Jacek Krzysztof Pęczak

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych z rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Doradca biznesu z 30-letnią praktyką zawodową opartą na współpracy z przeszło 100. firmami. Pracował jako główny księgowy, właściciel biura rachunkowego oraz dyrektor administracyjny i finansowy w polskich spółkach kapitałowych. Realizował projekty wdrożeniowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w polskich firmach. Prowadzi szkolenia w zakresie: rachunkowości, finansów, kadrowo-płacowym, obsługa programu PŁATNIK, arkusza kalkulacyjnego EXCEL,
elementów zarządzania zasobami ludzkimi oraz kierowania zespołem. Posiada praktyczne doświadczenie w budowaniu i modyfikacji struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, budowaniu struktur administracyjnych w organizacji oraz obiegu dokumentów.
Specjalizuje się w projektowaniu wszelkiego rodzaju regulaminów i umów. Łatwo nawiązuje kontakt ze swoimi słuchaczami, jest dobrym oratorem i dowcipnym wykładowcą. Każdy jego wykład jest poparty przykładami z życia polskich firm. Ma za sobą ponad 2.500 godzin wykładów i doradztwa dla różnych odbiorców – od osób
bezrobotnych poprzez absolwentów wyższych uczelni do właścicieli i kadry kierowniczej firm.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie funkcjonowania organizacji pozarządowych i rozliczania dotacji. Prowadził szkolenia dla przedstawicieli ponad stu organizacji pozarządowych w całej Polsce. Prowadził szkolenia w zakresie partnerstwa lokalnego oraz podmiotów ekonomii społecznej. Poza pracą zawodową udziela się społecznie prowadząc z żoną i przyjaciółmi Stowarzyszenie PRZYSTAŃ w Turku.

Marcin Janiak

Radca Prawny
Absolwent Prawa na Uniwersytecie Szczecińskim w Szczecinie oraz Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Aplikację ukończył w poznańskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych.
Specjalizuje się w prawie i postępowaniu cywilnym, prawie gospodarczym, prawie pracy oraz prawie administracyjnym. Dysponuje doświadczeniem w doradztwie na rzecz małych i średnich przedsiębiorców.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw ( PSPP ) oraz Konińskiej Izby Gospodarczej.
Prywatnie szczęśliwy mąż i tata. Maratończyk, mors i motocyklista.

dr. Marcin Pęksyk

Posiada szerokie doświadczenie w wycenie przedsiębiorstw, wycenie aktywów niematerialnych oraz analizie projektów inwestycyjnych obejmujących różnorodne dziedziny, m.in.: przemysł energetyczny, marketing, branża turystyczna. Ponadto specjalizuje się w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania wartością firmy (Value Based Management).
Wyżej wymienione wyceny przeprowadzane były na potrzeby sprawozdawczości finansowej, fuzji i przejęć, fairness opinion, wykupów przymusowych, doradztwa przed-transakcyjnego, restrukturyzacji i reorganizacji. Doradzał wielu klientom specjalizującym się w różnorodnych dziedzinach, takich jak: motoryzacja, biotechnologia, e-marketing, budownictwo, energetyka, farmaceutyka i telekomunikacja. Siedziby wspomnianych klientów ulokowane były w różnych państwach i regionach, m.in. na Węgrzech, Łotwie w Czechach, Niemczech, Holandii, Polsce, Rosji i Wielkiej Brytanii, a także w rejonie Bliskiego Wschodu.
Przez dłuższy czas był związany z globalną firmą American Appraisal z siedzibą w Milwaukee USA, współpracując zarówno z biurami American Appraisal w Wielkiej Brytanii i w Niemczech (2006/2007). W
2009 dołączył do grupy wycen finansowych w American Appraisal Polska. W między czasie pracował w
C.HARTWIG Gdynia S.A. oraz w ENERGA-OPERATOR SA nadzorując procesy przekształceń kapitałowych w grupie.
Był także wykładowcą w Henley Management College w Wielkiej Brytanii oraz pełnił funkcję dyrektora ośrodka badawczego Henley Centre for Value Improvement. Po powrocie do Polski pełnił funkcje
asystenta i wykładowcy w kilku uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim, Szkole Wyższej Prawa i
Dyplomacji, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Okazjonalnie prowadzi zajęcia z
zakresu wyceny aktywów w Henley Business School University of Reading, Szkole Głównej Handlowej w
Warszawie, Wyższej Szkole Bankowej, Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz Krajowej Szkole
Skarbowości. Wspiera Krajową Radę Biegłych Rewidentów w przygotowaniu programu rozwijającego
kompetencje biegłych rewidentów w zakresie wyceny.
Konsultant Banku Światowego w zakresie wyceny spółek niepublicznych oraz aktywów niematerialnych.
Członek zespołu opracowującego Notę Interpretacyjną NI5 „Ogólne zasady wyceny przedsiębiorstw” obecnie Krajowy Standard Wyceny Specjalistyczny „Ogólne zasady wyceny przedsiębiorstw” .


Wykształcenie:
Uniwersytet Gdański, Magister Zarządzania
Brunel University West London/Henley Management College (2008), U.K., Doctor of Philosophy (Ph.D.).
(nostryfikacja: Uniwersytet Gdański (2009), tytuł doktora nauk ekonomicznych w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia).
Praca doktorska traktująca o uwzględnianiu ryzyka kraju przy ocenie opłacalności bezpośrednich
inwestycji zagranicznych.


Certyfikaty, świadectwa, przynależność zawodowa:

Academic Fellow of the Association of the International Accountants (Newcastle, Wielka Brytania)
Certified Patent Valuation Analyst, Business Development Academy (Princeton, USA)
Członek American Bankruptcy Institute (Alexandria, USA)
Członek Licensing Executives Society Poland, z siedzibą w Warszawie
Członek Zwyczajny Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacji
Członek Założyciel Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce

prewysz
dr Piotr Prewysz-Kwinto

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca doktorska pt. "Rachunek kosztów docelowych w przedsiębiorstwach działających w Polsce" zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor lub współautor około 60 publikacji naukowych z zakresu finansów i rachunkowości, a także podręczników dla studentów ("Analiza finansowa", "Finanse przedsiębiorstw", "Matematyka finansowa").  Uczestnik około 50 krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, kilku stypendiów i staży zagranicznych na uniwersytetach we Francji (Paryż, Montpellier, Amiens, Rennes) oraz współrealizator dwóch naukowych grantów badawczych. Aktywnie współpracuje również ze środowiskiem gospodarczym – autor ponad 100 opracowań i analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka, w tym dla projektów finansowanych ze środków europejskich. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz European Accounting Association. Praktyk zajmujący się od ponad 10 lat przygotowywaniem analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka. Twórca i opiekun merytoryczny studiów podyplomowych na kierunku analityk finansowy.