Snap! Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli z nauczania programowania w ramach SAP Next Gen

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie w ramach SAP Next Gen: Snap! - Szkolenie dla nauczycieli

Kiedy? 18.05.2018 godz. 14:00
Gdzie? Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31, p. 129a
Zapisy: Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy - Formularz zapisów
 

O szkoleniu
Warsztat skierowany jest do nauczycieli szkół ponadpodstawowych oraz innych osób pracujących w dziedzinie edukacji informatycznej (dobra znajomość programowania nie jest warunkiem wstępnym).

Czym jest Snap!
Snap! to wizualny język programowania (https://snap.berkeley.edu/) jest rozszerzoną reimplementacją Scratch, który pozwala budować własne bloki. Dzięki kodowanym kolorami elementom, które można montować w złożone skrypty za pomocą funkcji "przeciągnij i upuść", umożliwia łatwe zrozumienie zasad programowania nawet przez początkujących. Zaawansowane funkcje Snap! takie jak funkcje wyższego rzędu (funkcje, która przyjmują funkcję jako argument, lub zwracają funkcję.) czy listy pierwszej klasy (listy, które mogą być traktowane jak wartość: przypisywane do zmiennej, przekazywane przez argumenty) sprawiają, że nadaje się do poważnego wprowadzenia do informatyki dla uczniów szkół średnich i studentów (n.p. Computer Science course by UC Berkeley: http://cs10.org/sp18/).

Czego się nauczę na szkoleniu?
W czasie szkolenia nauczysz się korzystać ze Snap!a wykonując praktyczne ćwiczenia oraz poznasz jego możliwości i główne funkcje. Materiał szkoleniowy użyty w tym kursie może zostać wykorzystany jako podstawa prowadzonych przez ciebie zajęć z informatyki.

Warunki użytkowania
Snap! to bezpłatne oprogramowanie: możesz je używać, redystrybuować i / lub modyfikować zgodnie z warunkami Ogólnej Licencji Publicznej GNU Affero opublikowanej przez Free Software Foundation (opcja About wyświetla informacje o Snap!, w tym numery wersji modułów źródłowych i licencji AGPL). Snap! i jego otoczenie jest projektem open source, który działa w Twojej przeglądarce. Został zaprojektowany przy użyciu JavaScript, więc można bezpiecznie uruchamiać projekty innych osób.

Zapraszamy!

30-04-2018