Co zyskujesz, studiując bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB?

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z trzech form: stacjonarnej, niestacjonarnej lub hybrydowej. 
 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu. 
 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy oraz piątki w godzinach popołudniowych.

W odpowiedzi na potrzeby naszych studentów i kandydatów cześć zajęć (głównie wykłady) będziemy realizować online, przy użyciu platformy Teams. Każdy student dotrzymuje bezpłatny dostęp do narzędzi Microsoft 365 oraz wsparcie szkoleniowe i techniczne.

x

Możesz też wybrać najnowszą formę, czyli hybrydową. Studia hybrydowe realizowane w formule popołudniowo-zaocznej są nowością w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Na czym polega? Jest to połączenie zajęć online, realizowanych poprzez platformę edukacyjną Teams z tradycyjnymi zajęciami w salach wykładowych. Zajęcia odbywają się w wybrane dni w ciągu tygodnia. Ograniczona liczba dojazdów na uczelnię to oszczędność czasu i pieniędzy. Równocześnie, dzięki zajęciom w salach, zachowujesz prawdziwy kontakt z wykładowcami oraz innymi studentami. 

 

W celu wyboru tej formy studiów podczas zapisu online na studia, w polu Specjalność wybierz interesującą Cię specjalność z rozszerzeniem  - studia hybrydowe, np. kierunek Bezpieczeństwo - specjalność: Kryminologia i kryminalistyka - Studia Hybrydowe.

Studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne przygotują Ciebie do pracy w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa. Zdobędziesz dyplom dający szansę stabilnego i pewnego zatrudnienia w jednostkach administracji rządowej i samorządowej a także w wojsku i służbach mundurowych takich jak policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Celna, ABW, CBA oraz wszelkiego rodzaju strażach i inspekcjach.

Zajęcia prowadzone są przez praktyków. Na zajęciach spotkasz przedstawicieli armii, byłych i aktywnych funkcjonariuszy służb mundurowych, prawników, dyplomatów i naukowców, którzy na bazie własnego doświadczenia wprowadzą Cię w tematykę bezpieczeństwa.

Nauczysz się rozpoznawać, analizować i zwalczać zagrożenia bezpieczeństwa, związane z działalnością człowieka (taką jak przestępczość czy terroryzm) lub z katastrofami naturalnymi (jak np. klęski żywiołowe).

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek dla osób chcących pracować w służbach mundurowych, potrafiących wdrażać niestandardowe rozwiązania problemów, racjonalnie funkcjonować w sytuacjach stresowych.

Cechy kierunku:

Uścisk dłoni
Kompetencje poszukiwane na rynku pracy
4 specjalności do wyboru
Przewaga zajęć praktycznych
Organizacja
Współpraca ze służbami mundurowymi

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 30 września
czesne już od
330 zł
305 zł
miesięcznie

Zapisując się do 30 września, zyskujesz: 

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej.

Twoja zniżka w czesnym wyniesie 800 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

dr Grzegorz Mathea

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedyś kojarzyło się z wojną i pokojem – dziś bezpieczeństwo ma coraz szersze znaczenie: polityczne, militarne, społeczne, gospodarcze, ekologiczne czy informacyjne. Dotyczy niemal każdej dziedziny naszego życia od skali globalnej po bezpieczeństwo wewnętrzne. Dlatego absolwenci tego kierunku są poszukiwani na rynku jako funkcjonariusze służb mundurowych, ale również jako analitycy, specjaliści od zarządzania kryzysowego, ochrony danych osobowych czy BHP.

dr Grzegorz Mathea

Prodziekan WSB Warszawa

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zdobędziesz wiedzę o pladze XXI w., terroryzmie, i sposobach jego zwalczania i ograniczania.
Przygotujesz się do pracy w perspektywicznym sektorze ochrony osób, mienia, obiektów i obszarów.
Poznasz rolę i zadania inspektora Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, przygotujesz się do prowadzenia inspekcji i szkoleń w tym zakresie
Przygotujesz się do pracy i służby w instytucjach bezpieczeństwa o profilu analitycznym: wywiadzie, kontrwywiadzie, agencjach i służbach bezpieczeństwa.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Niestacjonarne Stacjonarne
od 355 zł 380 zł
od 355 zł 380 zł
Funkcjonariusz służb mundurowych
Niestacjonarne Stacjonarne
od 355 zł 380 zł
Kryminologia i kryminalistyka
Niestacjonarne Stacjonarne
od 355 zł 380 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Agata Kleczkowska
Artur Kwasek
Karol Kostrzębski
Kinga Krupcała
dr Grzegorz Mathea
Marek Nadolski
Marek Ruszczak
dr hab. Zbigniew Sabak
dr Barbara Drapikowska
dr Kamila Pawłowska
dr Agata Kleczkowska

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie oraz adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie. Specjalizuje się w prawie międzynarodowym publicznym.

 

Brała udział w kilku projektach badawczych, w tym m.in....

dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki...

dr Karol Kostrzębski

Absolwent i długoletni pracownik Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, niemcoznawca, politolog, dziennikarz. Przez wiele lat zajmował się naukowo zagadnieniami ekstremizmów politycznych (m.in. doktorat na temat ugrupowań skrajnej prawicy w...

dr Kinga Krupcała

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o obronności, w specjalności zarządzanie instytucjami publicznymi. Nauczyciel akademicki z doświadczeniem biznesowym i administracyjnym, adiunkt Politechniki Bydgoskiej, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie oraz wieloletni wykładowca...

dr Grzegorz Mathea

Doktor nauk o bezpieczeństwie, prodziekan i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, przewodniczący Rady Akademickiej uczelni. Dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem, prowadził zajęcia m.in. w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Instytucie Nauk o...

dr Marek Nadolski

Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim. W połowie lat dziewięćdziesiątych ub. wieku zastępca dyrektora Instytutu Nauk Politycznych UW ds. dydaktycznych, w latach 1995-2007 współorganizator i prodziekan Wydziału Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku, od 1992 r....

dr Marek Ruszczak

Doktor nauk wojskowych, mgr inż. cybernetyk, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Doktorat obronił w Akademii Sztabu Generalnego WP. Długoletni oficer w Sztabie Generalnym WP i innych Instytucjach Centralnych MON. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w szkolnictwie wyższym...

dr hab. Zbigniew Sabak

Doktor habilitowany w dziedzinie nauk społecznych, dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie. Członek Zespołu nr 5 „Bezpieczeństwo i Rozwój Człowieka”, Komitet Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  stały publicysta czasopisma „Sprawy...

dr Barbara Drapikowska

Absolwentka socjologii, bezpieczeństwa narodowego, zarządzania i dowodzenia oraz psychologii społecznej. Ekspert w zakresie służby wojskowej kobiet. Autorka szeregu publikacji dotyczących psychospołecznych aspektów bezpieczeństwa.

dr Kamila Pawłowska

Psycholog pracy, organizacji i zarządzania, socjolog, doradca zawodowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w realizacji usług szkoleniowo-doradczych oraz projektów społecznych i rozwojowych. Od wielu lat współpracuje z uczelniami jako wykładowca akademicki przedmiotów dot.: rynku pracy,...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

Łabiszyńska 25
pokój 008
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@wsb.warszawa.pl
Tel.: 22 256 23 04
Infolinia: 22 123 96 58

Godziny otwarcia:
  • pn: 10:00-18:00
  • wt: 09:00-16:00
  • śr-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF