x

Wirtualne warsztaty

Od lat warsztaty w szkołach średnich prowadzą nasi studenci - Drużyna WSB Merito. 

W tym roku wizyty na żywo są utrudnione, dlatego udostępniamy realizowane tematy w formie warsztatów wideo.

Jak to działa?

Wystarczy udostępnić w ramach lekcji jeden z naszych filmów, a uczniowie dostaną dawkę wiedzy i ćwiczeń do wykonania. Pokażemy uczniom jak napisać dobre CV oraz jak „zabłysnąć” w czasie egzaminu ustnego lub rozmowy o pracę. Podamy praktyczne rady na opanowanie tremy w czasie wystąpień publicznych oraz podpowiemy, jak budować dobre relacje w Internecie. Nie zapomnimy także o warsztatach ze wzmacniania kreatywności wśród uczniów, która jest podstawą skutecznego działania i odnoszenia sukcesów.

Lista dostępnych warsztatów:

Warsztat 1. CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić?
 

Zdecydowana większość uczniów prędzej czy później wejdzie na rynek pracy, niektórzy zaczną ją już w przyszłym roku wraz z rozpoczęciem studiów, a i na pewno znajdą się uczniowie, którzy proces zarabiania na własne konto już zaczęli. Umiejętność wyróżnienia się w procesie rekrutacji daje znaczącą przewagę nad innymi dlatego celem warsztatu jest omówienie wybranych elementów CV, rozmowy kwalifikacyjnej oraz wizerunku w Internecie. Uczniowie po warsztacie będą wiedzieć, jak na początku swojej kariery zawodowej wyróżnić się spośród innych kandydatów w tych trzech obszarach.

 

W programie:

  • CV – przeżytek czy przyszłość? Podstawowe błędy popełniane w CV - wybór zdjęcia, błędy językowe, wypełnianie rubryki „zainteresowania”, itp.
  • Wizerunek w Internecie - gdzie szuka informacji przyszły pracodawca (Facebook, LinkedIn, Google etc.) oraz jak i po co dbać o wizerunek w wirtualnej rzeczywistości.
  • Rozmowa kwalifikacyjna – trzy elementy, dzięki którym można się wyróżnić.

OBEJRZYJ NAGRANIE

Warsztat 2. Netykieta – jak budować dobre relacje w Internecie?
 

Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu osobistym i zawodowym. Wysokie kompetencje informatyczne w obszarze skutecznego porozumiewania się są i będą 
kluczowe tak w biznesie (w marketingu, mediach społecznościowych, komunikacji z klientami), jak również w budowaniu wizerunku i marki osobistej. Podczas warsztatu zostaną omówione zasady poprawnego zachowywania się w przestrzeni internetowej oraz przećwiczone sposoby reagowania na agresję czy hejt. 

 

W programie:

  • Zagrożenia w sieci – źródła i mechanizmy zagrożeń w komunikacji przez Internet.
  • Czym jest netykieta? Definicja, omówienie zasad poprawnego zachowania w komunikacji mailowej oraz w mediach społecznościowych.
  • Jak budować dobre relacje w Internecie? Komunikacja, która sprzyja budowaniu relacji i łagodzeniu konfliktów.

OBEJRZYJ NAGRANIE

Warsztat 3. Kreatywność – jak wzmacniać swój potencjał?
 

Inicjatywa, przedsiębiorczość, innowacja – to podstawa skutecznego działania i sukcesu w biznesie oraz życiu osobistym i społecznym. Co się za tym kryje? Między innymi zdolność twórczego myślenia i działania. Zatem czym jest kreatywność i jak ją kształtować? Uczestnicy znajdą odpowiedź na te pytania podczas warsztatu. Dowiedzą się, dlaczego warto rozwijać własną twórczość i nauczą się, jak to robić na co dzień.

 

W programie:

  • Czym jest kreatywność? Definicja, przykłady, elementy twórczego myślenia.
  • Kiedy warto być twórczym? Czy kreatywność jest zawsze lepsza niż działanie szablonowe? Dyskusja.
  • Jak rozwijać własną kreatywność? Ćwiczenia praktyczne oraz wskazówki do kształtowania twórczego myślenia i działania.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

Warsztat 4. Wystąpienia publiczne - jak się nie dać tremie?
 

Bez wątpienia jedną z kluczowych umiejętności  w życiu społecznym i zawodowym jest umiejętność oddziaływania na innych poprzez skuteczne prezentacje i wystąpienia  publiczne. Nabycie wprawy w mówieniu do innych wraz z opanowaniem tremy daje nam duże możliwości. 

Podczas warsztatu uczniowie dowiedzą się, jak się przygotować i jak panować nad mową ciała, aby trema była czynnikiem mobilizującym, a nie dezorganizującym wystąpienie.

 

W programie:

  • Przygotowanie – kluczowe pytania (do kogo, po co, o czym, jak mówić?) oraz podstawowa struktura wystąpienia (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).
  • Wystąpienie – elementy mowy ciała (postawa, mimika, gestykulacja, kontakt wzrokowy), co robić, a czego unikać, aby dobrze wypaść przed słuchaczami.
  • Opanowanie tremy – czego się boimy i co zrobić, aby bać się mniej; przygotowanie i trening jako skuteczne metody niwelujące niepotrzebny stres.

OBEJRZYJ NAGRANIE

mikrofon

Dodatkowe informacje:

Materiał do warsztatów powstał we współpracy z psychologami i trenerami, dlatego ich merytoryka jest dostosowana do potrzeb i poziomu uczniów szkół średnich. Poruszane tematy zostały opracowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane w czasie wcześniejszych edycji warsztatów, przez samych uczniów.


Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, żeby realizowany program spełnił swoje cele i przyczynił się do rozwoju Państwa uczniów.