Kierunkowsk@z

Kierunkowsk@z to cykl otwartych bezpłatnych spotkań dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli, w trakcie których wykładowcy WSB oraz partnerzy biznesowi uczelni dzielą się swoją wiedzą. 

 

Poruszymy obszary tematyczne bliskie młodzieży i uzupełniające wiedzę zdobywaną podczas lekcji. Będziemy wspólnie szlifować kompetencje miękkie oraz przekazywać informacje związane z wejściem młodych ludzi na rynek pracy.  

kierunkowskaz

Udział w tych warsztatach to wyjątkowa możliwość spotkania wykładowców Wyższej Szkoły Bankowej, którzy na co dzień nie tylko pracują ze studentami, ale też sprawdzają swoje kompetencje w biznesie. Pobyt w murach uczelni pozwoli młodzieży jeszcze przed maturą poczuć klimat życia studenckiego. 

 

Wykłady odbywają się w budynku WSB Warszawa, przy ul. Łabiszyńskiej 25, w poniedziałki.

 

W pozostałe dni proponujemy Państwu spotkania w Państwa szkole (na terenie Warszawy lub w miejscowościach sąsiadujących).

 

W przypadku nauczania zdalnego w szkołach zaplanujemy spotkania w formule online. 

Proponowane obszary tematyczne warsztatów

  • komunikacja i wystąpienia publiczne
  • zarządzanie stresem
  • przedsiębiorczość i zarządzanie
  • psychologia w biznesie
  • rachunkowość i finanse
  • CV i rozmowa rekrutacyjna
  • cyberbezpieczeństwo
  • kryminalistyka
  • nowe technologie

 

Spotkania w dopasowanym do szkoły terminie i tematyce, organizujemy dla grup powyżej 50 osób.  

Palec

Umów swoją szkołę

Ostatnie wykłady dla uczniów

Jak dobrze wypaść na prezentacji w szkole i na studiach, w czasie występu przed publicznością, czy ustnego egzaminu?

 

Zarówno podczas nauki w szkole, jak i w czasie studiów, czekają nas prezentacje projektów, egzaminy ustne i prelekcje. Kiedy idziemy do pracy, również mamy spotkania sprzedażowe, pokazy i szkolenia. Wszędzie tam mówimy publicznie – choć nie każdy czuje się pewnie w takiej sytuacji. Kluczem do pewności jest WIEDZA, jak mówić, by utrzymać uwagę słuchaczy oraz jak sprawić, by ocenili nas pozytywnie… bo przecież o to chodzi, prawda?  Dlaczego Twoim przyjacielem jest długopis ze skuwką? Dlaczego najlepszy „spontan” to ten dobrze przygotowany? I z jakiego powodu należy unikać schodów?   

 

Prowadząca: Agnieszka Nowakowska – wykładowczyni WSB w Warszawie, praktyk komunikacji, PR i wizerunku.

Czy licealiści mają markę własną? Tak! Dowiedz się czym jest i jak ją budować

 

Kiedy zacząć budować markę własną (i dlaczego już w liceum), dlaczego wybór odpowiednich przedmiotów maturalnych jest ważny (ale każdy ma prawo do planu B)? Co to znaczy: działaj strategicznie? Dlaczego warto łączyć naukę z praktyką już na studiach, a także: co to jest SWOT i do czego służy? Co to NAPRAWDĘ znaczy dobry wizerunek, a także jak planować drogę zawodową w szkole średniej i na studiach. Praktyczne narzędzia i dużo konkretów.

 

Prowadząca: Agnieszka Nowakowska – wykładowczyni WSB w Warszawie, praktyk komunikacji, PR i wizerunku.  

Czy wiesz, że pierwsze wrażenie ma ogromne znacznie? Dowiedz się jak nie zrobić fall startu

 

Czyli: jak wykorzystać pierwsze wrażenie do budowania swojej przewagi? Jak osiągać sukcesy w biznesie…ale najpierw podczas ustnej matury i na egzaminach. Dlaczego mamy tylko KILKA SEKUND na to, by zyskać uwagę rozmówcy? Co ma instynkt zwierzęcy do obrony pracy licencjackiej lub rozmowy o pracę? Jak wytrzymać wzrok egzaminatora przez 10 min, nie mrugnąwszy okiem? I przede wszystkim – jak ze spójnej, zaplanowanej komunikacji zrobić swój atut.   

 

Prowadząca: Agnieszka Nowakowska – wykładowczyni WSB w Warszawie, praktyk komunikacji, PR i wizerunku.  

Savior vivre na egzaminach, studiach wyższych – i w biznesie

 

 Savoir vivre to nie teoria rodem z serialu kostiumowego. To narzędzie, dzięki któremu już na początku kariery można być krok przed innymi. Wykład, podczas którego uczestnicy otrzymają pokaźną paczkę konkretnych wskazówek, jakich już nie zapomną. Jak poprawnie witać się z profesorem lub szefem? Jak napisać maila i czy można „witać i pozdrawiać”? Kto pierwszy wchodzi na spotkanie i jak uniknąć efektu „spóźnionego kinomana”? Konkretne rady, które działają sprawnie jak szwajcarski scyzoryk.  

 

Prowadząca: Agnieszka Nowakowska – wykładowczyni WSB w Warszawie, praktyk komunikacji, PR i wizerunku.