Wykład otwarty pt. "Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii"

Zapraszamy na wykład otwarty pt. „Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii”, który poprowadzi gość specjalny zaproszony przez Koło Naukowe Prawa w WSB we Wrocławiu – psycholog i adwokat Agnieszka Szmigielska.

Wykład przeznaczony jest dla studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką suicydologii i zjawiskiem samobójstw, w szczególności karnoprocesowymi przesłankami odpowiedzialności za czyn z art. 151 k.k. Aby umożliwić osobom zainteresowanym uczestnictwo w spotkaniu, wykład poprowadzony zostanie dwóch terminach – w środę 6 czerwca br. oraz w niedzielę 10 czerwca br.

Tematyka wykładu
Czym jest zespół presuicydalny, co sprawia, że ludzie próbują odebrać sobie życie, jakie są czynniki ryzyka i czy środki masowego przekazu mają wpływ na skalę popełnianych prób samobójczych - na te i wiele innych pytań poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas wykładu.

Prowadzący
Agnieszka Szmigielska - psycholog i adwokat w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu, prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, prowadzi ze studentami zajęcia z psychologii sądowej i prawa. Zawodowo specjalizuje się w prawie karnym i prawie rodzinnym (również międzynarodowym). Jej zawodowe zainteresowania obejmują problematyka pamięci w kontekście wiarygodności zeznań świadków, ochronę dziecka w sytuacji rozpadu rodziny oraz promowanie konsensualnych sposobów rozwiązywania konfliktów. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę piękną, słuchać muzyki i rozmawiać z ludźmi.

Terminy

  • Środa 6 czerwca 2018 r., godz. 15:00-18:00, sala 005 w budynku B.
  • Niedziela 10 czerwca 2018 r., godz. 16:00-17:00, sala HB10 w budynku H, segment B.

Wykład ma charakter otwarty.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Saranek na adres e-mail katarzyna.saranek@wsb.wroclaw.pl

05-06-2018