Czy doczekaliśmy czasów, w których maszyny współrządzą liberalnymi demokracjami? Czy są dla nas zagrożeniem czy szansą?
Czy wraz z zyskaniem wszelkich dobrodziejstw Internetu straciliśmy też wolność wyboru, prawa dostępu do informacji, prywatność, wolność słowa? Dokąd jako ludzkość zmierzamy?

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie zaprasza na debatę  "Władza algorytmów. Nasze cyfrowe portrety, które rządzą światem", która odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18:00  w Centrum Konferencyjnym  Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa.


Gościem specjalnym będzie Michał Kosiński - polski psycholog społeczny i data scientist, zajmujący się badaniem ludzi poprzez pozostawiane przez nich cyfrowe ślady. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie Stanforda i jednym z  czołowych specjalistów w dziedzinie psychometrii.

 

Żyjemy w czasach Internetu i wszechobecnych algorytmów. To, co jeszcze do niedawna wydawało się jedynie fikcją i co stworzone zostało by ułatwić nam odbiór treści dostosowanych do naszych zainteresowań, dziś rządzi naszym światem. Każda informacja, którą pozostawiamy w sieci, każde słowo, każdy ruch śledzony jest przez miliony algorytmów, które tworzą nasz cyfrowy portret, decydują o tym, co widzimy, z kim się komunikujemy, co czytamy i jakie decyzje podejmujemy.

Spotkanie poprowadzi dr Maciej Kawecki Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej, adwokat, koordynator prac nad reformą ochrony danych osobowych oraz dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji w latach 2016-2019.

 

Wstęp wolny.

Wymagana jest rejestracja - formularz 

 

  • Kiedy? 18 grudnia 2019, 18:00-20:00.
  • Gdzie? Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa.
Czytaj więcej