Progress Days - rozwijaj się z WSB
 

Zapraszamy na dni otwarte studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, czyli na cykl darmowych webinarów z ekspertami. Spotkania dedykowane są osobom, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie i myślą o ponoszeniu swoich kwalifikacji lub szukają nowych możliwości zawodowych.

 

Podczas webinarów czeka na Ciebie duża dawka wiedzy, aktualne tematy i cenne porady praktyków.

 

Zapisując się na Progress Days otrzymasz:

dostęp do 
9 webinarów
nagrania wideo

e-informator

skrót informacji w formie pdf networking z ekspertami WSB

 

 

Wiedzę zdobytą podczas spotkań online pogłębisz na studiach podyplomowych - mamy ponad 80 kierunków do wyboru.

 

Kiedy? 30.05-09.06.2022, godz. 19:00-20:30

(dokładny harmonogram poniżej)

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

Spiesz się! Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.
Na podanego w formularzu maila dostaniesz dostęp do webinarów.

 


HARMONOGRAM: 

(zastrzegamy sobie prawo do zmian) 

 

30 maja (poniedziałek)

Studia podyplomowe z tego obszaru - Projektowanie interfejsów graficznych
 

Dowiesz się, jak przebiega proces projektowania, otrzymasz informacje na temat narzędzi  oraz zasad projektowania.

 

31 maja (wtorek)
  • godz. 19:00 | Jak Cię widzą, tak Ci płacą. Zbuduj swój wizerunek biznesowy i rodzinny | dr Anna Orzeł

Studia podyplomowe z tego obszaru - Holistyczna szkoła rozwoju

 

Wizerunek to nasza przewaga konkurencyjna na rynku. Od tego, jak go zaplanujesz zależy jak będziesz odbierany w pracy. Wizerunek będzie Ci również potrzebny gdy masz rodzinę, bo jak przekonasz dzieci, że mają się uczyć gdy gry czy media społecznościowe są ciekawsze. Masz na to wpływ, zależy to tylko od Twojego wizerunku. Podczas webinaru poznasz w pigułce najlepsze narzędzia do budowania Twojej marki osobistej i przykłady osób, które już go zbudowały.

 

1 czerwca (środa)
  • godz. 19:00 | Storytelling kompetencja przyszłości, w biznesie i nie tylko.| Adam Pioch

Studia podyplomowe z tego obszaru - Wystąpienia publiczne i przywództwo w biznesie

 

Dobrze opowiedziana historia zapewnia liderom kluczową korzyść – istotną przewagę na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. Dobra narracja potrafi przekonać klientów, pracowników, inwestorów, że twoja firma, produkt lub pomysł, pomogą im odnieść sukces. Dlaczego storytelling jest tak ważny zarówno w życiu jak i w biznesie? Dlaczego jest kompetencją przyszłości? Jak angażować słuchaczy i pozostać zapamiętanym? Warsztat o tym jak wykorzystać moc opowieści. Musisz wiedzieć, że storytelling to umiejętność nabywana jak czytanie, jazda autem czy pływanie. Możesz się tego nauczyć i być w tym naprawdę dobry, to kwestia wiedzy, treningu i...

 

2 czerwca (czwartek)
  • godz. 19:00 | Komunikacja, relacje, konflikty, czyli dlaczego tak trudno się zrozumieć? | dr Ewa Kosowska-Korniak

Studia podyplomowe z tego obszaru - Mediacje sądowe i pozasądowe
 

Prowadzenie rozmowy wydaje się proste, ale okazuje się niełatwe, gdy w grę wchodzą bliskie relacje, osobiste lub zawodowe, silne emocje i problemy do rozwiązania. Tak trudno się usłyszeć i zrozumieć! A może można spróbować inaczej? Z wykorzystaniem mediacji? Mediacje uczą nie tylko tego, jak rozwiązywać konflikty, ale także jak komunikować się skutecznie, tak, by zostać usłyszanym i zrozumianym. Jak zrozumieć drugą stronę? Jak budować poprawne relacje.
Celem warsztatu jest pokazanie i przećwiczenie narzędzi mediacyjnych pomocnych w budowaniu porozumienia

 

3 czerwca (piątek)
  • godz. 19:00 | Wstrząśnięty, zmieszany, z może zrównoważony biznes?  Czyli o odpowiedzialności biznesu wobec społeczności, środowiska i pracowników. |  dr Katarzyna Kulig-Moskwa

Studia podyplomowe z tego obszaru - Menedżer CSR

 

Spotkanie dotyczy szans i wyzwań jakie stoją przed firmami z zakresu zrównoważonego rozwoju w kontekście zmian na świecie i trendów i regulacji prawnych. Kto powinien zajmować się w organizacji zrównoważonym rozwojem, jak to zorganizować? Czy zrównoważony rozwój to moda i przeminie czy konieczność ?

