Opis kierunku

Studia w sposób profesjonalny przygotowują do pełnienia funkcji dyrektora przedszkola, szkoły lub innej placówki oświatowej oraz zajmowania odpowiedzialnych stanowisk w organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową.  

 

Dodatkowym atutem studiów jest fakt, że zawsze bazujemy na aktualnych przepisach prawa oświatowego, rozwijamy kompetencje menedżerskie i dostarczamy gotowe rozwiązania do zastosowania w praktyce szkolnej. 

Cel studiów

Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie do pełnienia funkcji dyrektora przedszkola, szkoły lub innej placówki oświatowej oraz zajmowania stanowisk w organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową. 

Korzyści

  • Program studiów został opracowany w oparciu o obowiązujące wymagania MEiN, a jednocześnie uwzględnia najnowsze zmiany i trendy w oświacie.  
  • Zarówno program, jak i dobór wykładowców to gwarancja, że - przystępując do konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej - będziesz czuł się kompetentny i bardzo dobrze przygotowany - zarówno teoretycznie, jak i praktycznie – do objęcia tej funkcji. 
  • Ważnym elementem tych studiów jest możliwość uzyskania Certyfikatu Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w usługach edukacyjnych ISO 29990:2010, przyznawanego przez renomowaną, międzynarodową jednostkę certyfikującą. 

Dla kogo?

  • Studia adresowane są do wszystkich osób zamierzających przystąpić do konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej, a także do dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, pracowników jednostek samorządów terytorialnych, oraz innych osób związanych z edukacją, którzy chcą poszerzyć l swoją wiedzę i umiejętności.

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, podczas których – w czasie rzeczywistym (synchronicznie) – kontaktujesz się z wykładowcami i kolegami przez Internet. Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie). 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
TUV SUD

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 26 marca
czesne już od
311 zł
294 zł
miesięcznie

Zapisując się do 26 marca, zyskujesz 700 zł, dzięki: 

  • 300 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 294 zł

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej - 1200 zł: 

  • 800 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Organizacja i zarządzanie oświatą.

  • Zajęcia zakończą się najpóźniej w maju, aby umożliwić zainteresowanym uczestnikom przystąpienie do konkursów na stanowisko dyrektora placówki oświatowej.
  • Dla uczestników zainteresowanych zdobyciem dodatkowego certyfikatu jest możliwość odbycia 186 godzin kursu (dodatkowy zjazd).
Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Paweł Zeller
Zenon Decyk
Izabela Suckiel

Nauczyciel konsultant ds. kadry kierowniczej i ewaluacji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”,...

dr Paweł Zeller

Konsultant w zakresie zarządzania marką, strategii marketingowych. Odpowiedzialny za kształtowanie marki Wyższych Szkół Bankowych w Polsce.
Trener biznesu z 20-letnim doświadczeniem. Od 2004 roku prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych, MBA i kursach kwalifikacyjnych dla kadry...

Zenon Decyk

Dyrektor w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Absolwent studiów podyplomowych „Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi” oraz "Finanse i fundusze strukturalne UE".  Ekspert w zakresie prawa oświatowego, finansów w oświacie i kontroli zarządczej. Posiada bogate...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF