Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie zaprasza na pierwszą konferencję #CyberWSB, której celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych oraz szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwie. Szacuje się, że średnio około 8 proc. wniosków o kredyt czy pożyczkę składanych w instytucjach finansowych w całym kraju to próby wyłudzenia. Część wniosków bazuje na skradzionej tożsamości prawdziwej osoby, inne to próby wyłudzenia na fikcyjną tożsamość.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. 

Jednym z prelegentów jest Niebezpiecznik.pl (adres; ul. Armii Krajowej 12/64, 30-150 Kraków), który w pełni odpowiada za sposób wykonania swojej prelekcji, w tym za działania demonstracyjne wykonywane na ochotnikach podczas tej prelekcji."

 

Termin i miejsce:

25 września (środa), godz. 17:30 - 21:30

Atrium Tower, al. Jana Pawła II 25, Warszawa

 

 

Dr Maciej Kawecki - dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, koordynator reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.

,,Kradzież tożsamości – największe wyzwania nowego systemu ochrony danych osobowych."

Firmy pożyczkowe i banki stosują dziś zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalające na wczesne wykrycie prób wyłudzenia — np. aplikacje, które potrafią sprawdzić, czy tożsamość jest prawdziwa. Są też algorytmy, które mogą ocenić, czy głos klienta z rozmowy telefonicznej nie był wykorzystany wcześniej przy okazji wniosku o pożyczkę innej osoby. Jeszcze inną formą potwierdzenia tożsamości jest wideo-weryfikacja. Tylko w 2018 r. stwierdzono prawie 2,5 tys. przypadków kradzieży tożsamości. Jednocześnie w dniu 14 września br. wchodzą w życie bardzo duże zmiany sektora bankowego, których zasadniczym zadaniem jest wyeliminowanie zjawiska oszustw w tym obszarze w tym wynikających z kradzieży tożsamości. Powyższe jest okazją do odpowiedzenia sobie na pytania o tym jakie wyzwania nowej technologii stawia ciągły wzrost skali oszustw jakimi jest kradzież tożsamości.

 

Niebezpiecznik.pl -  największy polski serwis internetowy, zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym i promowaniem bezpiecznego korzystania z Internetu.

,,Jak ukradliśmy 13 milionów PLN polskim firmom - case study."

Ataki socjotechniczne mocno różnią się od klasycznych włamań komputerowych, a niestety coraz częściej dotyczą polskich firm. Kiedy celem ataku są ludzie, nigdy nie wiadomo, jak zareagują. Pracownicy muszą być gotowi na wszystko i błyskawicznie podejmować decyzje. Nie ma czasu by ofiary konsultowały polityki bezpieczeństwa, a pomóc może im tylko zdrowy rozsądek. Niestety, w stresie i zmęczeniu, nie zawsze wszystko działa tak, jak powinno...W ramach prelekcji zaprezentują kulisy ataków socjotechnicznych przeprowadzonych przez zespół bezpieczeństwa Niebezpiecznik.pl w latach 2014-2019 w kilku polskich firmach z różnych branż. Wykład jest DO BÓLU PRAKTYCZNY i bazuje na realnych przypadkach. Prezentujemy rzeczywiste zrzuty ekranów z e-maili, jakimi na nasze "zaczepki" odpowiadali pracownicy firmy-ofiary.

 

#CyberWSB

17:00 - 17:30 - późna rejestracja uczestników 

17:30 - 19:00 Kradzież tożsamości – największe wyzwania nowego systemu ochrony danych osobowych. dr Maciej Kawecki

19:00 - 21:00 Jak ukradliśmy 13 milionów PLN polskim firmom - case study. Niebezpiecznik.pl

21:00 - 21:30 - panel dyskusyjny z udziałem uczestników warsztatów

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Trakul, specjalista ds. PR i mediów społecznościowych

spotkaniazpraktykami@wsb.warszawa.pl

 

 

Czytaj więcej