Sylwetki absolwentów

WSB w opinii absolwenta

Piotr Bolesławiecki
absolwent WSB, właściciel szkoły tańca Luna
Dzięki dobrym ocenom uzyskanym w szkole średniej rozpocząłem naukę w WSB za darmo. Przez cały okres studiów otrzymywałem stypendium ...
kozok.png
Wykorzystując doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowiskach menedżerskich w dużych międzynarodowych bankach, a także podczas realizacji projektów związanych z restrukturyzacjami przedsiębiorstw i wdrażania strategii optymalizacji działania oraz bazując na wykształceniu i wiedzy uzyskanych w trakcie studiów, realizuję własny projekt, jakim jest spółka MENNICA Finance S.A. Jako Prezes Spółki, będącej odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na usługi faktoringu należności, mam realny wpływ na kształtowanie jej profilu, określam misję i wytyczam cele oraz kierunki jej działania. Charakter tego projektu cechuje elastyczność w podejściu do potrzeb Klientów, otwartość na potrzeby rynku, profesjonalizm oraz rzetelność i transparentność zasad współpracy.Udział w Programie MBA realizowanym przez WSB we Wrocławiu i Franklin University, to nie tylko wykłady i zajęcia praktyczne, ale także dzielenie się bogatym doświadczeniem zawodowym wszystkich jego współuczestników. To również doskonały sposób na ugruntowanie i poszerzenie wiedzy z szeroko pojętego zakresu zarządzania oraz możliwość wymiany poglądów w różnych obszarach biznesowych, co pozwala spojrzeć na wiele zagadnień z innej perspektywy.
Krzysztof Kozok, absolwent IV edycji Programu MBA, Prezes Zarządu MENNICA Finance S.A.
 

Ukończyłam pedagogikę (specjalizacja-poradnictwo zawodowe) na Uniwersytecie Wrocławskim. Od kilku lat pracuję jako licencjonowany doradca zawodowy. Postawiłam więc na rozwój kompetencji niezbędnych do pracy indywidualnej i grupowej. Ukończone wcześniej trenerskie studia podyplomowe zachęciły mnie do pogłębienia wiedzy w zakresie coachingu. Studia podyplomowe w WSB we Wrocławiu spełniły moje oczekiwania pod względem merytorycznym - dzięki świetnie przygotowanej kadrze praktyków, jak i organizacyjnym. Dużym atutem uczelni jest otwartość wykładowców do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Znakomitym przykładem tego zaangażowania i wyjścia poza ramy uczelni jest Klub Coacha, który powstał z inicjatywy jednego z wykładowców. Dla mnie jest to wspaniała okazja do dalszego rozwoju. Podsumowując, myślę już o kolejnym kierunku w WSB!
Marta Pasieka

"Z „pierwszego wykształcenia” jestem prawnikiem i filozofem, z pasji i zawodu trenerem i coachem. Kilkanaście lat temu moja przygoda ze szkoleniami i sprzedażą zaczęła się w wydawnictwie książkowym. Warsztaty (sprzedażowe, produktowe, team-buildingowe) oraz coachingi prowadzę w kilkunastu największych polskich bankach i firmach z branży okołobankowej. Wspieranie innych ludzi w rozwoju, zarówno zawodowym jak i osobistym, jest moją misją i pasją, a także motywacją do stałego poszukiwania nowych dróg we własnym życiu. Ponieważ sama specjalizuję się w przekazywaniu wiedzy na temat szeroko pojętego świata finansów, moje wymagania wobec szkoleń,  w których sama uczestniczę, są specyficzne…. I mocno wyśrubowane. Wybór WSB jako kolejnego miejsca, w którym będę podnosić swoje kompetencje nie był przypadkowy, jednak mimo że tematyka i program studiów podyplomowych w pełni zdawały się odpowiadać moim potrzebom, zaczęłam je z dużym dystansem i rezerwą. Niesłusznie! W porównaniu z wcześniejszymi szkoleniami i studiami te były najbardziej…. Ekologiczne! Nikt nie truł! Zajęcia prowadzili wyłącznie praktycy, co stanowczo zaoszczędziło czas uczestników – bez zbędnych teorii i informacji bez praktycznego znaczenia. Nie oznacza to jednak, że studia były łatwe – po każdym zjeździe wychodziliśmy zmęczeni jak po batalii wojennej. Ciężka wspólna praca zaowocowała silnymi więziami, nowymi przyjaźniami, a także – ta-dam! – jednym małżeństwem. Dość powiedzieć, że studia podyplomowe w WSB kontynuuję na kolejnym kierunku, a następny mam już w planach – i jak na razie otrzymuję tylko gotowe narzędzia i umiejętności, które na bieżąco wdrażam i wykorzystuję w codziennej pracy. "
Maja Szwedzińska

