Wasza uczelnia jest już przygotowana do profesjonalnej realizacji zajęć w nadchodzącym semestrze na każdym kierunku studiów. Podjęliśmy decyzje o tym, że rok akademicki rozpoczniemy zajęciami, które będą prowadzone w tradycyjnej formie w budynku uczelni.

 

Co oznacza, w praktyce?

Spotkamy się na zajęciach w budynkach uczelni. Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne.

 

Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo, dlatego, będziemy obserwować rozwój epidemii i reagować na zalecenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. W razie zwiększenia zagrożenia epidemicznego Uczelnia jest przygotowana do realizacji części lub wszystkich zajęć w formie zdalnej, tak jak w zeszłym semestrze. 

 

Co oznacza, że zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym?

  • W wypadku całkowitego przejścia na tryb zdalny, na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z kolegami i wykładowcami za pomocą MS Teams. Jest to najnowocześniejsza platforma Microsoftu, którą wdrożyliśmy na naszej uczelni od tego roku akademickiego. Każdy student i wykładowca zostanie szczegółowo przeszkolony z jego działania. Platforma pozwala na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Więcej o korzyściach płynących z wykorzystywania platformy przeczytasz na stronie Naukę wspieramy technologią. 
  • Program studiów realizujesz dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie. 

 

Bez względu na formę kształcenia, jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

 

  • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak: Teams, Outlook, Word, Power Point, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych.
  • Wiele uczelnianych spraw załatwisz dzięki Extranetowi. Tutaj sprawdzisz swoje oceny z całego okresu studiów, godziny konsultacji u wykładowców, harmonogram i plan swoich zajęć oraz wiele innych tematów studenckich.

 

Zobacz, jak dokładnie wyglądać będzie kształcenie na:

Czytaj więcej