Wiosenne rozmowy o testach - Akademia Początkującego Testera

Podziel się:

akademiatesterawro.pngZapraszamy na kolejne spotkanie dla osób, które chcą zostać testerami. Tym razem w planie - 4 prelekcje a zaraz po nich panel dyskusyjny, czyli czas na Wasze pytania do zaproszonych gości.

Wstęp darmowy. 

Termin: 9 kwietnia,  godz.17:30

Miejsce: WSB we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31, bud. A, sala 115a

Spotkanie organizowane jest przez Akademię Początkującego Testera w ramach spotkań GeekWeekWro 2018

Wydarzenie na Facebook'u.

Program spotkania:

  • Weronika Werłos -“Watsonie! Powiedz mi, co widzisz?”

Bugi na produkcji to jak niewyjaśniona zbrodnia, zbrodnia doskonała.
Czy wszystkie nieprawidłowości są bugiem? Skąd się tam wzięły? Skąd wiemy, że to bug i jakie konsekwencje ze sobą niesie?
Na te (i nie tylko) pytania odpowiemy sobie z pomocą Waszą oraz specjalnie przygotowanych przykładów.

  • Patryk Wroński - „Wejście w świat testowania – od czego zacząć?"

Krótka opowieść o tym, co można zrobić, żeby wejść do świata testowania. Jakie cechy mogą się najbardziej przydać? Co można w tym kierunku robić i trochę o samym zawodzie z perspektywy osoby, która pracuje jako tester, krócej niż rok.

  • Piotr Źrołka - „W pogoni za szczęściem, czyli o użyteczności słów kilka.„

Kilka słów na temat użyteczności, co to jest, dlaczego jest ważne i w jaki sposób możemy pomóc współtworzyć produkty cyfrowe, które użytkownicy będą uwielbiać.

  • Jarek Hryszko - "Dobry tester jest jak kornik"

Co czyni testera mistrzem w swoim fachu? Czy wystarczy sumiennie realizować przypadki testowe? A może regularnie mówić szefowi, że dobrze wygląda? Zapewne ilu testerów, tyle odpowiedzi. Moim zdaniem, dobry tester, niczym kornik, musi nieustannie drążyć: drążyć wymagania, wychodzić poza ustalone ramy przypadków testowych, drążyć sposób działania testowanej aplikacji. Musi nie bać się wkraczać na nieznany teren, bo tam czekają najlepsze kąski – niebanalne defekty, których nikt inny nie odkryje, dopóki aplikacja nie zostanie udostępniona użytkownikom...

A do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy następujące osoby:

Arnika Hryszko, Weronika Werłos, Łukasz Likus, Piotr Źrółka

Więcej o naszych gościach:

Arnika Hryszko - Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.

Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.

Weronika Werłos - uczona na chemika, wykształcona na fryzjera, ma papiery na testera!

Swoją przygodę z testowaniem zaczęła od pracy przy aplikacjach do sprawozdawczości bankowej, używanej przez ponad sześćset banków w Europie. Na początku żółtodziób, po roku główny jednej z nich. Aktualnie pracuje przy rozwijaniu systemu zarządzania treścią (CMS) dla niemieckiego klienta z branży ubezpieczeniowej. Wiecznie ciekawa świata i nowinek testerskich, częsty gość lokalnych meetupów i konferencji.

Jarek Hryszko - wymieniany na liście "Ludzie testowania 2018" przez Testerzy.pl, który mimo przygotowań do konferencji TestCon w Moskwie (na której będzie przemawiał niedługo po naszym spotkaniu), bardzo chętnie podzieli się swoją wiedzą.

Lider projektów badawczych z obszaru zastosowań mechanizmów sztucznej inteligencji. Praktyk, naukowiec, którego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów związanych z jakością kodu i sposobów ich eliminacji. Autor i współautor szeregu wystąpień, publikacji i książek.

Od 2012 roku prowadzi badania nad stosowaniem uczenia maszynowego w zapewnieniu jakości. Pełni rolę eksperta z tej dziedziny w jednym z wiodących, światowych koncernów motoryzacyjnych. Prywatnie niestrudzony krytyk otaczającej rzeczywistości, niekoniecznie tej wirtualnej.

Piotr Źrołka to projektant i doradca, od ponad 8-lat pomaga mniejszym i większym firmom w projektowaniu usług. Wielki fan dostępności. Specjalizuje się w service design, UCD. Wykorzystuje wiedzę z zakresu użyteczności i analizy biznesowej w pracy z klientami. Student Office of Accessibile Systems & Technology. Obecnie współtworzy kulturę User Experience w Volvo.

Patryk Wroński - student informatyki. Zaledwie w maju uczestnik naszych warsztatów, obecnie początkujący tester w Volvo Group IT i już pasjonat automatyzacji. Automatyzuje testy od samego początku i dalej doskonali się w tym jak i wielu innych kierunkach, z zapałem chłonąc nową wiedzę.

Łukasz Likus - doświadczony tester (od 10 lat w branży). W testach trochę przypadkowo, z każdym jednak rokiem przekonuję się, że to musiało być przeznaczenie. Ostatnio zafascynowany upraszczaniem procesów weryfikacyjnych do niezbędnego minimum.

Chętnie wdraża osoby zainteresowane IT.

 

29-03-2018