Opis kierunku

Proponujemy Państwu studia, które w sposób kompleksowy przygotowują do realizacji zadań oświatowych przez jednostki samorządu terytorialnego. 
Bogaty program gwarantuje poznanie najistotniejszych zagadnień z zakresu funkcjonowania przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, a dobór doświadczonej kadry pozwoli na rozwinięcie kluczowych umiejętności w zakresie zarządzania oświatą samorządową.
 

Co zyskujesz?

  • Kompleksową wiedzę z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy, finansowania oświaty oraz innych dziedzin, niezbędną do podejmowania istotnych decyzji na poziomie oświaty samorządowej.
  • Szeroki zakres praktycznych umiejętności prowadzenia nadzoru administracyjnego nad działalnością szkół i placówek oświatowych.
  • Możliwość wymiany doświadczeń i konsultacji z ekspertami oświaty samorządowej.
  • Możliwość uzyskania Certyfikatu Audytora Wewnętrznego Systemu  Zarządzania Jakością  w usługach edukacyjnych ISO 29990:2010, wydanego przez TÜV SÜD Polska.

Dla kogo?

Pracownicy urzędów gmin, miast i powiatów odpowiedzialni za  realizację zadań oświatowych,  a także pracownicy jednostek typu  ZEAS i CUW,  oraz wszyscy zainteresowani oświatą samorządową.

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie oświatą w jednostkach samorządu terytorialnego.

Liczba miesięcy nauki: 10
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Zenon Decyk
Aleksandra Kuźniak
Zenon Decyk

Wicedyrektor w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Absolwent studiów podyplomowych „Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi” oraz "Finanse i fundusze strukturalne UE".  Ekspert w zakresie prawa oświatowego, finansów w oświacie i kontroli zarządczej. Posiada bogate...

Izabela Suckiel

Nauczyciel konsultant ds. kadry kierowniczej i ewaluacji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”,...

Aleksandra Kuźniak

Dyrektorka wydziału oświaty w starostwie powiatowym, kierowniczka referatu oświaty a obecnie dyrektorka centrum usług wspólnych. 
Koordynatorka  wielu projektów edukacyjnych. Ekspertka i edukatora w zakresie zarządzania oświatą we współpracy z wieloma instytucjami, m.in. z Ośrodkiem...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789,+48 538 688 806 +48 539 521 622 +48 664 426 909
Infolinia: 56 6814775

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00-16:00
  • wt: 08:00-17:00
  • śr-cz: 08:00-16:00
  • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF