Opis kierunku

Program studiów jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. 

Ponadto jest on uniwersalny i kompleksowo przygotowuje do pracy przyszłych nauczycieli zarówno w obszarze psychologiczno-pedagogicznym, jak i metodycznym. Zaproszeni do współpracy wykładowcy to praktycy pracujący w szkołach na różnych poziomach edukacji, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz ośrodków kształcenia nauczycieli. 

Cel studiów

Studia przygotowują do pracy na stanowisku nauczyciela w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz nadają wymagane w tym zakresie kwalifikacje. 

Korzyści

Absolwenci studiów uzyskują świadectwo potwierdzające przygotowanie pedagogiczne dla osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu, stanowiące dowód nabycia kwalifikacji nauczycielskich w rozumieniu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 lipca 2020 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. 
 

Możliwe do nabycia kwalifikacje do nauczania przedmiotu: klasy IV – VIII szkoły podstawowej i/lub szkoła ponadpodstawowa (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa I i II stopnia).
Program studiów jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. 

Dla kogo?

  • Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich / magisterskich, którzy pragną zdobyć kwalifikacje do nauczania w szkołach (poza nauczaniem początkowym i specjalnym) i w innych placówkach oświatowo-wychowawczych.  

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 maja
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 31 maja, zyskujesz 1000 zł

  • 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 

  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 1200 zł

  • 800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 

  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku studia pedagogiczne nadające kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela.

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 420 + 150 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 17
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Agnieszka Muzyczyszyn
Agnieszka Fajfer
mgr Wiesława Kuban
Agnieszka Muzyczyszyn

Absolwentka stosunków międzynarodowych i historii na Uniwersytecie  Mikołaja Kopernika oraz Akademii Trenera Biznesu Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
Doświadczenie zdobyła realizując projekty szkoleniowe we współpracy z kilkoma firmami szkoleniowymi zarówno jako trener, koordynator...

Agnieszka Fajfer

Absolwentka pedagogiki i astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej. Aktualnie pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół problematyki związanej z...

mgr Wiesława Kuban

Nauczyciel dyplomowany z 34 letnim stażem pracy, specjalista w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. i  rozwojowych, ukończone   Studium Nauczycielskie w Toruniu(1982)Studia Magisterskie – Pedagogika UMK Toruń(1997), Podyplomowe Studium Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej...

Klaudia Tolman

Ryśliciel, Trener Myślenia Wizualnego, Sketchnoter, Flipchartowa Czarodziejka, Matka Założycielka społeczności Bazgrzemy.pl.
Spiker TEDxWroclaw („It’s half done when you’ve drawn it”) oraz TEDxSopot („Powrót do marzeń z dzieciństwa poprzez rysunek”), nawraca na rysowanie...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789,+48 538 688 806 +48 539 521 622 +48 664 426 909

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00-16:00
  • wt: 10:00-17:00
  • śr: 08:00-16:00
  • cz: 10:00-16:00
  • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF