Partnerzy biznesowi

Nawiązujemy nowe kontakty biznesowe i podtrzymujemy te już istniejące. Aktywna współpraca z regionalnymi i międzynarodowymi pracodawcami jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu nasi studenci zdobywają wiedzę i umiejętności zgodne z obecnymi standardami, dostosowane do rynku pracy.

Firmy i instytucje są dla nas partnerami na wielu płaszczyznach. Mają wpływ na programy studiów i praktyk, dzięki czemu dopasowujemy je do potrzeb rynku. Przedstawiciele firm i przedsiębiorcy prowadzą zajęcia z przedmiotów specjalnościowych, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem z różnych branż. To również okazja do omówienia różnych pomysłów na biznes.

Praktyczna wiedza

Studenci biorą udział w wizytach studyjnych, podczas których podglądają, w jaki sposób funkcjonują poszczególne działy firmy. Uczestniczą w wykładach gościnnych, które prowadzą przedstawiciele partnerów biznesowych WSB. W ich trakcie prowadzący mówią o specyfice danej branży, prezentują obszar działalności i opowiadają o wdrażanych innowacjach.
Dzięki partnerstwu biznesowemu nasi studenci mogą również skorzystać z oferowanych przez Biuro Praktyk propozycji staży, praktyk i pracy, a na targach pracy spotkać przedstawicieli pracodawców i porozmawiać o ich oczekiwaniach i ofertach.