tomasznarewski233x134.jpg

„Obecnie pracuję w firmie Credit-Suisse i jestem jednym z koordynatorów w zespole zajmującym się Lean Transformation w procesach bankowych. Studia w WSB pozwoliły mi nie tylko zdobyć przydatną wiedzę, ale także rozwijać zainteresowania poprzez działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Pracę podjąłem jeszcze na studiach i pamiętam, jak ważne było dla mnie to, że mogłem liczyć na elastyczność i wyrozumiałość ze strony kadry dydaktycznej”.
Tomasz  Narewski

katarzynakowalska233x134.jpg

„Moja kariera od początku związana była z rachunkowością: koło naukowe, kursy, szkolenia, praktyki w dziale księgowości, następnie praca etatowa. W WSB kończyłam studia II stopnia oraz podyplomowe z zakresu podatków. Od 2009 r. wykładam w WSB przedmioty związane z rachunkowością. Mam praktyczne podejście do zajęć, bo jednocześnie pracuję jako samodzielna księgowa w biurze rachunkowym”.
Katarzyna  Kowalska

konradludian233x134.jpg

„Jeszcze w trakcie studiów licencjackich w WSB podjąłem pracę w banku jako doradca ds. teleoperacji bankowych i pracuję już 8 lat, ciągle się rozwijając. Aktualnie pełnię funkcję menedżera Trade Marketingu. Studia w WSB nie tylko przygotowały mnie do pracy w bankowości, ale także nauczyły współpracy z ludźmi. Podczas studiów działałem w samorządzie studenckim, do czego zachęcam wszystkie młode osoby”.
Konrad  Ludian

filipg-owacz233x134.jpg

„Studia na WSB we były bardzo aktywnym okresem w moim życiu, które przełożył się na konkretne osiągnięcia zawodowe. Jako student WSB utworzyłem i prowadziłem Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy WSB we Wrocławiu, w których swoje firmy prowadziło ponad 20 osób. To nie wszystko. Współtworzyłem Grupę Projektową odpowiedzialną za organizację najważniejszych merytorycznych wydarzeń na Uczelni. Znajdowałem jeszcze czas na uczestniczenie w zajęciach Studenckiego Koła Eksperymentalnego i Koła Rynków Kapitałowych Konark. Za moje zaangażowanie Uczelnia przyznała mi Nagrodę im. Marka Drapińskiego. Miło być docenionym za działalność, którą się naprawdę lubi. Uczelnia zawsze dawała mi zielone światło na realizację nawet najbardziej oryginalnych projektów. Każde „Tak” ze strony WSB traktowałem jako szansę i nową przygodę. Moją pasję realizuję teraz jako… dydaktyk WSB, także zapraszam na moje zajęcia" .
Filip Głowacz

magdalenag-az233x134.jpg

„Jestem copywriterem w agencji brandingowej — przygotowuję koncepcje kreatywne dla dużych marek i pomagam mniejszym osiągnąć sukces. Robię to, co lubię i na dodatek robię to naprawdę nieźle. Bardzo doceniam naukę na WSB oraz działalność w studenckiej, Grupie Projektowej, ponieważ oprócz wiedzy zdobyłam na zajęciach naprawdę wiele umiejętności praktycznych, które teraz przydają się w codziennej pracy".
Magdalena Głaz

boguslaw_nowicki-_biuro_rachunkowe_1_0.jpg

„Wyższą Szkołę Bankową to bez cienia przesady profesjonalna uczelnia w pełnym tego słowa znaczeniu. Szczególne słowa uznania należą się WSB za świetnych wykładowców i za wsparci ze strony władz. Uczelnia naprawdę daje dobry start do kariery. Sam jestem tego dobrym przykładem. Atmosfera na WSB sprawia, że „chce się chcieć”. Jako absolwent współpracuję z WSB, realizuję projekty i wciąż zdobywam nowe przyjaźnie”.
Bogusław Nowicki