 

7 czerwca (wtorek)
  • godz. 19:00 | 5G, podejście techniczne vs marketingowe | Kamil Musiał

Reklamy często upiększają rzeczywistość, a w gąszczu technicznych informacji łatwo jest się zgubić. Czy w Polsce działa już 5G? Czy można używamy częstotliwości 100 GHz? Czy można osiągnąć 10 GB/s? Na i na inne pytania odpowiemy podczas webinaru "5G, podejście techniczne vs marketingowe".

 
8 czerwca (środa)
  • godz. 19:00 | Od czego zacząć rozwiązywanie problemów z projektami? | Marek Kowalczyk

Studia podyplomowe z tego obszaru - Zarządzanie projektem

 

Typową sytuacją w projektach jest pojawiający się jednocześnie nawał problemów: opóźnienia, problemy z jakością, przekroczenia budżetu, niezadowolenie pracowników i klientów, syndrom "latania z pustymi taczkami" - wszyscy są bardzo zajęci, a efektów brak, oraz zjawisko "żarło, żarło i zdechło". Od czego zacząć, aby szybko uzyskać znaczącą poprawę? Szkolić? Kupić MS Project? Wprowadzić certyfikację PMI? Jak podpowiada zdrowy rozsądek, pierwszym krokiem do skutecznej terapii jest zawsze właściwa diagnoza. Trudno bowiem wyleczyć dżumę biciem w dzwony. Sprawa wydaje się jednak beznadziejna, ponieważ dostępna powszechnie wiedza nie jest zbyt pomocna. Przykładowo, naukowcy malezyjscy zidentyfikowali 28 przyczyn opóźnień w projektach budowlanych, a naukowcy holenderscy wskazują na 11 najpowszechniejszych przyczyn opóźnień w projektach IT.  Z praktycznego punku widzenia to są jednak bujdy na resorach, bo żadnej zmiany nie można zacząć od zaatakowania 28 przyczyn. W trakcie webinaru dowiemy się, co tak naprawdę jest źródłową przyczyną problemów w środowisku wieloprojektowym, dlaczego jest to zławiel i co to takiego. Dowiemy się, czemu poprawę należy zacząć od redukcji ilości pracy w toku (WIP) oraz od wprowadzenia polityki pełnego zestawu (full-kitting). Dowiemy się, z jakich narzędzi korzystać i dlaczego nie z MS Project.

 

WEBINAR ODWOŁANY! 9 czerwca (czwartek)
  • godz. 19:00 | Automatyzacja na macOS. Pozwól, by komputer Apple Mac pracował za Ciebie | Miłosz Staszewski

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale posiadając Maca, wcale nie trzeba wykonywać wielu powtarzalnych, nudnych codziennych czynności. Mac może Cię w tym wyręczyć – tak abyś mógł/mogła skupić się na czymś bardziej inspirującym. W trakcie naszego spotkania pokażemy przykłady prostych automatyzacji, które można szybko przygotować samemu, tym samym znacząco zwiększając swą produktywność. Omówimy podstawowe wbudowane w macOS narzędzia i technologie, a także wskażemy popularne narzędzia firm trzecich oraz dalsze zasoby, które pomogą dodatkowo zgłębić temat. Dołącz do nas i dowiedz się, jak sprawić, by Mac stał się Twoją supermocą!

 

13 czerwca (poniedziałek)
  • godz. 19:00 | Kopie bezpieczeństwa, wersje i przywracanie sesji na komputerach Apple Mac, czyli większa wydajność oraz komfort pracy na co dzień | Miłosz Staszewski

Studia podyplomowe z tego obszaru - Programowanie i administrowanie platformami Apple

 

Wykonywanie kopii bezpieczeństwa to ta czynność, o której nie chcemy nigdy myśleć i pamiętać – dopóki nie przydarzy się coś złego. A szkoda, bo na Macu aktywacja wbudowanego systemu backupowania jest niezwykle szybka i prosta. W trakcie naszego spotkania omówimy wbudowane w system macOS mechanizmy Time Machine, Versions oraz App State Restoration. Dowiemy się, jak z nich korzystać, aby wygodniej i bardziej wydajnie pracować na co dzień. Dołącz do nas i dowiedz się, jak sprawić, by Mac stał się Twoją supermocą!

 


 


Masz pytania? Skontaktuj się z koordynatorem wydarzenia.

Katarzyna Boćkowska
E-mail: katarzyna.bockowska@wsb.wroclaw.pl

Kom.: + 48 532 758 875

Czytaj więcej