Jak założyć konto czytelnika w bibliotece? 

Wszystkie osoby, które chcą zapisać się do biblioteki powinny zapoznać się z Regulaminem Biblioteki, a następnie zgłosić osobiście do biblioteki z aktualną legitymacją studencką (słuchacze SP oraz wykładowcy z dowodem osobistym). Bibliotekarz dopełni wszelkich formalności i założy konto czytelnika. Godziny pracy biblioteki znajdziesz tutaj.

Jak aktywować wirtualne konto czytelnika?

Zapisując się do biblioteki student otrzymuje na swój adres e-mail link z kodem aktywującym konto w katalogu online, który umożliwi dokonanie rejestracji. W momencie rejestracji czytelnik musi wpisać: nazwę użytkownika (nazwą użytkownika może być dowolne słowo), hasło (min. 8 znaków, w tym: duża litera i cyfra) oraz kod aktywujący konto.

 

Po dokonaniu rejestracji czytelnik może się od razu zalogować wpisując wybraną przez siebie nazwę użytkownika oraz hasło w formularzu logowania i… może już zacząć wypożyczać książki.

Jak wypożyczyć książkę?

  • Wyszukaj potrzebną książkę w katalogu. Zrób to samodzielnie lub poproś bibliotekarkę.
  • Podejdź do regału kierując się napisami z nazwami i numerami działów, wybierz potrzebne książki i podejdź z nimi do dyżurującej bibliotekarki.
  • Regulamin.

Z czego możesz korzystać w czytelni?

W czytelni zgromadziliśmy zbiory, z których możesz skorzystać na miejscu. Jeśli chcesz uczyć się w domu masz możliwość skserowania (fotografowania) potrzebnej literatury.

Znajdziesz u nas:

  • encyklopedie i słowniki
  • podstawowe podręczniki 
  • czasopisma i gazety.

Przed wypożyczeniem książek do skserowania poprosimy Cię o pozostawienie legitymacji studenckiej.

Opłata biblioteczna

Korzystanie z biblioteki przez studentów jest bezpłatne. W wypadku przetrzymania książek (nieoddania ich w określonym przy wypożyczeniu terminie) naliczana jest opłata biblioteczna. Opłatę biblioteczną należy wpłacić na konto:

 

BNP Paribas Bank Polska SA 81 1750 1019 0000 0000 4115 8786

W tytule przelewu należy wpisać: opłata za przetrzymanie, imię i nazwisko, nr albumu.

Katalog biblioteczny

Wyszukuj, rezerwuj i wypożyczaj książki za pośrednictwem elektronicznego katalogu zbiorów bibliotecznych. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi Ci dostęp do zbiorów naszej biblioteki. Poniżej prezentujemy krótką  instrukcję, jak z powodzeniem zalogować się i zamówić książki.

 

Jak zamawiać i rezerwować książki przez Internet?

Laptop
KROK 1.

Przejdź do strony katalogu bibliotecznego i zaloguj się do swojego wirtualnego konta bibliotecznego – link aktywacyjny został nadany podczas pierwszej rejestracji do biblioteki.

Książki
KROK 2.

Wejdź w opcję "Szukaj" gdzie będziesz miał możliwość wyszukiwania książek m.in. poprzez autora, tytuł lub hasło przedmiotowe. Zaznacz pozycję, która Cię interesuje i sprawdź jej dostępność a następnie kliknij na przycisk "Rezerwuj” znajdujący się na dole po prawej stronie okna. Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz na swój adres mailowy i masz 7 dni na jej odbiór w bibliotece.