Centrum Biznesu Rodzinnego oraz Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska zapraszają przedsiębiorców z Dolnego Śląska na spotkanie networkingowe pt. "Dolnośląskie firmy rodzinne – inspiracje 2019", które odbędzie się 18 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.


Tematem spotkania będzie zagadnienie sukcesji, czyli przekazania zarządzania firmą rodzinną młodszemu pokoleniu. Spotkanie poprowadzi Dariusz Bednarski z Grant Thorton.

 
Dolnośląskie firmy rodzinne – inspiracje 2019

Termin: 18.06.2019 r. w godz. 11:30-14:00
Miejsce: Urząd Miejski w Świdnicy, sala narad USC, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica

 


Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa poprzez formularz zapisu online.

 


Prowadzący

Dariusz Bednarski, Grant Thorton

Biegły rewident. Od 1997 r. związany z Grant Thornton . Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa dla przedsiębiorców i firm. Kieruje zespołami doradztwa podatkowego, prawnego oraz gospodarczego. Specjalizuje się w prawnych, podatkowych i bilansowych aspektach doradztwa w zakresie transakcji kapitałowych (fuzje, przejęcia, transakcje na przedsiębiorstwach, udziałach, akcjach). Jest liderem doradztwa dla firm rodzinnych oraz dyrektorem zespołu do spraw sukcesji biznesu. Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień podatkowych w prasie fachowej. Współautor książek: „Międzynarodowe Standardy Rachunkowości w praktyce polskich przedsiębiorstw”; „Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, inwestycje w nieruchomości – najtrudniejsze problemy w prawie bilansowym i prawie podatkowym” oraz „Fuzje i przejęcia”, a także skierowanej do firm rodzinnych książki „Przyszłość mojej firmy”. Prelegent na szkoleniach i konferencjach.

 

Idea spotkania

Zainteresowanie, które towarzyszy Kongresowi Firm Rodzinnych potwierdza potrzebę spotkań i dyskusji na tematy bliskie firmom rodzinnym. Przedsiębiorstwa rodzinne, wbrew obiegowym opiniom, chętnie zdobywają nową wiedzę, chętnie korzystają z doświadczeń innych i nawiązują kontakty i współpracę. Oczekiwania uczestników Kongresu wskazują na chęć częstszych spotkań, również w mniej oficjalnej formie i w bardziej kameralnych warunkach środowiska lokalnego. 

 

Cykl spotkań w firmach rodzinnych

W związku z tym, organizatorzy Kongresu we współpracy z PKO Bankiem Polskim proponują pomiędzy kolejnymi kongresami firm rodzinnych we Wrocławiu cykl regionalnych spotkań warsztatowych i wizyt studyjnych. Na maj, czerwiec, wrzesień i październik 2019 zaplanowano w sumie 6 spotkań pod hasłem "Gotowi na przyszłość".


Specyfiką tych spotkań jest miejsce – za każdym razem w siedzibie firmy rodzinnej, tematyka - poruszanie spraw aktualnych i ważnych z perspektywy lokalnych firm oraz charakter spotkań – mniej oficjalny a bardziej warsztatowy-dyskusyjny.


Spotkania będą się odbywać wg podobnej agendy – części wstępnej obejmującej prezentację działalności gospodarza spotkania (zwiedzanie i/lub prezentacje), części merytorycznej poruszającej główny temat spotkania przez zaproszonego gościa/instytucję oraz części dyskusyjno-networkingowej połączonej z lunchem. 

 

Miejsce i uczestnicy

Spotkania będą się odbywać w regionie legnickim (Złotoryja), jeleniogórskim (Bolesławiec), wałbrzyskim (Świdnica) i wrocławskim. Uczestnicy zostaną wyposażeni w materiały szkoleniowe oraz wskazówki, gdzie sięgać po dalsze informacje.

 

Uczestnikami spotkań będą przedstawiciele firm rodzinnych (właściciele, pracownicy, menedżerowie) z danego regionu zapraszani przez gospodarzy spotkania i organizatorów.

 

Spotkania będą też okazją do rozmów o kondycji polskich firm rodzinnych i problemach, które powinny być przedmiotem szerszych dyskusji w czasie kongresu.

 

Kontakt w sprawie spotkań

Centrum Biznesu Rodzinnego
e-mail: cbr@wsb.wroclaw.pl

Czytaj więcej