Co zyskujesz, studiując administrację II stopnia w WSB?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie niestacjonarnej.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy oraz wybrane piątki w godzinach popołudniowych.
 

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

  • Tradycyjny - hybrydowy: wykłady zrealizujesz online a ćwiczenia w salach wykładowych. W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".

 

Studia II stopnia na kierunku administracja zostały opracowane z myślą o osobach, które chcą wzbogacić swoją wiedzę z administracji i finansów samorządowych, zarządzania kryzysowego w administracji czy zarządzania w administracji publicznej.

Administracja to obszar, bez którego niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie państwa. Jako wykwalifikowany pracownik instytucji administracji rządowej czy samorządowej masz duży wpływ na to, w jaki sposób realizowane są zadania, które prawo nakłada na państwo czy samorząd. 

 

 

 

 

Na zajęciach spotykasz doświadczonych praktyków z zakresu prawa i administracji. Zdobywasz umiejętności, które pomogą Ci w awansie na stanowiska kierownicze w administracji publicznej. Uczysz się według programu, który przygotowaliśmy we współpracy z instytucjami administracji rządowej i samorządowej, sądami, prokuraturami, a także organizacjami pozarządowymi.

W czasie studiów nauczysz się przygotowywać akty administracyjne, w tym decyzje administracyjne. Poznasz procedury ochrony prawnej w Unii Europejskiej oraz zasady ustroju politycznego państwa. Będziesz przygotowany do kierowania małymi oraz średnimi zespołami pracowniczymi. Zdobywasz umiejętności, które pomogą Ci w uzyskaniu awansu na stanowiska kierownicze w administracji publicznej.

Jako student WSB możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek administracja to kierunek dla osób które chcą rozwijać zdolności organizacyjne i zarządcze, chcą zmieniać przestrzeń wokół siebie, chcą działać na rzecz innych, interesują się otaczającym światem, polityką i prawem,  cenią pracę zespołową i budowanie relacji.

Cechy kierunku:

Uścisk dłoni
program studiów konsultowany z partnerami
Organizacja
zajęcia z praktykami
Mózg
ćwiczenia i warsztaty
Medal
kwalifikacje cenione na rynku

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 20 marca
czesne już od
475 zł
458 zł
miesięcznie

Zapisując się do 20 marca, zyskujesz:

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów.

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 800 zł i będzie rozliczana przez cały okres studiów.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Rozumieć i stosować przepisy prawa administracyjnego.
Przygotowywać akty administracyjne, w tym decyzje administracyjne.
Orientować się w zakresie instytucji i procedur ochrony prawnej w Unii Europejskiej.
Kierować małymi oraz średnimi zespołami pracowniczymi i organizować ich pracę.
x

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Administracja i finanse samorządowe
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Od marca
od 342 zł 355 zł
Zarządzanie w administracji publicznej
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Od marca
od 342 zł 355 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Jan Znajdek
Ryszard Droba
Igor Protasowicki
Mirosław Gumularz
Karol Kostrzębski
Prof. dr hab. Janusz Soboń
dr Marta Stepnowska
dr Stanisław K. Jachowicz
dr Edyta Dubois
dr Sebastian Gajewski
dr Jan Znajdek

Doktor nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, ukończone studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki w szkołach wyższych.

 

W Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie prowadzi zajęcia o charakterze interdyscyplinarnym (m.in. Ochrona własności intelektualnej; Ochrona danych...

dr Ryszard Droba

Doktor nauk prawnych. Praktyk i teoretyk administracji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z zajmowaniem kierowniczych stanowisk urzędniczych w administracji rządowej. W latach 90. członek zespołu do spraw Reformy Centrum Administracyjno-Gospodarczego Rządu. Były ekspert...

dr inż. Igor Protasowicki

W 2006 roku uzyskał dyplom magistra stosunków międzynarodowych (specjalność integracja europejska) w Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Inżynier informatyki. Tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w 2013...

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

dr Karol Kostrzębski

Absolwent i długoletni pracownik Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, niemcoznawca, politolog, dziennikarz. Przez wiele lat zajmował się naukowo zagadnieniami ekstremizmów politycznych (m.in. doktorat na temat ugrupowań skrajnej prawicy w...

Prof. dr hab. Janusz Soboń

Specjalista z zakresu ekonomii i zarządzania. Autor lub współautor 400 prac naukowych, naukowo-badawczych i ekspertyz, artykułów do czasopism branżowych i zeszytów naukowych. Organizator i uczestnik Krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Prowadzi liczne wykłady na...

dr Marta Stepnowska

Doktor nauk prawnych. Adiunkt w Katedrze Podstaw Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

Autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnienie prawa rzeczowego i prawa spółdzielczego.

dr Stanisław K. Jachowicz

Wykładowca, konsultant naukowy, ekspert europejski. Doświadczenia praktyczne pracy naukowej i dydaktycznej na wielu uczelniach krajowych i zagranicznych, w procesach restrukturyzacji, wdrażania usprawnień i zarządzania projektami. Wieloletni kierownik studiów licencjackich, magisterskich i...

dr Edyta Dubois

Doktor nauk prawnych w zakresie prawa, prawa administracyjnego. Stopień naukowy został nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

 

Zainteresowania naukowe koncentruje przede wszystkim wokół problematyki samorządu...

dr Sebastian Gajewski

Doktor nauk prawnych. Zajmuje się prawem i postępowaniem administracyjnym oraz sądową kontrolą administracji. Autor blisko 80 publikacji z tego zakresu: monografii, komentarzy, artykułów i glos. 

 

Adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów II stopnia na kierunku Administracja możesz zostać po ukończeniu studiów I stopnia (licencjackie, inżynierskie) lub jednolitych studiów magisterskich. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

Pokój 011
Łabiszyńska 25
pokój 008
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@wsb.warszawa.pl
Tel.: 22 256 23 04

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF