliwości w roli programisty dla iOS. Spróbujemy napisać działający program w ciągu godziny lekcyjnej, używając standardowych narzędzi Apple, czyli Xcode. Czy programowanie mobilne jest trudne? Co to jest Swift o dlaczego nie chodzi piosenkarkę? Tego dowiesz się na własnej skórze, podczas warsztatów programując na komputerach Mac.
Forma zajęć: warsztaty w laboratorium komputerowym Mac. Czas: 45 minut. Maksymalna ilość uczestników: 25.

24-10-2018