22 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu miało miejsce święto dolnośląskiego biznesu i jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych regionu, w którym uczestniczyli przedstawiciele biznesu, nauki, kultury oraz polityki. Po raz piętnasty podczas Wielkiej Gali Biznesu wręczono prestiżowe statuetki „Dolnośląskiego Gryfa”.

 

Idea Nagrody sięga 2004 roku. Od tego momentu, wliczając jubileuszową edycję, w Konkursie wzięło udział ponad 1500 przedsiębiorstw i samorządów. Spośród nich wyłoniono 113 Laureatów, którzy stali się nie tylko ambasadorami nagrody w Polsce i w świecie, lecz także miarą jej sukcesu, który przełożył się na silną pozycję Dolnego Śląska na gospodarczej mapie Polski i Europy.

 

Podczas jubileuszowej edycji wręczone zostały wyjątkowe statuetki „Dolnośląskiego Gryfa”, zaprojektowane i wykonane przez znanego artystę rzeźbiarza Mihrana Hakobyana dla wieloletnich Patronów i Mecenasa Konkursu. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu została uhonorowana w podziękowaniu za zasługi dla rozwoju „Dolnośląskiego Gryfa – Nagrody Gospodarczej” oraz wieloletnią pracę w Kapitule Konkursu. "Dolnośląskiego Gryfa" w imieniu Uczelni z rąk Beaty Staszków, Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź odebrał dr Marek Natalli, Kanclerz WSB we Wrocławiu.

 

- W imieniu WSB we Wrocławiu bardzo dziękuję za przyznanie tak szczególnego wyróżnienia, jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Wielką przyjemnością była i jest też współpraca z Organizatorami Konkursu. Jesteśmy z Nagrodą Gryf od samego początku. Dla nas, jako Uczelni kształcącej kadry dla biznesu, powstanie nagrody było bardzo ważne i jest sprawą oczywistą, że chcieliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Współpraca z szeroko rozumianym otoczeniem jest dla Uczelni nie tylko potrzebą ale wręcz koniecznością i mamy nadzieję, że potrafimy to jako WSB robić. Z satysfakcją obserwujemy jak niesamowicie w ciągu 15 lat istnienia Konkurs się rozwinął. Ogromne słowa pochwały należy w tym miejscu skierować do Organizatorów Nagrody Dolnośląski Gryf. To ich praca, zdeterminowanie i kompetencje uczyniły z Konkursu wydarzenie na skalę całego regionu i jak się wydaje, najważniejsze takie wydarzenie. Życzę w imieniu władz WSB kolejnych sukcesów i okazji do kolejnych gal jubileuszowych – mówi dr Marek Natalli, Kanclerz WSB we Wrocławiu.

 

Jubileuszowymi statuetkami honorowymi wyróżnieni zostali Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia a także PZU Życie S.A., IMPEL GROUP oraz mBank S.A., w których imieniu nagrody odebrali przedstawiciele.

 

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu związana jest z ideą „Dolnośląskiego Gryfa - Nagrody Gospodarczej” od momentu jej powstania. Uczelnia dwukrotnie została laureatem Nagrody – w 2004 r. otrzymała statuetkę za największy wkład w dziedzinie edukacji na rzecz gospodarki dolnośląskiej i w 2008 r. za najlepszą współpracę polsko-ukraińską. W 2017 r. natomiast z inicjatywy WSB we Wrocławiu utworzono nową kategorię Nagrody „Sukcesja z Sukcesem”, której laureatem w jubileuszowej edycji została Grupa Wróbel – nagrodę w tej kategorii z rąk prof. dr. hab. Mariana Nogi, Dyrektora Instytutu Współpracy z Biznesem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu odebrał Michał Łuczak, Prezes Grupy Wróbel.

 

Uroczystość poprowadzili dziennikarze Paweł Gołębski i Marek Obszarny, galę uświetnił swoim koncertem polski piosenkarz jazzowy i popowy, Laureat Nagrody „Fryderyk” Krzysztof Kiljański, przy akompaniamencie Orkiestry Instrumentalistów Narodowego Forum Muzyki i grupy KARASIEWICZ POWER SET pod dyrekcją Rafała Karasiewicza.

 

Organizatorami Konkursu byli: Zachodnia Izba Gospodarcza-Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju, Pracodawcy RP oraz Partner Merytoryczny firma PwC, przy ogromnym wsparciu mecenasa Konkursu mBank S.A.

Czytaj więcej