Co zyskujesz, studiując logistykę w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy oraz wybrane piątki w godzinach popołudniowych.
W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

  • Tradycyjny - hybrydowy: wykłady zrealizujesz online a ćwiczenia w salach wykładowych. W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".
x

Coraz więcej dużych firm ma dział, który zajmuje się wszystkimi obszarami związanymi z logistyką - od zakupów, przez magazynowanie, aż po dystrybucję. Logistyk jest potrzebny w firmach reprezentujących niemal każdą branżę. Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera i zdobywasz jeden z bardziej poszukiwanych na rynku zawodów.

Przygotujemy Cię do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Podczas wykładów i ćwiczeń spotkasz wykładowców, którzy pokażą Ci, że logistyka to narzędzie minimalizacji kosztów, maksymalizacji obsługi klienta oraz osiągania przewagi konkurencyjnej. Bazując na informacjach z prawdziwych przedsiębiorstw i instytucji, wykonasz kilkanaście projektów ukierunkowanych na rozwiązanie najczęściej spotykanych w praktyce problemów i wyzwań.

logistyka

Studiując na naszej Uczelni spotkasz na zajęciach przedstawicieli naszych partnerów biznesowych, do których  m.in. należą: Fresh Logistics, Kuehne+Nagel, Hellmann, ENPIRE, EMKA Michał Wyrzykowski-Kuć, TOR Zespół Doradców Gospodarczych.

 

Podczas zajęć w pracowni logistycznej poznasz praktyczne narzędzia stosowane w logistyce. Poznasz ogólnoświatowe trendy wpływające na sterowanie globalnymi przepływami towarów, osób i informacji przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii IT oraz dowiesz się, na jakich zasadach działają współcześnie transport i magazynowanie

Nauczysz się korzystać z nowoczesnego oprogramowania stosowanego w obsłudze procesów logistycznych w większości firm na świecie.

Jako student WSB możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek Logistyka to o kierunek dla osób, które lubią planować i są dobre w organizacji własnej pracy, chcą rozwijać umiejętności interpersonalne i negocjacyjne, cenią dynamikę w pracy i różnorodność obowiązków, interesują się szeroko rozumianą logistyką, chcą rozwijać umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.

Cechy kierunku:

Hantel
studia nastawione na praktykę
Monitor
specjalistyczne oprogramowanie
5 specjalności do wyboru
zajęcia prowadzone przez ekspertów i praktyków branży

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 9 lutego
czesne już od
380 zł
330 zł
miesięcznie

Zapisując się do 9 lutego, zyskujesz:

 

  • 600 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego.

Jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Czy wyobrażamy sobie przyszłość bez Logistyki? Niezależnie, w jakim kierunku ta dziedzina rozwinie się w przyszłości, zawsze będzie potrzeba fizycznej obsługi towarów. Procesy, czynności mogą się zmieniać – idea pozostanie ta sama!

Czy wyobrażamy sobie Logistykę bez przyszłości? Jeśli nie będziemy tworzyć nowych rozwiązań z zakresu logistyki, doskonalić się, staniemy się beneficjentami swojego słabego przygotowania do realizacji kluczowych procesów niezbędnych nam do codziennego życia!

dr Jacek Karcz

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Analizować i oceniać problemy logistyczne w organizacji.
x
Wykorzystywać zasady i metody rozwiązywania problemów logistycznych w przedsiębiorstwie.
Projektować procesy logistyczne i zarządzać infrastrukturą logistyczną.
Optymalizować i racjonalizować procesy i usprawniać systemy logistyczne w organizacji.
Będziesz zarządzać procesem zakupów i łańcuchem dostaw.
Wykorzystywać wiedzę o funkcjonowaniu centrów logistycznych i stref wolnocłowych.
Wypełniać dokumentację logistyczną przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania komputerowego.
komputer 1
Tworzyć koncepcję obsługi logistycznej w krajowym i międzynarodowym obrocie towarowym.
Zarządzać procesem wyboru i kontraktowania dostawców usług logistycznych, znając praktyczne aspekty i uwarunkowania rynku TSL.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 460 zł 510 zł
Logistyka w e-commerce
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 460 zł 510 zł
Transport, spedycja, magazynowanie
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 460 zł 510 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać. 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Urszula Wysocka
Mirosław Gumularz
c
Dorota
d
Dorota Narojczyk
dr hab. Piotr Lewandowski
dr Edyta Łyszkowska
Prof. dr hab. Jerzy Bogdanienko
dr Jakub Doński-Lesiuk
dr Urszula Wysocka

Zarządzała lub uczestniczyła w projektach strategii rozwoju, tworzenia wartości dla klientów i zarządzania ryzykiem. Pracowała w firmach należących do największych grup finansowych na świecie, m.in. w Pekao S.A., Santander Bank Polska (BZWBK S.A.) oraz PZU S.A., a także...

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

dr hab. inż. Mariusz Bednarek

Profesor WSB Warszawa oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Wiceprezes Instytutu Industry 4.0. Posiada wiele lat doświadczenia jako doradca biznesowy oraz profesor  tytularny i „visiting” Uniwersytetów i Szkół Wyższych polskich, meksykańskich, kanadyjskich, amerykańskich i...

Dorota Szczakowska

Odbyła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w dziedzinie: nauki ekonomiczne, w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu. Obecnie jest w trakcie badań i pisania pracy doktorskiej w katedrze Logistyki.

 

Jest praktykiem specjalizującym się w optymalizacji łańcuchów...

Małgorzata Tyszko-Gasik

Absolwentka trzech uczelni wyższych na kierunkach politologia, promocja reklama, zarządzanie -  specjalizacja HR oraz prawo. Absolwentka 4- letnich seminariów doktorskich na kierunku prawo, specjalizacja - prawo karne. W przeszłości czynny uczestnik rynku biznesowego. Obecnie wykładowca...

Dorota Narojczyk

Jest absolwentką Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła matematykę o specjalizacjach matematyka stosowana i matematyka finansowa. Jest wieloletnim pracownikiem Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej i Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, na których wykłada przedmioty...

dr hab. Piotr Lewandowski

W latach 1984–2003 byłem asystentem i adiunktem w Katedrze Prawa Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Odbywał staż na Uniwersytecie w Hamburgu, a następnie doktoryzował się w St. Hughes College of Oxford University. Jest autorem publikacji z zakresu prawnych aspektów ochrony środowiska...

dr Edyta Łyszkowska

Medioznawca, rzecznik prasowy instytutu badawczego AGB Nielsen Media Research zajmującego się elektronicznym pomiarem widowni telewizyjnej. Realizowała projekty, których rezultatem były między innymi publikacje raportów telewizyjnych 2002–2008 czy moda na reality show w telewizji. Jest...

Prof. dr hab. Jerzy Bogdanienko

Specjalizuje się w teorii zarządzania i organizacji, zarządzaniu innowacjami oraz zarządzaniu środowiskowym. Należy do pierwszych polskich ekonomistów, którzy już w latach 80. badali odnawialne źródła energii. Analizował także ekonomiczne aspekty transformacji energetyki,...

dr Jakub Doński-Lesiuk

Doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet Gdański), absolwent stosunków międzynarodowych (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Ówczesny stypendysta w Eurazjatyckim Uniwersytecie Państwowym w Astanie i Kazachskiej Akademii Transportu i Komunikacji w Ałmaty.

 

Urzędnik służby...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów inżynierskich na kierunku Logistyka możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

Pokój 011
Łabiszyńska 25
pokój 008
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@wsb.warszawa.pl
Tel.: 22 256 23 04

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF