Centrum Biznesu Rodzinnego zaprasza przedsiębiorców z Dolnego Śląska na spotkanie networkingowe połączone z wizytą studyjną pt. „Gotowi na przyszłość”, które odbędzie się 30 maja br. w Piechowicach w Hucie Julia.


Gospodarzami spotkania będą przedstawiciele Huty Julia, firmy rodzinnej działającej w Piechowicach, będącej jednym z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. 
 

Spotkanie "Gotowi na przyszłość"
Termin: 30 maja 2019 r. godz. 10:00
Miejsce: Huta Julia, ul. Kryształowa 73 (dawna Żymierskiego), 58-573 Piechowice, Polska


Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa poprzez formularz zapisu online.

 

Idea spotkania
Zainteresowanie, które towarzyszy Kongresowi Firm Rodzinnych potwierdza potrzebę spotkań i dyskusji na tematy bliskie firmom rodzinnym. Przedsiębiorstwa rodzinne, wbrew obiegowym opiniom, chętnie zdobywają nową wiedzę, chętnie korzystają z doświadczeń innych i nawiązują kontakty i współpracę. 

Oczekiwania uczestników Kongresu wskazują na chęć częstszych spotkań, również w mniej oficjalnej formie i w bardziej kameralnych warunkach środowiska lokalnego. 

 

Cykl spotkań w firmach rodzinnych

W związku z tym, organizatorzy Kongresu we współpracy z PKO Bankiem Polskim proponują pomiędzy kolejnymi kongresami firm rodzinnych we Wrocławiu cykl regionalnych spotkań warsztatowych i wizyt studyjnych. Na maj, czerwiec, wrzesień i październik 2019 zaplanowano w sumie 6 spotkań pod hasłem "Gotowi na przyszłość".


Specyfiką tych spotkań jest miejsce – za każdym razem w siedzibie firmy rodzinnej, tematyka - poruszanie spraw aktualnych i ważnych z perspektywy lokalnych firm oraz charakter spotkań – mniej oficjalny a bardziej warsztatowy-dyskusyjny.


Spotkania będą się odbywać wg podobnej agendy – części wstępnej obejmującej prezentację działalności gospodarza spotkania (zwiedzanie i/lub prezentacje), części merytorycznej poruszającej główny temat spotkania przez zaproszonego gościa/instytucję oraz części dyskusyjno-networkingowej połączonej z lunchem. 

 

Miejsce i uczestnicy

Spotkania będą się odbywać w regionie legnickim (Złotoryja), jeleniogórskim (Bolesławiec), wałbrzyskim (Świdnica) i wrocławskim. Uczestnicy zostaną wyposażeni w materiały szkoleniowe oraz wskazówki, gdzie sięgać po dalsze informacje.

 

Uczestnikami spotkań będą przedstawiciele firm rodzinnych (właściciele, pracownicy, menedżerowie) z danego regionu zapraszani przez gospodarzy spotkania i organizatorów.

 

Spotkania będą też okazją do rozmów o kondycji polskich firm rodzinnych i problemach, które powinny być przedmiotem szerszych dyskusji w czasie kongresu.

 

Kontakt w sprawie spotkań

Centrum Biznesu Rodzinnego
e-mail: cbr@wsb.wroclaw.pl

Czytaj więcej