Opis kierunku

Rekrutacja na ten kierunek została już zakończona. Zostaw nam kontakt! Skontaktujemy się z Tobą, kiedy ponownie uruchomimy rekrutację:

 

Zostaw kontakt

 

 

Kompetencje z obszarów cyberbezpieczeństwa oraz chmury obliczeniowej są jednymi z najbardziej pożądanych na rynku pracy. Studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo chmury obliczeniowej przygotowują do objęcia roli odpowiedzialnej za projektowanie, wdrożenie i utrzymanie rozwiązań cyberbezpieczeństwa w środowiskach opartych o usługi chmury obliczeniowej

komputer 1

 Program studiów obejmuje nabycie praktycznych umiejętności oraz wiedzy teoretycznej z obu tych obszarów, które pozwolą Ci na:

 

 • Zrozumienie rodzaju usług w chmurze i strategii wdrażania cyberbezpieczeństwa, która najlepiej przyniesie korzyści Twojej organizacji
 • Identyfikację, wykrywanie i  wdrożenie zabezpieczeń chroniących przed zagrożeniami specyficznymi dla chmury obliczeniowej
 • Realizację bezpiecznej migracji do chmury
 • Zaprojektowanie i tworzenie bezpiecznej architektury rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową
 • Poznanie najlepszych praktyk w zakresie uprawnień, reagowania na incydenty w chmurze, bezpieczeństwa aplikacji, szyfrowania danych, SecaaS, zabezpieczania nowych technologii i nie tylko.
 • Ocenę bezpieczeństwa dostawców chmury i własnej organizacji dzięki zrozumieniu jak działają mechanizmy kontrolne w chmurze i kto jest odpowiedzialny za ich wdrożenie („Shared responsibilty model”) z wykorzystaniem dedykowanych standardów i narzędzi opracowanych m.in. przez Cloud Security Alliance.

 

Co zyskujesz?

 • Po ukończeniu studiów możesz wejść na rynek pracy z kwalifikacjami zawodowymi udokumentowanymi międzynarodowymi certyfikatami (CCSK, CCAK, Azure Security Engineer Associate).

 • Poznasz najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa oraz będziesz wiedział jak je stosować, gdy masz do czynienia z szerokim zakresem obowiązków, od zarządzania chmurą po konfigurowanie technicznych środków bezpieczeństwa.

 • Program studiów nie jest związany z żadnym konkretnym dostawcą chmury, a przekazywana wiedza jest uniwersalna i możliwa do zastosowania w przypadku każdego dostawcy usług chmurowych. Jednakże zajęcia praktyczne będą się odbywać na platformach Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud Platform.
 • Poznasz prawne aspekty użytkowania chmury oraz zabezpieczania przechowywanych w niej danych z uwzględnieniem wymagań regulacji branżowych m.in. RODO, UoKSC, rekomendacje KNF, standardy dla jednostek z sektora publicznego.
 • Otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w języku polskim i angielskim.

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które chcą poznać standardy i dobre praktyki dotyczące bezpieczeństwa chmury, w związku z planowaną lub trwającą migracją do chmury zasobów IT.  

Certyfikaty

Zakres przekazywanej wiedzy jest tak zaprojektowany, aby zbudować solidne podstawy przygotowujące do egzaminów wymaganych do zdobycia certyfikatów:

Certificate of Cloud Security Knowledge (CCSK) - powszechnie uznawany za standard wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa w chmurze i zapewnia spójne i niezależne od dostawcy zrozumienie sposobu zabezpieczania danych w chmurze. CCSK to podstawa, która przygotuje Cię do zdobycia dodatkowych certyfikatów bezpieczeństwa w obszarze chmury.

Certificate of Cloud Auditing Knowledge (CCAK) - pierwsze w historii, techniczne, niezależne od dostawcy poświadczenie do audytu w chmurze. Program opracowany wspólnie przez Cloud Security Alliance i ISACA. Ten certyfikat wypełnia lukę w branży dla kompetentnych specjalistów technicznych, którzy mogą pomóc organizacjom w ograniczaniu ryzyka i optymalizacji ROI w chmurze

Azure Security Engineer Associate certification (AZ-500) – poświadcza kompetencje i wiedzę merytoryczną z zakresu wdrażania kontroli bezpieczeństwa i ochrony przed zagrożeniami, zarządzania tożsamością i dostępem oraz ochrony danych, aplikacji i sieci w środowiskach chmurowych i hybrydowych zbudowanych na platformie Azure.

AWS Certified Security – przeznaczony dla osób, które są odpowiedzialne za projektowanie i wdrażanie zabezpieczeń usług na platformie AWS.

Uzyskanie certyfikatów jest dodatkowe płatne.

Studia, których szukasz

Nie wiesz jaki kierunek studiów podyplomowych wybrać?
Wypełnij formularz i pobierz informator,  zobacz całą ofertę studiów podyplomowych w WSB Warszawa.

 

POBIERZ KATALOG

Forma studiowania

Zajęcia będą odbywały się kontaktowo w budynkach Uczelni z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku cyberbezpieczeństwo chmury obliczeniowej w WSB Warszawa:

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Marcin Fronczak
Paweł Rzepa
Wojciech Szczepucha
Darek Czerniawski
Marcin Fronczak

Prezes polskiego oddziału Cloud Security Alliance. Pierwszy Polak, który zdobył certyfikat CCSK z obszaru bezpieczeństwa chmury. Przez 12 lat pracował jako Chief Information Security w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym oraz wykonywał audyty bezpieczeństwa obszaru IT/OT dla operatora...

Paweł Rzepa

Starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w firmie SoftServe oraz jako instruktor AWS. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa zdobyte m.in. jako pentester w EY GSS/Intive/SecuRing, deweloper fuzzer'a dla firmy Spirent, audytor bezpieczeństwa w Credit Agricole czy analityk...

Wojciech Szczepucha

Od samego początku rozwoju związany z bezpieczeństwem sieci komputerowych i architekturą systemów o wysokiej dostępności. Od kilku lat skupiony na architekturze bezpiecznych rozwiązań opartych o chmury publiczne. Na co dzień Cloud Security Engineer, pracujący na chmurze Amazon Web...

Darek Czerniawski

 

Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu kompleksowej architektury bezpieczeństwa chmury, obejmującej zarówno aspekty technologiczne, procesowwe jak i organizacyjne. W swoim portfolio ma projekty realizowane dla różnorodnych branż (finanse, energetyka, ousourcing, petrochemia i...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

101, I piętro
Łabiszyńska 25
03-204 Warszawa

E-mail: dsp@wsb.warszawa.pl
Tel.: 532 088 865 532 542 237

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 08:00-16:00
 • śr: 08:00-18:00
 • cz-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF