Opis kierunku

UWAGA!

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na ten kierunek.
Zostaw kontakt, poinformujemy Cię kiedy ruszy nowa rekrutacja.

Dyplom ukończenia studiów podyplomowych na kierunku transport i spedycja uprawniają do zwolnienia z egzaminu państwowego w części teoretycznej i praktycznej osoby chcące uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz rzeczy i Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz osób. Certyfikat jest konieczny do uzyskania licencji na prowadzenie transportu drogowego i/lub spedycji. 

Co zyskujesz?

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do podjęcia działalności zawodowej w transporcie i spedycji oraz rozwój kompetencji wśród osób czynnych zawodowo. Program studiów zawiera zagadnienia, których opanowanie jest niezbędne do uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy oraz certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie osób.

Korzyści

 • Zdobędziesz aktualną wiedzę obejmującą najnowsze uregulowania prawne w transporcie. 

 • Zajęcia prowadzą praktyce, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa oraz którzy kontrolują przedsiębiorstwa transportowe. 
 • Poznasz niuanse, które pozwolą uniknąć błędów w umowach, a przez to ograniczą wysokość kar. 
 • Teorię zmieniliśmy na case study, czyli uczymy na przykładach zaobserwowanych w firmach transportowych. 

 

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do osób, które chcą swoją ścieżkę zawodową związać z transportem drogowym, Zapraszamy absolwentów uczelni wyższych, już po studiach I studia. Doskonalić wiedzę i umiejętności mogą osoby już zajmujące się transportem. Zapraszamy przewoźników, spedytorów, inspektorów transportu drogowego kierowców, którzy chcą otworzyć własną działalność, a także osoby zajmujące się logistyką.

 

 

Opinie

Specjalizuję się w prawie transportowym od 23 lat i wraz z zespołem wiemy, jak przygotować praktycznie do prowadzenia firmy w tej branży. Znamy niuanse prawne, które bardzo ułatwiają pracę. Zatem, jeśli chcesz pracować w transporcie jako osoba zarządzająca transportem to kierunek idealny dla Ciebie. Studia prowadzone są w 100% przez praktyków, którzy na co dzień zarządzają firmami transportowymi lub je kontrolują w ramach Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 11 stycznia
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 15 marca, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki zniżce w opłacie wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz - 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Transport i spedycja. 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Marek Dąbrowski
mgr Adam Lepak
dr Anna Orzeł

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Ukończyła studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku administracja oraz na kierunku prawa. Po ukończeniu studiów pracowała jako doradca w departamencie prawnym. Od 2006 sędzia...

mgr Mariusz Bukowski

Trener szkoleń branżowych z dużym doświadczeniem praktycznym. Ekspert w zakresie ruchu drogowego i transportu drogowego. Specjalizuje się w zagadnieniach:

 • organizacji pracy przedsiębiorstw transportowych,
 • prawie socjalnym dotyczącym kierowców zawodowych,
 • ruchu drogowego w...
mgr Marek Dąbrowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant...

mgr Adam Lepak

Pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. Wykładowca i instruktor zagadnień związanych z transportem drogowym. Doradca ds. bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (ADR). Certyfikat uczestniczenia w specjalistycznym 6-miesięcznym kursie dla...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF