Opis kierunku

Dyplom ukończenia studiów podyplomowych na kierunku transport i spedycja uprawniają do zwolnienia z egzaminu państwowego w części teoretycznej i praktycznej osoby chcące uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz rzeczy i Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz osób. Certyfikat jest konieczny do uzyskania licencji na prowadzenie transportu drogowego i/lub spedycji. 

Co zyskujesz?

Celem studiów jest przygotowanie uczestników do podjęcia działalności zawodowej w transporcie i spedycji oraz rozwój kompetencji wśród osób czynnych zawodowo. Program studiów zawiera zagadnienia, których opanowanie jest niezbędne do uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy oraz certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie osób.

Korzyści

 • Zdobędziesz aktualną wiedzę obejmującą najnowsze uregulowania prawne w transporcie. 

 • Zajęcia prowadzą praktyce, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa oraz którzy kontrolują przedsiębiorstwa transportowe. 
 • Poznasz niuanse, które pozwolą uniknąć błędów w umowach, a przez to ograniczą wysokość kar. 
 • Teorię zmieniliśmy na case study, czyli uczymy na przykładach zaobserwowanych w firmach transportowych. 

 

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do osób, które chcą swoją ścieżkę zawodową związać z transportem drogowym, Zapraszamy absolwentów uczelni wyższych, już po studiach I studia. Doskonalić wiedzę i umiejętności mogą osoby już zajmujące się transportem. Zapraszamy przewoźników, spedytorów, inspektorów transportu drogowego kierowców, którzy chcą otworzyć własną działalność, a także osoby zajmujące się logistyką.

 

 

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Opinie

Specjalizuję się w prawie transportowym od 23 lat i wraz z zespołem wiemy, jak przygotować praktycznie do prowadzenia firmy w tej branży. Znamy niuanse prawne, które bardzo ułatwiają pracę. Zatem, jeśli chcesz pracować w transporcie jako osoba zarządzająca transportem to kierunek idealny dla Ciebie. Studia prowadzone są w 100% przez praktyków, którzy na co dzień zarządzają firmami transportowymi lub je kontrolują w ramach Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.  

do 2 listopada
czesne już od
178 zł
miesięcznie

Zapisując się do 2 listopada, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym odliczane na pierwszym roku studiów 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Transport i spedycja. 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Marek Dąbrowski
mgr Adam Lepak
dr Anna Orzeł

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Ukończyła studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku administracja oraz na kierunku prawa. Po ukończeniu studiów pracowała jako doradca w departamencie prawnym. Od 2006 sędzia...

mgr Mariusz Bukowski

Trener szkoleń branżowych z dużym doświadczeniem praktycznym. Ekspert w zakresie ruchu drogowego i transportu drogowego. Specjalizuje się w zagadnieniach:

 • organizacji pracy przedsiębiorstw transportowych,
 • prawie socjalnym dotyczącym kierowców zawodowych,
 • ruchu drogowego w...
mgr Marek Dąbrowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant...

mgr Adam Lepak

Pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. Wykładowca i instruktor zagadnień związanych z transportem drogowym. Doradca ds. bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (ADR). Certyfikat uczestniczenia w specjalistycznym 6-miesięcznym kursie dla...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789,+48 538 688 806 +48 539 521 622 +48 664 426 909
Infolinia: 56 6814775

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF