Czas na pracę, czas na studia, czas na życie.

Nasze studia przygotowaliśmy dla osób, które aktywnie łączą pracę zawodową, naukę na uczelni wyższej i życie rodzinne. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w soboty i niedziele średnio co dwa tygodnie, zaś na studiach stacjonarnych 3-4 razy w tygodniu. Staramy się, aby okienek było jak najmniej!

Zdobywaj przydatne umiejętności.
 
To, czego się uczysz, wykorzystujesz w pracy. Ofertę kierunków i specjalności tworzymy na podstawie potrzeb rynku pracy, a programy kształcenia konsultują eksperci zatrudnieni w danej branży. Dobrze wiemy o tym, jakie umiejętności musi nauczyć się student, aby w przyszłości zdobyć wymarzone stanowisko. Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem projektów case studies mających formę warsztatową, na których rozwiązujesz realne problemy występujące w firmach. W ten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli pracodawcy i aktywnie przyswajasz wiedzę.

Jeśli wybierzesz Wyższą Szkołę Bankową będziesz w stanie łatwiej pogodzić studia z pracą dzięki programom dopasowanym do życia ludzi aktywnych zawodowo.

Bardzo ważna jest dla nas opinia studentów i absolwentów wszystkich szkół wchodzących w skład grupy WSB. Co roku w Badaniu Atrybutów Marki (BAM) prosimy o informację, co podoba się studentom, a co jeszcze wymaga poprawy. Pytamy między innymi o zdanie na temat programu studiów, organizacji zajęć, a także o satysfakcję z pracy po uzyskaniu dyplomu. Ankietę przekazujemy również przedstawicielom firm. Sprawdzamy, czy nasi absolwenci mają umiejętności, które są pożądane na rynku pracy. Wszystkie odpowiedzi z ankiet analizujemy, a wnioski z nich pomagają nam jeszcze bardziej dopasować naszą ofertę do potrzeb studentów i pracodawców.

Ofertę studiów tworzymy dla osób pracujących w wielu branżach, w różnym wieku i zainteresowanych różnymi tematami, jednak zawsze opieramy się na badaniach i zapotrzebowaniu rynku pracy. Programy kształcenia w całej grupie WSB powstają po konsultacjach z ekspertami z branż, pracującymi dla liderów biznesowych. Oni wiedzą najlepiej, jakich umiejętności i wiadomości potrzebują w swoich firmach i czym powinien charakteryzować się kandydat na stanowisko specjalistyczne i osoba starająca się o awans.