Każdego roku przygotowujemy działania kierowane do szkół ponadgimnazjalnych, które obejmują uczniów oraz grono pedagogiczne.  

Ich celem jest przede wszystkim wspomaganie programu nauczania w szkołach, w szczególności kształtowanie umiejętności miękkich przydatnych na egzaminie maturalnym, działania związane z kształceniem w językach obcych, promowaniem postaw przedsiębiorczych, określanie predyspozycji zawodowych oraz prezentacja profilu edukacyjnego Uczelni.

INICJATYWY

Inicjatywy kierowanych do szkół ponadgimnazjalnych obejmują:

  • bezpłatne warsztaty i wykłady - każdego roku uczniowie szkół średnich mogą wziąć udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach organizowanych przez WSB oraz partnerów Uczelni pod nazwą: „Kierunkowsk@z”. Jest to cykl otwartych spotkań dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli w trakcie, których wykładowcy WSB oraz partnerzy biznesowi uczelni podzielą się swoją wiedzą. Po zarejestrowania do dyspozycji są gotowe nagrania jak również planowane spotkania na żywo. Tegoroczna edycja jest realizowana w sposób zdalny i jest podzielona na dwa moduły: dla uczniów i dla nauczycieli i rodziców. 
    Aktualny program i formularz zapisów znajdują się TUTAJ.
  • warsztaty w siedzibach szkół  - wizyty w szkołach realizowane przez studentów i absolwentów WSB, które poruszają ważne i interesujące młodych ludzi tematy jak: CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić? Cyberprzemoc – jak się chronić? Bloger, vloger, influencer – zawód czy hobby? Wystąpienia publiczne - jak się nie dać tremie?
    UWAGA: Ze względu na sytuację epidemiczną warsztaty stacjonarne w szkołach zostały zawieszone do odwołania!
  • wydarzenia dla maturzystów - zbliżająca się matura to niejedyny powód, aby skorzystać z zasobów edukacyjnych WSB. Dla Waszych uczniów przygotowaliśmy zestaw aktywności, które pomogą w zdaniu egzaminu, TUTAJ  więcej o przygotowanych materiałach.
  • kierunek rozwoju: platforma internetowa - projekt skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie dzięki zalogowaniu się na platformę mogą wypełnić test predyspozycji zawodowych oraz wyboru ścieżki edukacyjnej, który został przygotowany przez psychologów i doradców edukacyjnych. Nauczyciel otrzymuje bezpłatne narzędzie do przeprowadzania testu predyspozycji zawodowych wśród swoich uczniów, co z kolei ułatwi rozliczenie się z obowiązku nakładanego przez MNiSW
  • Tydzień Mózgu – warsztaty online – w 2021 r. zatytułowane jako: "Pospandemiczny krajobraz i jego dylematy", został zrealizowany w sposób zdalny. Wśród warsztatów poruszyliśmy m.in. następujące tematy: Mózg nie sługa. Dlaczego tak ciężko jest zmieniać nawyki; Reklama w mózgu Rozmowa o tym, jak nasz własny mózg prowadzi nas na manowce; Wpływ aromaterapii na funkcje mózgu; Miłość w czasach zarazy. Czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie i mózgu, ale boicie się o to zapytać. 

Nawiąż współpracę:

Skontaktuj się z nami. Jeśli jesteś zainteresowany: